Фан Клуб : Фени Индустри

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Хаха.. да да плачам за вас скопските педерчиња хахаха... абе оди лечи се детеее оди лечи се додека е времето!!!!!!!!!!!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.539
Поени од реакции
47.985
Хаха.. да да плачам за вас скопските педерчиња хахаха... абе оди лечи се детеее оди лечи се додека е времето!!!!!!!!!!!
напиши уште неколку “хаха хаха’’ може и ке ти поверувам дека стварно се смееш hihi hihi hihi

......солзии праваат златен прстееен....... hahahaha
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:EDEN E PEJOOOOO ALEA EDEN E PEJOOOOOOOOOO!!!A vaka za utakmicata so feni ne mrsete mn zaso sekoj moze da ima slabi denovi,so ne komentiras toa se se desavase u gradski park so rabopicki,ili toa ne vi odgovara da go komentirate!!!
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
напиши уште неколку “хаха хаха’’ може и ке ти поверувам дека стварно се смееш hihi hihi hihi

......солзии праваат златен прстееен....... hahahaha

Мене смеалото ми пукна да бидам искрен, ме изнасмеа со добрите песни кои му ги посвети на Ајдуците. :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Епа ако зборуваме за инат нека е така ајде не се слушавме. И викаш не сме ништо повеќе од лозари ? За нас лозари веќе не постојат.

Секоја навивачка група што губи УДАРЕН ТРАНСПАРЕНТ ( ако знаеш што е тоа) веќе не постојат.
Tочно!!!

Абе они ако се разбираа барем малце од навивање, ќе разбераа дека изгубено СВЕТО знаме значи голем губиток за навивачка група. Ама не разбират и тоа е тоа, си продолжуват по нивното и ја срамат мак тифо сцената.
Значи на секој што му е украдено знаме ја срами навивачката сцена така?

Хаха, што па ти се смееш, и вие врска немате. Ве гледав некни со Фени на телевизија, не сте ништо посебно.
Никој не е над просек во Македонија, сите се тука некаде. Кој за нијанси послаби, кој за нијанси подобри.
Со твои зборови, ако вие се правите дека сте многу над Козари со тоа што им го украдовте знамето и се пувате и им продавате навивачка култура, тогаш каде ви е вашата култура и не се распаднете и вие, пошто јас имам едно ваше знаме украдено пред точно една година кое ми служи за бришење на промашените букви на паролите.

За просекот...просекот е аритметичка средина кога збирот на вредноста ќе се подели со бројот на елементите. Просекот во Македонија е тој што е поради тоа што, некои си Ајдуци и Козари го влечат надоле. Ние не сме ништо посебно во меѓународни рамнки, извини вака што ќе бидам директен, али за вас сме Гејт 13. Тоа е општо познато...јебига не сме добри колку што викаме, ама верувај ми, вие сте многу полоши од колку што мислите. Нема провокација тука, само ти кажувам најдобронамерно. Ние имаме константност од 20 години и тоа ни носи искуство и креативност која се добива само со непрекинато постоење на сцената. Значи за да се достигне ова наше ниво, многу чушки и гроздови треба да се изедат, не дека сме ние нешто посебно, вие сте претерано за никаде.
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:EDEN E PEJOOOOO ALEA EDEN E PEJOOOOOOOOOO!!!A vaka za utakmicata so feni ne mrsete mn zaso sekoj moze da ima slabi denovi,so ne komentiras toa se se desavase u gradski park so rabopicki,ili toa ne vi odgovara da go komentirate!!!
според тоа што го видовме на тв или пак прочитавме на овој форум не е само последната утакмица со фени слаб ден тука се и минатата пак со фени ( на мтв ја даваа), со пелистер вие самите зборевте дека слабо било навивањето и сега оваа утакмица така да многу ви се собраа слаби навивачки представи-мислам за група која себе се претставува за елитна

и оваа за тепањето лозар во вецето не вреди бидејќи едно од правилата во навивачкиот кодекс е да не се напаѓа противничка група која е во значително помал број а вие сте нападнале поединец

и за мавањето камења ништо посебно бидејќи секоја група на адолесцентни дечиња може да изиграва хулигани со мавање камења
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.539
Поени од реакции
47.985
Радикал бујрум твој си е овој....
Коле welcome back,штуро беше без тебе hihi
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
според тоа што го видовме на тв или пак прочитавме на овој форум не е само последната утакмица со фени слаб ден тука се и минатата пак со фени ( на мтв ја даваа), со пелистер вие самите зборевте дека слабо било навивањето и сега оваа утакмица така да многу ви се собраа слаби навивачки представи-мислам за група која себе се претставува за елитна

и оваа за тепањето лозар во вецето не вреди бидејќи едно од правилата во навивачкиот кодекс е да не се напаѓа противничка група која е во значително помал број а вие сте нападнале поединец

и за мавањето камења ништо посебно бидејќи секоја група на адолесцентни дечиња може да изиграва хулигани со мавање камења
Точно, двете со Фени и Пелистер беа едни послабите, ама тука се три пати со Соколи екстра навивање, два пати со Вардар, 3 пати со Работнички, два пати со Струмица, два пати со Амак, два пати во Кавадарци...кога ќе споредиш, од 20 утакмици ние сме имале слаб ден само на три. Не сме ние елита како што кажав, ама во моментов сме недостижни.

Дечкото во ВЦ, е нападнат од еден дечко само, теоријата не ти држи вода значи. Ако е така како што викаш, зошто тогаш кога ви бевме ние 50 души во Струмица ни се пуштивте да се пресметате со нас?

Мавањето со камења по автобусот на Козари е одговор на нивниот пречек кога влегувавме и кога не плукаа и маваа со упаљачи од далеку. Поради тоа што Желките беа во број исто колку и ние што бевме, поинаков начин да им вратиш за упаљачите што ги јадевме немаше. Каменувањето, иначе не беше организирано и јас не дознав дури до крајот на утакмицата дека биле каменувани додека не ме собра полиција
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
за утакмицата во Струмица и вие самите видовте дека Ајдуците не беа ни во половичен број, а за тргнувањето за пресметка со вас исто така видовте дека тоа беа поединци (помлади членови) кои на полувремето сакаа малку внимание од обичната публика
натпреварите во струмички парк се меѓу најдобро обезбедуваните така да илузорно е да се прави план за пресметка со противничка група
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
за утакмицата во Струмица и вие самите видовте дека Ајдуците не беа ни во половичен број, а за тргнувањето за пресметка со вас исто така видовте дека тоа беа поединци (помлади членови) кои на полувремето сакаа малку внимание од обичната публика
натпреварите во струмички парк се меѓу најдобро обезбедуваните така да илузорно е да се прави план за пресметка со противничка група
Во Јане Сандански, ако си бил, има минимум 100 желки внатре во сала и најмалку уште толку надвор, а кога ке се додаде и приватно обезбедување и обичната полиција, види која е веројатноста кај нас во сала да се случи судир на навивачки групи
 
V

Viktoranius

Гостин
Tочно!!!



Значи на секој што му е украдено знаме ја срами навивачката сцена така?





Со твои зборови, ако вие се правите дека сте многу над Козари со тоа што им го украдовте знамето и се пувате и им продавате навивачка култура, тогаш каде ви е вашата култура и не се распаднете и вие, пошто јас имам едно ваше знаме украдено пред точно една година кое ми служи за бришење на промашените букви на паролите.

За просекот...просекот е аритметичка средина кога збирот на вредноста ќе се подели со бројот на елементите. Просекот во Македонија е тој што е поради тоа што, некои си Ајдуци и Козари го влечат надоле. Ние не сме ништо посебно во меѓународни рамнки, извини вака што ќе бидам директен, али за вас сме Гејт 13. Тоа е општо познато...јебига не сме добри колку што викаме, ама верувај ми, вие сте многу полоши од колку што мислите. Нема провокација тука, само ти кажувам најдобронамерно. Ние имаме константност од 20 години и тоа ни носи искуство и креативност која се добива само со непрекинато постоење на сцената. Значи за да се достигне ова наше ниво, многу чушки и гроздови треба да се изедат, не дека сме ние нешто посебно, вие сте претерано за никаде.
На секој што му е украдено знамето, и кажува дека ќе прави ново бидејки неговиот газда е богат ја срами тифо сцената.

За тоа што сме многу над Козари сме стварно многу пред нив, а тоа што ни го зедовте вие беше обичен бајрак, не беше главниот транспарент.

За тоа дали го смалуваме просекот преиспитај ја прво твојата група, бидејки јас тоа што го гледав некни на телевизор не ми остави некој голем впечаток, иако очекував многу многу повеќе. И немој да ми кажеш дека сте навивале слабо на таа утакмица, оти јас како што знам кога има пренос се вие слабо навивате. А можам да замислам какво е кога нема пренос.

За тоа што кажа дека сте Гате 13 за нас, немам коментар. Реков дека сте некои нијанси подобри, ама не многу, единствено што ве влече на вас е бројката.
 
V

Viktoranius

Гостин
ајде важи “тука некаде’сме
еве ви една вежба повоторувај си го твојот пост секој ден по 3-4 пати и за едно 20 години можда ке се убедиш и ке си поверуваш....а ако не се убедиш се знае прес конференција и плачи со другарите hihihihihihi
““њињињ њуњуњуњњ њињињињњиии’’

Е сега ми е јасно како вие сте убедени дека сте најдобри.

По колку пати на ден си повторувате ? 10, 100, 10000 ?
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
do ajduvi i frmili

abe luge ako mislite deka ste toku dobri i deka "kozari" se daleku pozadi vas mislete nema problem.nema vas post kade sto gi nemate spomnato niv.ako mislite deka se tolku mizerni i deka ne postojat ednostavno odnesuvaj tese kako da ne postojat.vikate deka ne im ljubomorite za nis.vikate deka bile mizerni retardirani,deka ne postojat i red drugi raboti.AKO E STVARNO TAKA OSTAJ TE GI NA MIRA DA SI NAVIVAAT KOLKU ZNAAT I UMEAT I NE SE ZAMARAJTE ZANIV
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
За тоа дали го смалуваме просекот преиспитај ја прво твојата група, бидејки јас тоа што го гледав некни на телевизор не ми остави некој голем впечаток, иако очекував многу многу повеќе. И немој да ми кажеш дека сте навивале слабо на таа утакмица, оти јас како што знам кога има пренос се вие слабо навивате. А можам да замислам какво е кога нема пренос.

За тоа што кажа дека сте Гате 13 за нас, немам коментар. Реков дека сте некои нијанси подобри, ама не многу, единствено што ве влече на вас е бројката.
Треба да ти дадам линкови?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom