Фан Клуб : Фени Индустри

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Eпа за нас фока каа шо викаш ти свето мето свето не постое за нас постоат момците кој играат во клубот од Кавадарци постое ТИКВЕШ!!! Ние не пееме В.В Тиквеш пееме Тиквеш! Иначе постот е од цела навивачка група Лозари :smir:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Господо од управниот одбор на К.К Фени го користиме овој начин на комуникација во името на навивачката група "Лозари" јавно да ви се обратиме да ја кажеме вистината од наше лично име за потоа да не дојде до некакво извртување на вистината од страна на некој кој нема добри намери ниту за спортот ниту за градот. Најнапред сакаме да кажеме неколку збора за навивањето како феномен. Навивањето како организирано бодрење доаѓа од душата и од срцето за тимот кој се сака и кој се смета за свој. А тоа значи дека истото не се купува и не се продава. А секое навивање е потикнато од некои други побуди изгледа смешно, не вистински и како такво однапред е осудено на пропаст. Ние господо докажавме дека сме вистинска навивачка група и тоа низ цела Македонија. И без притоа да се побараат никакви парични средства како услов за навивање од наша страна. Ако не е така кажете! Ние не бараме пари за да навиваме, но тоа не значи дека како организирана навивачка група немаме свои трошоци кои ни се потребни да напредуваме и да функционираме по организирано и по професионално. Причината поради која ја немате нашата подршка лежи едниствено кај вас и тоа еден дел од кошаркарите, а другиот кај вас како управен одбор на К.К Фени. Но да почнеме со ред. Како навивачи во неколку наврати бевме навредени од нашите кошаркари со што тие директно го поткопаа темелот на нашата група која со големи напори и проблеми ја одрзувавме и без тоа. Ги бојкотиравме играчите со вртење на грбот и не поздравување, а на крајот од сезоната имаше и писмен протест наменет за нив под наслов "Ѕвезди наши" кој гласеше вака:
Ѕвезди Наши
Ѕвезди Наши! Секоја ви чест! Го докажавте она, за кое некој сметаа дека е невозможно. Се издигнавте од ужасот на поразот и срамот на губитникот и собравте доволно храброст и вера и сила и докажавте дека нема не возможно. Треба само да се посакува и со цело срце и битие да се бори за тоа што се сака. Се вивнавте меѓу славните храбрите и успешните и засветивте над сите нас во тие мигови на веселба и вознес, вие уште еднаш ја навредивте и пониживте вашата верна навивачка група "Лозари". Не најдовте барем малку од вашето драгоцено време, да дојдете кај нас и заедно да ја споделиме вашата и наша победа, како што ние дојдовме кај вас заедно да го споделиме нашиот и ваш пораз а тоа е всушност најголемата карактеристика со која се одликуваат вистинските борци и херои. Во тие мигови на слава и гордост да се најде човечност и скромност, не себично да се подели она божественото ваше со нас обичните се додека не ја научите таа доблест на великодушност, ќе трепкате секогаш како ѕвезди никогаш нема да светите како сонце!
И никој му ништо не бевме изгледа сериозно сватени не е битно но сега после состанокот со управниот одбор на кој наидовме на разбирање за нашите проблеми и скромни барања прекинуваме секаква соработка со вас како Кошаркарски Клуб.

Збогум ФЕНИ!

Навивачка група ЛОЗАРИ
ДЕЧКО ОВА Е СТАРА ВЕСТ.Ако немет нишчо ново не го тупи со стари финти.Само сети се кое ви беше прво гостување на ФЕНИ и како ве собраа.Од тој ден вие постоите како Лозари(со портокалови одбележја).А од пред неколку месеци сакате да навивате за за Челзи е нема бе јебига сеа.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
ДЕЧКО ОВА Е СТАРА ВЕСТ.Ако немет нишчо ново не го тупи со стари финти.Само сети се кое ви беше прво гостување на ФЕНИ и како ве собраа.Од тој ден вие постоите како Лозари(со портокалови одбележја).А од пред неколку месеци сакате да навивате за за Челзи е нема бе јебига сеа.
Ние постоиме од 1991 овој стар пост? ма дај свести се дечко :tapp::tapp: овој пост е пишуван вчера а за тоа Ѕвезди Наши тоа е старо
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Ние постоиме од 1991 овој стар пост? ма дај свести се дечко :tapp::tapp: овој пост е пишуван вчера а за тоа Ѕвезди Наши тоа е старо
лозари постојат и пред 1991.и пред осамостојувањето на РМ.Ќе ти набавам и докази.ама тие Лозари на кој што се повикуваш ти од минатото и пред минатото никогаш не се откажале од спортските колективи на градот.Како да ти верувам јас дека си ткокму тој истиот од 1991(како со викаш).Затоа ти реков да се сетиш кое тие првото гостување на Фени.Тогаш почна да трепкаш како звезда која сака да навива за портокалово а сега велиш сакаш да светиш како сонце.размисли и за својата доблест и биди реален.
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
лозари постојат и пред 1991.и пред осамостојувањето на РМ.Ќе ти набавам и докази.ама тие Лозари на кој што се повикуваш ти од минатото и пред минатото никогаш не се откажале од спортските колективи на градот.Како да ти верувам јас дека си ткокму тој истиот од 1991(како со викаш).Затоа ти реков да се сетиш кое тие првото гостување на Фени.Тогаш почна да трепкаш како звезда која сака да навива за портокалово а сега велиш сакаш да светиш како сонце.размисли и за својата доблест и биди реален.
Kompletno te podrzavam flipflop ...sekoa den toa pa toa..kako moze eden navivac da se otkaze od svojot klub.???????? Odele da gi podrzat igracite ne go sakale Sveto???? Ne odat da gi podrzat kosarkarite ne go sakale Amir????? Nisto tuka nema isto!! Zosto ne gi podrzite igracite. Ako imate nesto so upravata problem toa e drugo??? I jas imam problem koga odam na kosarka. Eve deneska eden dzandar mi ja izgasi cigarata...Ne mi davat voda da pijam od sise ,,mi idat od obezbeduvanjeto i mi vikat da se smiram ,,,i pak vikam site kurot da mi go pusat,,,Jas ostanuvam so kompletna podrska za Kosarkarite.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Тоа е за играчите бре ти нели читаш тоа и им го пративме во КК фени али не планирам да се замарам повеќе доста ми е од се нема Лозари на Фени и тоа е тоа а не ми кажувај ти мене за 1991 и за 1993 јас ја имам цела архива како и во мозокот така и на слики снимки на касети
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
A LOZARI postojat od koga ima sport vo gradot!!! Sekogas imalo navivaci na sportskite kolektivi vo gradot. FK Tikves postoese od 1926 godina. :tapp: Znaci od 1926 godina moze da kazam deka imalo navivaci!!!!
ZNACI!!!! ( Nemam doma skener inace ce vi kazam koi bea pravite navivaci vo gradot od 1991 godina) i kako se odnesuvaa tie!!!
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Mислиш на овие
E seta ke bide vo red ako na desnata slika ima barem 10 dusi od denesnite lozari. Mislam na mnogu sliki ama najverojatno i ti imas nekoi od niv...Ne mi e celta da se dokazuvame. Celta mi e da se svane deka mora da ima sport vo gradot i mora da ima navivaci . I ovie sliki koga se slikani Lozari ama ic ne bea vo dobri odnosi so upravata ---Pogotovo na utakmicata so pelister 1993 godina od koja se poveketo sliki!!
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Eпа за нас фока каа шо викаш ти свето мето свето не постое за нас постоат момците кој играат во клубот од Кавадарци постое ТИКВЕШ!!! Ние не пееме В.В Тиквеш пееме Тиквеш! Иначе постот е од цела навивачка група Лозари :smir:
А кога ќе престаните да плачите и да кукате. Цел град ви се смее и ве жале...
И ако толку кур ве боле за Фени...зошто висиш/те тука и оставате километарски постови?
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
E seta ke bide vo red ako na desnata slika ima barem 10 dusi od denesnite lozari.
Таман е фока и јас го посакувам тоа али да беа они тука и они гарант давам ке се сложеа со нашиот бојкот! И самите некои постари Лозари ми викаат се знаеше тоа дека ке биде вака се гледаше од километар али таа е како и да е :toe:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Тоа е за играчите бре ти нели читаш тоа и им го пративме во КК фени али не планирам да се замарам повеќе доста ми е од се нема Лозари на Фени и тоа е тоа а не ми кажувај ти мене за 1991 и за 1993 јас ја имам цела архива како и во мозокот така и на слики снимки на касети
ЏАБЕ ТИ СЕ ФОТКИТЕ БРАТ МОЖИШ САМО ДА ИМ СЕ ВОСХИТУВАШ НА ЛУЃЕТО.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
А кога ќе престаните да плачите и да кукате. Цел град ви се смее и ве жале...
И ако толку кур ве боле за Фени...зошто висиш/те тука и оставате километарски постови?
Зошто тука се јадат многу ГОМНА ЗА НАС!! а ме боле к... шо мисле цел град за нас ич не се замарам за тоа
Оваа е песна за тие кои мислат
Дека наша љубов е скапо платена
Ни серете дека сме илегалци
Но наше срце е полно со храбрости
Ке заврше и оваа наша битка
И наш исток пак ке биде најјак!
Ние сме тука и стоиме на страна
И не даваме да ни уништите се!:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom