Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
Колку Изгуби фени? не ја пратев утакмицата не бев дома....жал ми е за поразот али ајде ке биде..има време
70:75

Изедначено беше нон стоп, изгубивме на крајот.
Претежно водевме додуша...
Колку што ја пратев на интернет :(
Неможев да одам да ја гледам :(
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Problemot e vo toa sto ne sme naviknati na poraz. Vo drug slucaj i 5000 da imase u salata pak ke bese isto. Treba malce da se podrazmisli upravata okolu kartata. Treba da bide 100 - 150 denari za da tia seirdziite ne idat za 50 denara da si go pravat ceifot i da gledat seir. I lane bese taka ...koga tepa feni site na krajot pluskat ..koga ke izgube sute vikat uaaaa. A deneska bev posebno izrevoltiran od publikata oti ne dojdi da gleda kosarka ( da ne mislea deka salata ke mu a zatoplat pa nema da istrosat drva doma ili struja). Voa u Kavadarci e nogu pogan narod. Sekoja cest na Lozari so ne dojdoja , a i da dojdea so ke smenea. Nemat oni podobri kosarkari od tia na parketot. Vo sekoj slucaj odite da mu go ispravate na Sveto Janevski..mozebi koga veke vi kupul maicki sega i gaki ke vi kupe da vi naprave kompletce. A i dogovorite a cenata za grozjeto za dogodina , mozebi ke kapne nesto. Cesta na Kavadarci taka ne se brane!!!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Според коментаире што ги читам на тие што биел у сала клучен за неуспехот бил кол кој не го далот својот просек што го дава на другит еуткамици. Ваљда добро го чувале или не му идело.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
За оние на кој не им е јасно.Имасе дечиња собрано околу 10 деца од околу 7-8 години и во еден момнет почнаа да викаат оноа што го запамтиле од лани "струмички пички" и за "град Кавадарци песна се ори Струмица пуши ние сме шампиони"
комедија беа
Ауф... тие малите дечиња на нерви ми идеа лани над главата ми се дерат ''струмички пички'' и тропат со некој ѕвончиња или такво нешто...цело утакмица тропаа глупости :uvo::uvo: Ми се идеше да ги расшамарам во сред сала :) Туку ај да не им замеруваме... kids :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Наградно прашање кој шампион е без навивачи??
Не се глупирај молим те... многу бедно звучиш... вие па и јаките навивачи (Лозарите) двајца без тројца... баш поради вас изгубија вие ако сте навивачи незнам... стварно си кретен сигурно се радуваш сега на поразот :nesvest::nesvest::nesvest::uvo:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.400
Поени од реакции
30
Според коментаире што ги читам на тие што биел у сала клучен за неуспехот бил кол кој не го далот својот просек што го дава на другит еуткамици. Ваљда добро го чувале или не му идело.
Епа тава не е карпош соколи , поп спорт , овче поле да дава кол по 30 поени , играч со една рака може само у македонската лига да доминира..
 
K

kaiser soze

Гостин
според мене и рајковиќ има голем удел у поразот како може моржот чековски да го држе у игра толку па само колку е тоа неспретен каа лук лонгли е,а и соколов му е грешка засилување му е многу е плашливо момчето тремаџија голем,јане петровски стопати подобро беше да го ангажираа.а и атмосферата тапа,каа у норвешка да играјме,тоа е тоа сума сумаре,заслужен пораз.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
според мене и рајковиќ има голем удел у поразот како може моржот чековски да го држе у игра толку па само колку е тоа неспретен каа лук лонгли е,а и соколов му е грешка засилување му е многу е плашливо момчето тремаџија голем,јане петровски стопати подобро беше да го ангажираа.а и атмосферата тапа,каа у норвешка да играјме,тоа е тоа сума сумаре,заслужен пораз.

Кај ти текна на овој бе...

Јане кај нас само за МЗТ сака да игра , никој друг не доаѓа у обзир..

Не се жалевте на него кога не еба нас у наша сала..Напротив, многу го фалевте дечкото велејќи дека напредувал во однос на лани....
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
според мене и рајковиќ има голем удел у поразот како може моржот чековски да го држе у игра толку па само колку е тоа неспретен каа лук лонгли е,а и соколов му е грешка засилување му е многу е плашливо момчето тремаџија голем,јане петровски стопати подобро беше да го ангажираа.а и атмосферата тапа,каа у норвешка да играјме,тоа е тоа сума сумаре,заслужен пораз.
Па да, и Соколов е некако играч без срце, без емоции, слабодушен, не знам шо да кажам, а наместо китот можеше повеќе Михајловски да го играе
 
K

kaiser soze

Гостин
Па да, и Соколов е некако играч без срце, без емоции, слабодушен, не знам шо да кажам, а наместо китот можеше повеќе Михајловски да го играе
тоа е тоа ОРИЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ...........:pos2:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Их Соколов без срце... може не покажува емоции дечкото (како на пример Поповиќ лани) ама за борбеноста свака му част, па нели видовте како украде топка од сред рекет и изнуди намерна. :toe:
Супер е Дарко, само му фале малку самодоверба, т. е. да шутира кога нема чувар (а често е во таква ситуација).
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Господо од управниот одбор на К.К Фени го користиме овој начин на комуникација во името на навивачката група "Лозари" јавно да ви се обратиме да ја кажеме вистината од наше лично име за потоа да не дојде до некакво извртување на вистината од страна на некој кој нема добри намери ниту за спортот ниту за градот. Најнапред сакаме да кажеме неколку збора за навивањето како феномен. Навивањето како организирано бодрење доаѓа од душата и од срцето за тимот кој се сака и кој се смета за свој. А тоа значи дека истото не се купува и не се продава. А секое навивање е потикнато од некои други побуди изгледа смешно, не вистински и како такво однапред е осудено на пропаст. Ние господо докажавме дека сме вистинска навивачка група и тоа низ цела Македонија. И без притоа да се побараат никакви парични средства како услов за навивање од наша страна. Ако не е така кажете! Ние не бараме пари за да навиваме, но тоа не значи дека како организирана навивачка група немаме свои трошоци кои ни се потребни да напредуваме и да функционираме по организирано и по професионално. Причината поради која ја немате нашата подршка лежи едниствено кај вас и тоа еден дел од кошаркарите, а другиот кај вас како управен одбор на К.К Фени. Но да почнеме со ред. Како навивачи во неколку наврати бевме навредени од нашите кошаркари со што тие директно го поткопаа темелот на нашата група која со големи напори и проблеми ја одрзувавме и без тоа. Ги бојкотиравме играчите со вртење на грбот и не поздравување, а на крајот од сезоната имаше и писмен протест наменет за нив под наслов "Ѕвезди наши" кој гласеше вака:
Ѕвезди Наши
Ѕвезди Наши! Секоја ви чест! Го докажавте она, за кое некој сметаа дека е невозможно. Се издигнавте од ужасот на поразот и срамот на губитникот и собравте доволно храброст и вера и сила и докажавте дека нема не возможно. Треба само да се посакува и со цело срце и битие да се бори за тоа што се сака. Се вивнавте меѓу славните храбрите и успешните и засветивте над сите нас во тие мигови на веселба и вознес, вие уште еднаш ја навредивте и пониживте вашата верна навивачка група "Лозари". Не најдовте барем малку од вашето драгоцено време, да дојдете кај нас и заедно да ја споделиме вашата и наша победа, како што ние дојдовме кај вас заедно да го споделиме нашиот и ваш пораз а тоа е всушност најголемата карактеристика со која се одликуваат вистинските борци и херои. Во тие мигови на слава и гордост да се најде човечност и скромност, не себично да се подели она божественото ваше со нас обичните се додека не ја научите таа доблест на великодушност, ќе трепкате секогаш како ѕвезди никогаш нема да светите како сонце!
И никој му ништо не бевме изгледа сериозно сватени не е битно но сега после состанокот со управниот одбор на кој наидовме на разбирање за нашите проблеми и скромни барања прекинуваме секаква соработка со вас како Кошаркарски Клуб.

Збогум ФЕНИ!

Навивачка група ЛОЗАРИ
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
Problemot e vo toa sto ne sme naviknati na poraz. Vo drug slucaj i 5000 da imase u salata pak ke bese isto. Treba malce da se podrazmisli upravata okolu kartata. Treba da bide 100 - 150 denari za da tia seirdziite ne idat za 50 denara da si go pravat ceifot i da gledat seir. I lane bese taka ...koga tepa feni site na krajot pluskat ..koga ke izgube sute vikat uaaaa. A deneska bev posebno izrevoltiran od publikata oti ne dojdi da gleda kosarka ( da ne mislea deka salata ke mu a zatoplat pa nema da istrosat drva doma ili struja). Voa u Kavadarci e nogu pogan narod. Sekoja cest na Lozari so ne dojdoja , a i da dojdea so ke smenea. Nemat oni podobri kosarkari od tia na parketot. Vo sekoj slucaj odite da mu go ispravate na Sveto Janevski..mozebi koga veke vi kupul maicki sega i gaki ke vi kupe da vi naprave kompletce. A i dogovorite a cenata za grozjeto za dogodina , mozebi ke kapne nesto. Cesta na Kavadarci taka ne se brane!!!
a kolku narod imase na natprevarot????
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Kolku li e samo toa bedno 1-2 Luge vo ime na cela grupa. Bravo , mozebi megju vas se krie idniot gradonacalnik Veke ima 30 glasa fanato. Jas ostanuvam deka site Kavadarci treba da se gordee so svoite klubovi. Vo sekoja kavga ima licen interes . Vo vaa kavga ima samo revolt i INAT magareski ,, nisto drugo. I jas ke dojdam da dadam podrska za RK Tikves ama zborot VINARSKA VIZBA nikogas nema da bide vo mojot recnik. Ako gledame taka toa e tikves isto kako i Feni.
Da zivee Kavadarci!!!
(a porazot denes ,,,,,toa e samo eden los den ,,ne se sekirajte pak ke dignime pehar vaa godina)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom