Фан Клуб : Фени Индустри

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
cargaro si ojde samo za edni mocani PARI za 200 evra ama tv e tv eb..... go gocevski kazejte nesto za feni ke idat li nekoi igraci ke se mene li trenerot ke dojde li use nekoj sponzor...
Ако читаш весници ќе знеш ама ај пак ќе ти кажам.Емил Рајковиќ ќе биде тренер од идната сезона пак на тимо од тимо си заминаа сите тројца интернационалци знаете кој се нови договори имаа Гоцевски,Чемата,Ѓуров и Кол спонзорот е тиа но најверојатно ќе има уште неколку спонзори ама Фени останува главен.Друго што те интересира.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
абе не сте ми јасно. шо толку се замарате за тај предавник. мајнејте го тама. нека му служи на честа. ние го направивме човек. кој го знаеше пред тоа ? за 200 евра си ојде од шампионот. Навистина несакам да се врати во Струмица. а и знам дека тоа тешко да се оствари. а Лозари ако се врати во Струмица тогаш ќе сватите какво копиле е.
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
de bre luge sto ste tolku isprovocirani!si zaminal si zaminal toa go pravat site luge u sportot,poveketo zaminuvaat zaradi parite.i od feni si zamina dimce od gradsko pa so nikomu nisto-i on zamina so istata cel poveke pari!:toe:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Слушнав дека фени бил во преговори со Ристе Стефанов и Ѓорѓи Чековски ? Колку е точно ??
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
jas procitax oti so cekovski bile u pregovori a so riste neka kazat kavadarcani:smir:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
jas procitax oti so cekovski bil u pregovori a so riste neka kazat kavadarcani:smir:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
de bre luge sto ste tolku isprovocirani!si zaminal si zaminal toa go pravat site luge u sportot,poveketo zaminuvaat zaradi parite.i od feni si zamina dimce od gradsko pa so nikomu nisto-i on zamina so istata cel poveke pari!:toe:
De potseti me koga Tasovski si zamina od Feni!?!?! Pred da dojde vo Strumica Tasovski igrase za Rabotnicki :helou: :helou:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
De potseti me koga Tasovski si zamina od Feni!?!?! Pred da dojde vo Strumica Tasovski igrase za Rabotnicki :helou: :helou:
Димето од Градско и Симиќ уши пред едниот да дојде кај вас другиот да замине во Фершпед беа на преговори кај нас односно Димче педерче се шеташе во Кавадарци скоро една недела сите мислеа дека потпишал за Фени ондосно и во Спорт објавија една статија дека со Симиќ потпишале за ФЕни ама најпрво СИмиќ откажа заради семејството пошто не можел да ги префрла децата од училиште а тогаш ако се сеќаваш активна беше темата НЛБ за Фершпед а ДИмета му понудиле договор и требаше веќе да потпише што се вика тој замина кај вас во последен момент само заради Европа и едно 100 евра повеќе пари од нашиот договор ни затоа секако не ми замеривме него ич ама тој кога дојде во Кавадарци уште првата утакмица почна да изведува нешто провоцира ова она бакнува дресови изиграва некој си херој само верујте кога ќе си замине од кај вас ќе сватите какво гомно е всушност тој.А за играчите што се наводни засилувања за Фени не сакам да зборувам пред време се додека не се заврши работата до крја во градот можат да се видат кои фаци се можни засилувања ама од недела натака за тоа прашање ќе збориме.:salut:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Димето од Градско и Симиќ уши пред едниот да дојде кај вас другиот да замине во Фершпед беа на преговори кај нас односно Димче педерче се шеташе во Кавадарци скоро една недела сите мислеа дека потпишал за Фени ондосно и во Спорт објавија една статија дека со Симиќ потпишале за ФЕни ама најпрво СИмиќ откажа заради семејството пошто не можел да ги префрла децата од училиште а тогаш ако се сеќаваш активна беше темата НЛБ за Фершпед а ДИмета му понудиле договор и требаше веќе да потпише што се вика тој замина кај вас во последен момент само заради Европа и едно 100 евра повеќе пари од нашиот договор ни затоа секако не ми замеривме него ич ама тој кога дојде во Кавадарци уште првата утакмица почна да изведува нешто провоцира ова она бакнува дресови изиграва некој си херој само верујте кога ќе си замине од кај вас ќе сватите какво гомно е всушност тој.А за играчите што се наводни засилувања за Фени не сакам да зборувам пред време се додека не се заврши работата до крја во градот можат да се видат кои фаци се можни засилувања ама од недела натака за тоа прашање ќе збориме.:salut:
Абе Диме е пред се добар човек кој имал прилика така да се запознае со него ќе го свати тоа...А за тоа дека вие плачете по него и преку ден му се јавуваат од кај вас тоа е друга приказна....Вие сте спремни и да му го откупите договорот т.е 10 000 евра само за да го видите кај вас,не ми збори сега ти на мене:nenene:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Димето од Градско и Симиќ уши пред едниот да дојде кај вас другиот да замине во Фершпед беа на преговори кај нас односно Димче педерче се шеташе во Кавадарци скоро една недела сите мислеа дека потпишал за Фени ондосно и во Спорт објавија една статија дека со Симиќ потпишале за ФЕни ама најпрво СИмиќ откажа заради семејството пошто не можел да ги префрла децата од училиште а тогаш ако се сеќаваш активна беше темата НЛБ за Фершпед а ДИмета му понудиле договор и требаше веќе да потпише што се вика тој замина кај вас во последен момент само заради Европа и едно 100 евра повеќе пари од нашиот договор ни затоа секако не ми замеривме него ич ама тој кога дојде во Кавадарци уште првата утакмица почна да изведува нешто провоцира ова она бакнува дресови изиграва некој си херој само верујте кога ќе си замине од кај вас ќе сватите какво гомно е всушност тој.А за играчите што се наводни засилувања за Фени не сакам да зборувам пред време се додека не се заврши работата до крја во градот можат да се видат кои фаци се можни засилувања ама од недела натака за тоа прашање ќе збориме.:salut:
Vaka sega toj Xoox rece deka Dimce Tasovski izbegal od kaj vas i dosol kaj nas Dimce Tasovski ne e potpisal za Feni i nikogas ne e igral za Feni! Mozebi ste bile vo pregovori no toj dojde vo Strumica,a za toa kakvo gomno e Dimce ne mi kazuvaj komsija mi e go znam mnogu ubavo za tebe e gomno zatoa sto ne sakase da igra vo Feni.PS mislam deka vie mu ponudovite i poveke pari ama toj dojde kaj nas ne mi e sigurna informacijata,sto kje bara u Kavadarci.. dobra odluka donese u Strumica mu e super :).
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Абе Диме е пред се добар човек кој имал прилика така да се запознае со него ќе го свати тоа...А за тоа дека вие плачете по него и преку ден му се јавуваат од кај вас тоа е друга приказна....Вие сте спремни и да му го откупите договорот т.е 10 000 евра само за да го видите кај вас,не ми збори сега ти на мене:nenene:
decko molim te ne bidi smesen 10.000evra da dadat da go otkupat dogovorot.!!:pos2::pos2::pos2:pa ke si kupat salam igrac a ne dekoe dete zinato po pari od gradsko!!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
decko molim te ne bidi smesen 10.000evra da dadat da go otkupat dogovorot.!!:pos2::pos2::pos2:pa ke si kupat salam igrac a ne dekoe dete zinato po pari od gradsko!!
Добро сега ако ви е мака што немате играч како наш Тасо освен Кол кој може да му парира ....Тоа е друго...Тасо е класа играч за сите у Македонската Лига тава е докажувано,докажувано...Прашај некој од управата ваша го сакате ли Тасковси...Да видиш што ќе ти одговорат,преку ден му се јавуват:pos2: :pos2:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
decko molim te ne bidi smesen 10.000evra da dadat da go otkupat dogovorot.!!:pos2::pos2::pos2:pa ke si kupat salam igrac a ne dekoe dete zinato po pari od gradsko!!
Daj ne se glupiraj od kaj pa Tasovski dete cc Tasovski ima zena i dete.. kako moze on da bide dete??? PS ne dojde on po parite u Strumica i Feni mu gi davase istite pari duri i poveke pari ama toj si dojde u Strumica,Tasovski dete haha :):):):) jas kazah oti ti ne si 26 godini.. ama aj neka e:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom