Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Mоре ти глуп ли си или така се правиш ти кажав уште вчера нема стек ако сакаш една коњска виршла нема проблем наредена е работата.
А ка шо гледам тебе една виршла малку ти е па ќе донесиме 5до6 за задоволството да биде подобро нели со мајонез беше нели???:tapp:
epa posto ocigledno ti si ja probal virslata,aj opisi kakov ti bil vpecatokot za da ti naracame kolku da doneses :pos2: :pos2: :pos2:
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
I da vi kazam us nesto nikogas bovece nema da napraite nis od toa vase 5 to mesto i toa vase tapkanje i pisenje gluposti po forumive a nie vo rok od 4 god napravivme mnogu i ocekuvame odgodina da igrame vo evropa ne vikam oti imame nes povece napraveno od vas ama vo idnina ce imame napraveno mnogu raboti povece od vas za se ima vreme pa ce pocekame i samite ce se uverite a za toa vreme vie ce si se tapkate na 5 to to mesto vo ligata pozzz do vas F.A :pos2: :pos2: :pos2:
edinstveno nesto sto vie mozete da pratite vo evropa se vasite argati ili naemni rabotnici(kako sakas) da odat da zarabotat nekoj denar za leb.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
arno be vepar so...arno si vikat bar pravat sega nesto ne kak vas sto nemate nisto totalno nisto edna kup titula:pos2:.....mozebi sega feni ke pravat idnina kako i strumica za toa sakate vii da zgasneme da si napravite pak skopska liga i fersped pak da lapa tituli e ne biva...pozz
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
edinstveno nesto sto vie mozete da pratite vo evropa se vasite argati ili naemni rabotnici(kako sakas) da odat da zarabotat nekoj denar za leb.
Добро бе пријателе ами ај во Кавадарци аргати, аргати ама 600 ден денеска се наши. А во Скопје цел народ го мрзе да работе и молите за пари и одите бришете шофершајми по раскрсници и кој ке ви даде некој денар арно :pos2:а ни пак аргати ке си бидиме.
 
V

Viktoranius

Гостин
Добро бе пријателе ами ај во Кавадарци аргати, аргати ама 600 ден денеска се наши. А во Скопје цел народ го мрзе да работе и молите за пари и одите бришете шофершајми по раскрсници и кој ке ви даде некој денар арно :pos2:а ни пак аргати ке си бидиме.

Респект за тоа што го напиша.:smir:
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
arno be vepar so...arno si vikat bar pravat sega nesto ne kak vas sto nemate nisto totalno nisto edna kup titula:pos2:.....mozebi sega feni ke pravat idnina kako i strumica za toa sakate vii da zgasneme da si napravite pak skopska liga i fersped pak da lapa tituli e ne biva...pozz
mi se dopagja toa sto "mozebi" zborot si go upotrebil,znaci mozebi ke napravite a mozebi ne.ne go negiram uspehot na strumica posto toa e fakt,ama nemoj da mi kazete sto i kako ke bide vo idnina,koga toa vreme ke dojde ke pravime muabet.a toa za skopska liga sto si go pisal ni mene nitu pak na bilo koj drug iskren ljubitel na kosarkata ne mu odgovara.site nie bez razlika za koj klub navivame sakame da ima makedonija pojaka kosarkarska konkurencija
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Добро бе пријателе ами ај во Кавадарци аргати, аргати ама 600 ден денеска се наши. А во Скопје цел народ го мрзе да работе и молите за пари и одите бришете шофершајми по раскрсници и кој ке ви даде некој денар арно :pos2:а ни пак аргати ке си бидиме.
aaaaaaaaaa takva li e raotata,raskrsnici vikas a,hmmmmmm.
a i toj denar tamu sto go davaat sigurno go dava nekoj sto dosol od kavadarci so kamionot da prodava zemjodelski proizvodi pa se smiluval na nemastijata vo skopjevo pa dal nekoj denar.vidis,do sega ne sum gledal taka na rabotite,blagodaram sto me prosvetli so muabetov:pos2: :pos2: :pos2:
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
На ден ВТОРНИК , место Спортска сала ЈАСМИН - Кавадарци , во 19 часот ќе се одигра мечот ФЕНИ ИНДУСТРИ - ЛУКОИЛ Софија .
Мечот ке биде и емитуван во ЖИВО на Собранискиот канал на МТВ за да видат СКОПСКИТЕ пи*ки од АЕРОДРОМ со кој си имаат работа оваа сезона и нека се надеваат на очајното нивно 5 то место на табелата :tapp: а ако сакат да си го величат и да си го уважуваат нивниот посран тим и нивната јака :drk: Ф. А. нека си пишат на нивната тема . :tapp:
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
На ден ВТОРНИК , место Спортска сала ЈАСМИН - Кавадарци , во 19 часот ќе се одигра мечот ФЕНИ ИНДУСТРИ - ЛУКОИЛ Софија .
Мечот ке биде и емитуван во ЖИВО на Собранискиот канал на МТВ за да видат СКОПСКИТЕ пи*ки од АЕРОДРОМ со кој си имаат работа оваа сезона и нека се надеваат на очајното нивно 5 то место на табелата :tapp: а ако сакат да си го величат и да си го уважуваат нивниот посран тим и нивната јака :drk: Ф. А. нека си пишат на нивната тема . :tapp:
abe mrsnik,odite tamu na niva be nemoj ti da kazuvas sto koj i kako,lukoil ke igral u kavadarci,vaznata rabota.sega vi e sansa da gi soberete lokalni romi i so zurli i tapani da ja pretstavite makedonskata kosarka u pravo svetlo
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
abe mrsnik,odite tamu na niva be nemoj ti da kazuvas sto koj i kako,lukoil ke igral u kavadarci,vaznata rabota.sega vi e sansa da gi soberete lokalni romi i so zurli i tapani da ja pretstavite makedonskata kosarka u pravo svetlo
sto ti e be neznam koj napisa vcera LUKOIL EVROPSKI GIGANT VO KOSARKA BIL , toa e vepar za niv praznik !!!! znaes kako ke pocnuva utakmicata na tv kako sto pocnuvase MZT-real od hilihopter ke snimaat , a slusnav preeska i lubomir nikolovski ke ja vodi utakmicata
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Celo vreme si tapkate vo mesto i vie i vasiot MZT FON UNIVERZITETOT
Тиквеш...Орка...хмммм Кавадарци и кошарка 10 години...Фени

бар тапкаме во место ние, а вие гледате кошарка поретко од колку што ја гледате Халеевата комета, па уште кажуваш за иднината што ке биде, абе да не ве снема како што ве снемуваше...

arno be vepar so...arno si vikat bar pravat sega nesto ne kak vas sto nemate nisto totalno nisto edna kup titula.....
Што прават? Што имаат освоено? Мзт има 4 купа и 1/8 финале во куп Радивоје Корач. Тоа се брои. А дали се брои тоа што некој планира, хмммммм, НЕ!
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Тиквеш, Орка, па пак Тиквеш. И не се десет години туку се пет-шест, колку што се сеќавам, јеби га одамна беше :toe:
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Тиквеш...Орка...хмммм Кавадарци и кошарка 10 години...Фени

бар тапкаме во место ние, а вие гледате кошарка поретко од колку што ја гледате Халеевата комета, па уште кажуваш за иднината што ке биде, абе да не ве снема како што ве снемуваше...

10 godini? hmm tatko mi igrashe ushte pred jas da se rodam, a se penzionira koa bef 3-4 godini, i tokmu taa godina go osvoija kupot na makedonija. ima tikves mnogu uspesi covek uste pred mzt i rabotnicki da se pojavat na scena, tatko mi mi ima raspravano za mnogu raboti na vremeto so vika on, samo so ni ti ni ja ne sme bile praveni togas, pa ne pamtis.
a ti svesen si kolku elitni kosarkari ima ispadnato od kavadarci? ako gledas per kapita u sporedba so skopje, kavadarci ima eheeeeeeeeeeeee nad skopje. vrbica, riste stefanov, goran samardziev, toso gecevski, itn itn. site reprezentativci na makedonija, izlezeni od kavadarci u 1 godina span.
tikves sekogas znae da napravi kam-bek, a mzt e toj so tapka u mesto. na tikves sponzorite ne mu se sigurni, pa ke gi snema ali koa se vrakjaat bum pravat.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
10 godini? hmm tatko mi igrashe ushte pred jas da se rodam, a se penzionira koa bef 3-4 godini, i tokmu taa godina go osvoija kupot na makedonija. ima tikves mnogu uspesi covek uste pred mzt i rabotnicki da se pojavat na scena, tatko mi mi ima raspravano za mnogu raboti na vremeto so vika on, samo so ni ti ni ja ne sme bile praveni togas, pa ne pamtis.
a ti svesen si kolku elitni kosarkari ima ispadnato od kavadarci? ako gledas per kapita u sporedba so skopje, kavadarci ima eheeeeeeeeeeeee nad skopje. vrbica, riste stefanov, goran samardziev, toso gecevski, itn itn. site reprezentativci na makedonija, izlezeni od kavadarci u 1 godina span.
tikves sekogas znae da napravi kam-bek, a mzt e toj so tapka u mesto. na tikves sponzorite ne mu se sigurni, pa ke gi snema ali koa se vrakjaat bum pravat.
Кои се тие поголеми успеси од Мзт? Дали знаеш кои се единствените екипи од Македонија кои играле во прва Југословенска Лига? Признавам за Врбица Стефанов и Тоше Гечевски, екстра играчи, ама па да не се навраќаме на тоа, пошто Врбица стана играч на друго место, а не во Тиквеш. По глава на жител, колку само нема врска муабетот, али ајде, што ке се расправам. Ристе Стефанов и Самарџиев, дали се тие во рангот на екстра играчи? Не верувам.

Во америка си, немаш поима, зашто кажуваш работи кои не ги знаеш. Мзт нема спонзор уназад 7 години и за разлика од Тиквеш кој прекина да постои одреден период, Мзт опстои без скршен денар во врвот на Мак-баскетот.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Кои се тие поголеми успеси од Мзт? Дали знаеш кои се единствените екипи од Македонија кои играле во прва Југословенска Лига? Признавам за Врбица Стефанов и Тоше Гечевски, екстра играчи, ама па да не се навраќаме на тоа, пошто Врбица стана играч на друго место, а не во Тиквеш. По глава на жител, колку само нема врска муабетот, али ајде, што ке се расправам. Ристе Стефанов и Самарџиев, дали се тие во рангот на екстра играчи? Не верувам.

Во америка си, немаш поима, зашто кажуваш работи кои не ги знаеш. Мзт нема спонзор уназад 7 години и за разлика од Тиквеш кој прекина да постои одреден период, Мзт опстои без скршен денар во врвот на Мак-баскетот.
Pa vie od vasite talenti go imate samo Jane...I nikoj drug a za Riste ne zbori gluposti,Riste e ekstra igrac i zatoa psstt..:nesvest: :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom