Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Шампионот се засилува

Иван Бошњак во Фени

Поранешниот кошаркар на Струмица 2005, Иван Бошњак е на чекор до повторно враќање во македонското првенство
[19:35:55] Мики says: Дваесетишестгодишниот српски кошаркар (197 см) кој настапува на бековската позиција во сезоната 2007/2008 настапуваше за Струмица 2005. Станува збор за играч со одлични офанзивни квалитети што покажа и на настапите во Еврокупот со екипата на Струмица, со која одигра четири натпревари и оствари просек од 7.3 поени и 2.3 скока.

Со Струмичани ја освои и шампионската титула во сезоната 2006/2007 и стигна до финалето на Купот.

Леле колку сум сам радосен Иван ми беше неостварена желба единствен играч кој имаше репект од екипата на Струмица со Пупо неговите квалитети нема потреба да ги коментираме само ќе кажам Ѓуров-Иван и а ебаа Иванааааа:vozbud: бтв и Христов ќе навива за нас сеа нели Столе?:vozbud:
Бошњак го познавам лично,по позитивен човек од него немам видено.Прекрасен на теренот,а и надвор од него.На тренинзите работи 150%,еден од најдобрите одбранбени играчи кој некогаш сум ги видел во македонската лига.Игра добро и во напад,има мека рака....Цар е Ивето.:back:
п.с Тоа не е точно,Бошњак не ја освои шампионската титула со нас.Бошњак не беше во тимот кој ја освои шампионската титула.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Бошњак го познавам лично,по позитивен човек од него немам видено.Прекрасен на теренот,а и надвор од него.На тренинзите работи 150%,еден од најдобрите одбранбени играчи кој некогаш сум ги видел во македонската лига.Игра добро и во напад,има мека рака....Цар е Ивето.:back:
п.с Тоа не е точно,Бошњак не ја освои шампионската титула со нас.Бошњак не беше во тимот кој ја освои шампионската титула.
Море остај тоа сеа ја ги знам неговите квалитети туку за нас ли ќе навиваш сеа или за чичо Марин и Работничкии:baeh:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Море остај тоа сеа ја ги знам неговите квалитети туку за нас ли ќе навиваш сеа или за чичо Марин и Работничкии:baeh:
Јас не навивам за играч,навивам за клуб.
п.с И за мојот идол Диме Тасовски ! :)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Јас не навивам за играч,навивам за клуб.
п.с И за мојот идол Диме Тасовски ! :)

Иванааааа :vozbud: мааш десанка на неа за тоа Димо го сакаш ти не оти е убав туку ајде:pos2: туку сеа за кој клуб бре че навиваш за Работнички или за Мзт или за Фени:nesum::vozbud:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Иванааааа :vozbud: мааш десанка на неа за тоа Димо го сакаш ти не оти е убав туку ајде:pos2: туку сеа за кој клуб бре че навиваш за Работнички или за Мзт или за Фени:nesum::vozbud:
Ти реков во претходниот пост за кого јас навивам,кога не игра Струмица.:toe:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ти реков во претходниот пост за кого јас навивам,кога не игра Струмица.:toe:

Добар момак си ти туку ајде едно шо не ти чине шо Димо ти е идол инаку другото е у реду дај смени го Димо зити се со виде у него ни бањат ни бричен ни начешлан селанда тешка :pos2::pos2:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Cestitki za Ivan ke go citiram Xristov,prekrasen na teren,no i nadvor od nego! ne zboruva mnogu,i dava se od sebe....vo strumica igrase poveke odbrana,sepak mislam deka ako mu se dade sansa vo napad ke bide ubistven....ne zasluzuvate takov igrac! :P gg pozz..
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Cestitki za Ivan ke go citiram Xristov,prekrasen na teren,no i nadvor od nego! ne zboruva mnogu,i dava se od sebe....vo strumica igrase poveke odbrana,sepak mislam deka ako mu se dade sansa vo napad ke bide ubistven....ne zasluzuvate takov igrac! :P gg pozz..
ај те молам едно објаснување на ова....кој го заслужува бошњак????

Jaс уште пред 2 дена али ми забраниа да лафам али чим ти кажа еве јас ќе се избацам да кажам има преговори со бекот со босанско потекло:vozbud:
а бе и мене ми кажаа вчера али овакво нешто да молчам да не кажам нема шанси...ова е вест!!
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Cestitki za Ivan ke go citiram Xristov,prekrasen na teren,no i nadvor od nego! ne zboruva mnogu,i dava se od sebe....vo strumica igrase poveke odbrana,sepak mislam deka ako mu se dade sansa vo napad ke bide ubistven....ne zasluzuvate takov igrac! :P gg pozz..

Уште ли патите од нас бре даа виа завидлк неможам да се начудам ц ц ц бтв Чемата те поздрави :vozbud::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
opaa,Amir ne sede so skrsteni race.Odlicen poteg.Najdobar defanzivec u MK ke imate.Se vrakate vo igra.Ne znam kolku e u forma,mislam deka pauzirase,taka da za ofanziva mnogu nema da se osete,ama odbrana e
car,ima golem skok,ke faka bajagi topki.Taj so ke go cuva,nema da se naigraa.A i raspolozenieto ke go krene,golem zaebant e.A i kavadarcanki ke osetat nesto,cim Prekata bil zenskar,za Bosnjak nema zima
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
opaa,Amir ne sede so skrsteni race.Odlicen poteg.Najdobar defanzivec u MK ke imate.Se vrakate vo igra.Ne znam kolku e u forma,mislam deka pauzirase,taka da za ofanziva mnogu nema da se osete,ama odbrana e
car,ima golem skok,ke faka bajagi topki.Taj so ke go cuva,nema da se naigraa.A i raspolozenieto ke go krene,golem zaebant e.A i kavadarcanki ke osetat nesto,cim Prekata bil zenskar,za Bosnjak nema zima
Со Ѓуров ќе бидат убиствена двојка во одбраната пред се во дуелите со Тасовски од Работнички за Бошњак како што кажав во предходните постови нема потреба да се трошат зборови за неговите квалитети и самите ние Кавадарчани си знаеме каков играч е тој искрено кажано јас од него кога игравме со Струмица најмногу се плашев и од Пуповиќ..:salut:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
koga igraa Strumica i Cedevita bev bliski do klupata na Cedevita...treta i cetvrta Bosnjak go cuvase Rimac.Za toa vreme mislam deka Rimac ne dade kos.Dve situacii sto gi primetiv...tajm aut,i Rimac odi nakaj klupata i komentira kao ,,ubi me ovaj,, i gi pokazuva racete,e sega ne znam kakvi mu se obicno,ama dlankite mu bea zar crveni..i vtorata situacija,pak tajm aut,a Rimac im se derese na soigracite kao,,sta ne pomazete bre,blokirajte,,.Dodusa i na Ivan dusata mu izleze,ama takvo brkanje po teren ne sum gledal vo zivo.Vo sekoj slucaj,odlicen poteg..
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Уште ли патите од нас бре даа виа завидлк неможам да се начудам ц ц ц бтв Чемата те поздрави :vozbud::pos2::pos2::pos2:
Sto se palite odma be ! vi prativ cestitki,znaes da citas ?? aj ke ti napisam so golemi bukvi CESTITKI ZA IVAN,SUPER IGRAC! nema potreba da zaviduvam na vas...fala na pozdravot od Samardziev...lele kolku sum vozbuden,me pozdravi eden od najdobrite plejmejkeri na denesnicata :vozbud::vozbud:lol..
do XooX...druzi uzivaj,gledas deka se zafrkavav,znaev deka nekoj ke me replicira,malku sala,stiga vi se karanici po temite..
pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom