Фан Клуб : Фени Индустри

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Првото полувреме не го фатив и нема да го коментирам. Од она што го видов сум делумно задоволен, 3/4 направивме разлика која мислев дека ќе ја зачуваме лесно до крајот, ама сепак 2-3 глупи грешки на Станко на крајот му дозволија на МЗТ лесно да не стигне, иако првичната грешка ја направи Емил со вадењето на Златко и внесувањето на Станко.
И ме изненади претерано ниската петорка што ја форсираше Емил у последната четвртина, можеби изгледа чудно на хартија со 3 играчи под 190 во прв тим ама сосема солидно функционираа, мислам дека да не ги усереше неколкуте топки Станко многу помирна завршница ќе имавме, нема врска сега, важно тепавме. Соколов продолжува со одлична игра, Браун исто како лани игра добра одбрана, а шутот гледам му се изменил, уште полош му е од лани. За Кол немам зборови, вака само нека продолжи цела сезона, тој пак МВП ние пак шампиони. :)
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Само заборавив да кажам, БРАВО за сите момци кои беа во сала !!! Изгинавме
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Првото полувреме не го фатив и нема да го коментирам. Од она што го видов сум делумно задоволен, 3/4 направивме разлика која мислев дека ќе ја зачуваме лесно до крајот, ама сепак 2-3 глупи грешки на Станко на крајот му дозволија на МЗТ лесно да не стигне, иако првичната грешка ја направи Емил со вадењето на Златко и внесувањето на Станко.
И ме изненади претерано ниската петорка што ја форсираше Емил у последната четвртина, можеби изгледа чудно на хартија со 3 играчи под 190 во прв тим ама сосема солидно функционираа, мислам дека да не ги усереше неколкуте топки Станко многу помирна завршница ќе имавме, нема врска сега, важно тепавме. Соколов продолжува со одлична игра, Браун исто како лани игра добра одбрана, а шутот гледам му се изменил, уште полош му е од лани. За Кол немам зборови, вака само нека продолжи цела сезона, тој пак МВП ние пак шампиони. :)
Погоди 1-2 тројки...Погоди нешто од поле прво полувреме мене ме изненади Талик:helou:Не си го гледал првото полувреме затоа.:wink:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Само заборавив да кажам, БРАВО за сите момци кои беа во сала !!! Изгинавме
Браво за дечките зад кош!!!:bravo:
Само глупо беше шо највеќе се запаливте на Работнички пуши го....
А исто така добро ја истеравте Дале Чавезе:helou:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Погоди 1-2 тројки...Погоди нешто од поле прво полувреме мене ме изненади Талик:helou:Не си го гледал првото полувреме затоа.:wink:
Абе тројка и Деспотовиќ погоди :pos: знаеш како велат, и слепа кокошка погодува по некое зрно просо :) :)
Јас за слободните што ги изнапромаши коментирав, тапа шут има.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе тројка и Деспотовиќ погоди :pos: знаеш како велат, и слепа кокошка погодува по некое зрно просо :) :)
Јас за слободните што ги изнапромаши коментирав, тапа шут има.
Да бе 2 тројки,гледав во телевизор и се прашував дали сонувам:pos2::pos2::pos2:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе тројките повеќе му одат него слободните,минатата сезона тоа го забележав:kesa:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
2.924
alal da im e na aerodromcite cel zivot se tesat alal da ni e so navivavme izginavme ova ona nemaat dr so da zborat pa mora toa da se falat ali alal da im e svarno bitno oni navivaat so ima veze klubot kako igra-BRAVO ZA FAMILY;) hahah
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
А бе изгледа овој центарецот е скрос напален а ?:pos2: ногу сте ми интересни титула воа ноа... Од кај титула бе брат далеку сте од неа, беше шо беше на почетокот, сеа коа ке ве заредат два пати у Јане Сандански два пати у Јасмин, Амак ке ве реде, Пелистер можно е. Ќе видиме шо ќе пишиш на полусезона
БТВ. Како изиграте со Торус?
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Браво за дечките зад кош!!!:bravo:
Само глупо беше шо највеќе се запаливте на Работнички пуши го....
А исто така добро ја истеравте Дале Чавезе:helou:

imame nie uste mnogu da im kazeme na niv ova e samo pocetok , ke platat site sto ne vlegovme na utakmicata
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Cestito pobeda momci.Ocigledno se otpustivme na kraj posebno Stanko.I ako gledame moralno ova e ramno na poraz.Ocekuvav +20 ama ete.Ocigledno ke se igra vaka nonsalantno dodeka ne stigne nekoe derbi so Rabotnicki i eventualno Amak.Se drugo e luk i voda...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Cestito pobeda momci.Ocigledno se otpustivme na kraj posebno Stanko.I ako gledame moralno ova e ramno na poraz.Ocekuvav +20 ama ete.Ocigledno ke se igra vaka nonsalantno dodeka ne stigne nekoe derbi so Rabotnicki i eventualno Amak.Se drugo e luk i voda...
Или додека не рипне никелот на LME а?

Прашајте го Амир, кои се најдобрите навивачи, кого тој не прекина да фали овие 3-4 дена. Помош: Не се ни Козари, ни Лозари :toe:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Или додека не рипне никелот на LME а?

Прашајте го Амир, кои се најдобрите навивачи, кого тој не прекина да фали овие 3-4 дена. Помош: Не се ни Козари, ни Лозари :toe:
Kade toa?Javno ili tebe ti se pofali po tel?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom