Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Точно е, играчите беа преценети и преплатени, дури и за помалку пари од тој планиран буџет можеше да се направи посилна екипа од ваа сегашната, ама очигледно е дека клубот не гледа(ше) долгорочно, само фрла(ше) огромни пари по играчи без никаква корист од сето тоа
Епа ние тоа и го зборевме,пред неколку месеци!Ама вие не гоневте у пичку материну,демек Фени има пари да плаќа колку што сака..Еве сега.:tapp:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Епа ние тоа и го зборевме,пред неколку месеци!Ама вие не гоневте у пичку материну,демек Фени има пари да плаќа колку што сака..Еве сега.:tapp:
Не сме гонеле никој, и не носиме ние одлуки у клубот, носат газдите и тренерите
 
K

kaiser soze

Гостин
Епа ние тоа и го зборевме,пред неколку месеци!Ама вие не гоневте у пичку материну,демек Фени има пари да плаќа колку што сака..Еве сега.:tapp:
Имал пари,ама сега нема тоа ти е одговорот,а и некои играчи беа преплатени јас секогаш сум се слагал со тоа,знаејќи го нивниот квалитет.Ти не разбираш дека е криза,фабриките отпуштат работници,рудници се затварат...он запнал у нешто и таму и пак таму...
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Имал пари,ама сега нема тоа ти е одговорот,а и некои играчи беа преплатени јас секогаш сум се слагал со тоа,знаејќи го нивниот квалитет.Ти не разбираш дека е криза,фабриките отпуштат работници,рудници се затварат...он запнал у нешто и таму и пак таму...
Хахаха, остај го он сеа навива за Работнички, Штерјо му бил најсигурен
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Имал пари,ама сега нема тоа ти е одговорот,а и некои играчи беа преплатени јас секогаш сум се слагал со тоа,знаејќи го нивниот квалитет.Ти не разбираш дека е криза,фабриките отпуштат работници,рудници се затварат...он запнал у нешто и таму и пак таму...
Абе брат таа е се силеме ни се расфрламе со пари за играчи што не вредат ни упола од тоа што вредеја според мене луѓе што мислам дека треба да земаат плата како досега се Чемата,Маци Ѓуров, Златко,Преко другото мислам дека се е предплатено односно над нормала али јебига тааа е до петок ќе се знае кои ќе останат кои ќе си одат па ќе видиме дечките ја имаат мојата подршка му стискам палци па ќе видиме.:salut:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Светски кризи мизи девизи џони мони ти реков ми рече тааааа е јебига еве и порака од Чемата Тоа е дечки шо го пише у весникот ако сака некој да игра за 50% ок ако не има исписница Поздрав и до петок че се знае кој останува :pipi:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Светски кризи мизи девизи џони мони ти реков ми рече тааааа е јебига еве и порака од Чемата Тоа е дечки шо го пише у весникот ако сака некој да игра за 50% ок ако не има исписница Поздрав и до петок че се знае кој останува :pipi:
Фала капитену таа е дааа секоја одлука ни ќе а почитујме али ќе дојдат подобри времиња и за нас не се секирајте екипо:helou:бтв неќу Фершпед да биде прв даа нека бидат дечките од Охрид иако до петок не се случе некое чудо сите играчи на Фени да се согласат да играат за помалку пари и да ги распукаме сите на крајот а шо викате:toe::vozbud::kesa:малце апсурд али јебифа надежта последна умира:toe::helou:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Епа ние тоа и го зборевме,пред неколку месеци!Ама вие не гоневте у пичку материну,демек Фени има пари да плаќа колку што сака..Еве сега.:tapp:
А бе момче наму првата фабрика у светот за коли а затворија шо останало за фени да прајме муабет фени имаше и има уште пари а ако ги даде оде у загуба а кој сака да оде у загуба никој СВЕТСКА КРИЗА ЈЕБИГА
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Деца, беше шо беше, беше и помина... Исто каа ОРКА, еби му мамата.. Ама ке се продолже со навивање, па колку се може, толку е.... Ај нека ни е со среќа, па да се надеваме оти ќе освојме нешто...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Црнците тешко да ги задржите а за другите имате реални шанси...Сепак не глеам екипа кај нас кадешто некој од мак-играчите би сакал да дојде , од едноставна причина што кај вас да игра и со намалена плата сепак би имал поголема отколку да дојде во МЗТ на пример...Шуш и Ѓуров на куров идат заедно, првиов ќе остане што значи дека и вториот ќе остане, Носевски тешко да си оди пошо за надвор нема квалитет а нема друга опција во екипите од лигата...Слично е и со Соколов,Михајловски...Не знам со Станко како е ситуација ,иако има лоша полусезона сепак може да се проба надвор од МК ...Големи пари одат на него и само за него не можам да претпоставам како ќе биде...Прековиќ останува мислам,на залез е на кариерата, има избор да игра втора српска или прва македонска лига и ова нашево боље му доаѓа...Ако испуштив некој играч исправете ме...

Пак имате јака екипа иако сте без најдобриот играч и еден од подобрите организатори на игра ...До финале може да дојдете ама тешко да го освоите пошо педериве баш се наоштриле оваа година....
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Црнците тешко да ги задржите а за другите имате реални шанси...Сепак не глеам екипа кај нас кадешто некој од мак-играчите би сакал да дојде , од едноставна причина што кај вас да игра и со намалена плата сепак би имал поголема отколку да дојде во МЗТ на пример...Шуш и Ѓуров на куров идат заедно, првиов ќе остане што значи дека и вториот ќе остане, Носевски тешко да си оди пошо за надвор нема квалитет а нема друга опција во екипите од лигата...Слично е и со Соколов,Михајловски...Не знам со Станко како е ситуација ,иако има лоша полусезона сепак може да се проба надвор од МК ...Големи пари одат на него и само за него не можам да претпоставам како ќе биде...Прековиќ останува мислам,на залез е на кариерата, има избор да игра втора српска или прва македонска лига и ова нашево боље му доаѓа...Ако испуштив некој играч исправете ме...

Пак имате јака екипа иако сте без најдобриот играч и еден од подобрите организатори на игра ...До финале може да дојдете ама тешко да го освоите пошо педериве баш се наоштриле оваа година....
На место ти е се :wink:
Се слагам за Кол и Браун, малку нереално е да се надеваме да останат за пола плата, Кол имаше понуди да си замине уште летото за иста плата која шо ја зема(ше) до сега у Фени, така да и по малку нефер е да очекуваме од него да остане, за Браун не сум сигурен, пошто кога извиси Мекензи кај нас Браун експресно се врати по повикот на Емил, поради тоа не сум сигурен дека се тепаат за него други клубови.

Со заминување на Кол ќе се ослободе голем дел од буџетот, кој иако преполовен сепак е солиден, и мислам дека ќе може да најдиме еден просечен балкански центар за половина од платата на Кол, а и Станко очекувам да си замине, со оглед на перформансите до сега а и големата платата шо ја зема.

Уште една екстра информација, Цобето Михајловски си купил стан у Кавадарци и се вдоми, немал намера да се враќа у Гостивар :)

Без црнците губиме надеж за БИБЛ ама титулата од мак лигата не ја даваме така лесно, доколку се случе само таа промена у ростерот шо ја предвидуваме нормално.
 
K

kaiser soze

Гостин
Црнците тешко да ги задржите а за другите имате реални шанси...Сепак не глеам екипа кај нас кадешто некој од мак-играчите би сакал да дојде , од едноставна причина што кај вас да игра и со намалена плата сепак би имал поголема отколку да дојде во МЗТ на пример...Шуш и Ѓуров на куров идат заедно, првиов ќе остане што значи дека и вториот ќе остане, Носевски тешко да си оди пошо за надвор нема квалитет а нема друга опција во екипите од лигата...Слично е и со Соколов,Михајловски...Не знам со Станко како е ситуација ,иако има лоша полусезона сепак може да се проба надвор од МК ...Големи пари одат на него и само за него не можам да претпоставам како ќе биде...Прековиќ останува мислам,на залез е на кариерата, има избор да игра втора српска или прва македонска лига и ова нашево боље му доаѓа...Ако испуштив некој играч исправете ме...

Пак имате јака екипа иако сте без најдобриот играч и еден од подобрите организатори на игра ...До финале може да дојдете ама тешко да го освоите пошо педериве баш се наоштриле оваа година....
И јас горе-долу истите пресметки ги направив,со еден исклучок,мислам дека странци во тимот ќе има двајца, Прековиќ е меѓу нив секако.На Станко тешко дека некој домашен клуб би му понудил слична плата како таа во Фени,така да ако би одел некаде тоа сигурно не е во некој наш клуб. Сепак петок е денот Д за Фени,кога официјално ќе дознаеме кој останува и кој заминува од клубот.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Едно прашање дечки.Сите спомињате Петок во Петок ќе се знае се.Од каде таа информација.Шо це десе у Петок?
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Едно прашање дечки.Сите спомињате Петок во Петок ќе се знае се.Од каде таа информација.Шо це десе у Петок?
до петок треба да одлучат кој ке остане во фени за тие пари.кажаа на ктв вестите за ова!:smir:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Едно прашање дечки.Сите спомињате Петок во Петок ќе се знае се.Од каде таа информација.Шо це десе у Петок?
У Петок кошаркарите ќе се изјаснат дали ќе се нафанат да играат за пола плата, сеа кажа Мики на вестите на КТВ а и Чемата му пратил порака на дечките.

Едит: Ме предвариле :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom