Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
добри беа сите-станко,кол си е кол,соколов ги освои сите и стручен штаб и публика.мачка е се подобар, стари буцна некоја тројка ама една од таа беше од најголема далечина што јас ја имам забележано-мислам дека ја збудале публиката.:vozbud:
а за вегов-па публиката го провоцираше и тој почна да се пресметува со пцовки и навреди.:toe:
а торус е сварно симпатична и млада екипа и има добри млади дечки што понатака ке се развиваат во врвни играчи.....
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Jas najimpresioniran sum od Sokolov.Cekovski i Kol mozebi bea najefikasni no od niv i se ocekuvase nesto takvo no Sokolov fascinira so svojata intelegencija na terenot.I lani bese dobar vo Strumica no ocigledno mnogu naprednal.Macka se vraka so sutot za tri.Prekovik nisto novo od 8 metra.Mekkenzi konecno go vidovme i moj vpecatok e deka poleka se oslooduva od pretisokot i deka ke si go pokaze vistinskoto lice.Edvaj cekam da startuva sezonata i oficijalnute natprevari.Ke bide ludnica.Se nadevam so se vika na trojna kruna


Da sepak cestitki za Torus.Nivninata prosecna vozrast e 19 godini.So mal isklucok na crevoto koe sto vecno ke si ostane crevo Dejan Vegov.Igrac koj sto pred 4-5 godini vazese za eden od najnadeznit e kosarkari vo Makedonija no taka si propadna
 
D

DeviL_32`

Гостин
Ваква интересна утакмица у животот неам гледано...Напред Фени и Лозари :vozbud:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Луѓе ај ќе се осмелам јавно да кажам
Лозари нема да навиват за Фени:nesum:
Освен ако не се случе чудо и да се договориме со управата и утре да си знајте сите редовни од 21.00 часот ќе имаме состанок и ќе видиме шо ќе биде како ќе биде па да се надеваме дека се ќе се среде:icon_conf
Поздрав
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
најглупаво ке биде ако се случи тоа.така не губе управата туку губи публиката у салата и најмногу кошаркарите.треба да бидеме срекни што имаме таква убава екипа на кошаркари,што даваат се од себе за нас.не смеете да заборавите дека дооолго време у градот немаше спорт а најмалку шампион.ај плукајте на тоа како ги пречекавме во неготино кога земаа титула.на кој пехарот му го даде чемата у неготино кога се симнаа од автобусот.
СРАМ ДА ВИ Е АКО ГО ЗАБОРАВИТЕ СЕТО ОВА И СЕ НАПРАВИТЕ КАКО СКОПСКИТЕ ЦЕНТАРСКИ ДЕЧКИ!!МНОГУ ЛОШО, ПРОПАДНАВТЕ ПОД ПРОВОКАЦИИ!!од мене чао и искрено ама ме разочаравте и изнервиравте ептен.
А шо сме ни криви?:nesvest::nesvest::nesvest:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Jas najimpresioniran sum od Sokolov.Cekovski i Kol mozebi bea najefikasni no od niv i se ocekuvase nesto takvo no Sokolov fascinira so svojata intelegencija na terenot.I lani bese dobar vo Strumica no ocigledno mnogu naprednal.Macka se vraka so sutot za tri.Prekovik nisto novo od 8 metra.Mekkenzi konecno go vidovme i moj vpecatok e deka poleka se oslooduva od pretisokot i deka ke si go pokaze vistinskoto lice.Edvaj cekam da startuva sezonata i oficijalnute natprevari.Ke bide ludnica.Se nadevam so se vika na trojna kruna


Da sepak cestitki za Torus.Nivninata prosecna vozrast e 19 godini.So mal isklucok na crevoto koe sto vecno ke si ostane crevo Dejan Vegov.Igrac koj sto pred 4-5 godini vazese za eden od najnadeznit e kosarkari vo Makedonija no taka si propadna
Очигледно дека Врба-Влатко го научиле нешто:wink::vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Jas se priklucuvam na postot na XOOX i mislam deka e celosno vo pravo.Dolgo vreme cekavme na tim a na kraj docekavme sampion.U fudbalot ne odi rakometot maski ne odi,zenskata kosarka koja ima 4 tituli ne odi i so sega da se otkazeme i od ova.Amir ziveel i rastel vo takva sredina.Se sekavate koga edno detence bez pricina frli sise na teren amir mu otide i bezmalku mu udri slapanica.Site navivame za Feni i mozebi site znaeme koj bese Dimo Georgiev no na turnirot doagavme da go bodrime K.K Feni Industri a ne Dimo ili bilo koj drug.Zatoa ako nekoj imal protiv nego toa na drugo mesto.Da ste vikale cela grupa nemalo nikoj da ve izbrka no koga vika poedinec toa paga vo oci.Golema zaguba e da nema navivaci na utakmicite.Toa najdobro se vide sinoka koga desettina lozari sobrani pocnaa da vikaat i se zapali cela sala a predhodno teatar.Feni ni e potreben nam i ni sme mu potrebni nim zatoa ne izigravajte skopsko centarski bojkot.Oti grupata pocna da ode napred a ako ne anviva na K.K Feni za drug klub ne ni moze.Ne mu e krivo na Ajduci sto nema kade da navivaat?Sega ni imajki tim da se pravime na Toso_Od kaj da znaeme so nosi idninata.Ne daj Boze ide istata sudbina na Strumica.I grupata pak ke propadne.Pak ke se ceka nekoj sponzor da dojde i da obnove nekoj tim za da se pocne pa da se naviva.Pa pak ke se pocne so 10 dusi pa ponovo se.A sega bas e trgnato na podobro.NE BIVA TAKA
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
А шо сме ни криви?:nesvest::nesvest::nesvest:
Е не баба е крива.
У кој филм сте само влезени Бог знае, ја ќе си апнам од газот половина овд вас Лозарите ако знаат зошто е виа бојкот (колку смешно звуче ова бојкот).
За таков потег како прво треба да има причина, а после треба да има и цел, причината која е? Лозар а исвиркал Дивна и го избркале, па фала Богу шо сакаш да му напраат, шо работа имал он на Дивна да и свире, не дека ми е гајле за неа, напротив ич кур не ме боле ама жената е ПР и си ја брка работата, а плус тоа и девојка му е на Амир, па требало малку за последиците да размисле вашиот член.

Како второ немате репутација како навивачка група за вашата одлука на бојкот да биде од некое поголемо значење, да не ни зборувам за влијание врз одлуките на управата, едноставно вашето присуство на трибина не е од клучна важност за успесите на тимот.
Иако факт е дека со навивачи е многу поубаво, се загрева и останатиот дел од публиката, се праве атмосфера...

И сеа незнам која е целта на бојкотот, да му изразите на Амир незадоволство со неодење на утакмици? Дај ви се молам, ич не ви е убаво измислена ваа работа, поарно седните вие Лозарите и преиспитајте се малку за вашата одлука, тоа е подобро отколку да му се контрите на Амир, егото на човекот му е скај-хај, не верувам да попуште пред вас, иако убаво ќе биде да се најде решените на овој мизерно настанат “проблем„.
Најдобронамерна беше мојата критика.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Друже не сакам ништо да зборам пред рака денес у 21.00 часот имаме состанок па ќе видиме дали нешто може да се направе :helou:
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Ах Дивне, Дивне ... па ти проблеми прајш ... и шо дека некој а исвиркал?? дан че почне да и моча настрана? ебате бела шо се занесуат и она и амир... газди на градот??? Спортот си е спорт, навивањето си е навивање а личните гестикулации, провокации или било што си се ЛИЧНИ, и за тие повреди си има полиција а не некој д ами се прае локал шериф!
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
0
Абе навивачка група лозари не навива за Амир или за Димитар Ѓорѓиев. Ви сте навивачи на Фени. На крајот, ви навивате за Фени. Фа Аеродром шо немат истрпено од МЗТ,па на крајот пак се најдобри и најверни навивачи у баскет.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе навивачка група лозари не навива за Амир или за Димитар Ѓорѓиев. Ви сте навивачи на Фени. На крајот, ви навивате за Фени. Фа Аеродром шо немат истрпено од МЗТ,па на крајот пак се најдобри и најверни навивачи у баскет.
Кај нас е друг случајот....
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Абе навивачка група лозари не навива за Амир или за Димитар Ѓорѓиев. Ви сте навивачи на Фени. На крајот, ви навивате за Фени. Фа Аеродром шо немат истрпено од МЗТ,па на крајот пак се најдобри и најверни навивачи у баскет.
Абе незнам зошто се мешате сите, коа сите шо сте напишале по нешто сте само обични гледачи и си тропате само, а да си во навивачите ке ја почуствуваш таа болка шо веке не се трпи, па на крај ако толку го сакате клубот оти не идете да навивате? Мислам дека е доста веке Лозари да го цицат само, пошто се они испагат од ебаната страна. Кој е тиа Амие бе? кој е тиа да брка некој и тоа од Лозари кои им испаднаа најверни во најтешките моменти, кои прават напори за проширување за зголемување на бројноста, кои едвај се собираат а тој некој си евреин најдил па дури да брка, за тоа што некој рекол уууууууу..и за тоа: сите за еден, еден за сите и доколку не попуште евреинот, да си гледаме театар :toe:
Жал ми е само за играчите, но и на нив му е јасно зошто е така...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom