Фан Клуб : Фени Индустри

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Диме, искрено сега ме разочари, имав повисоко мислење за тебе.
Вистината секогаш боли, нели...
Што им требаше тоа на Струмичани? Да одбијат да ги земат медалите...таков однос од публиката, згора на тоа еден тренер да збори така како што збореше...не му доликува. И ред други "прости" работи за кој не заслужуваат коментар.

Нема врска, ти си струмичанец и никогаш нема тоа да го разбереш.


*зборам за минатата година во купот, Струмица-Вардар.
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Честитки до Лозари..уживајте во првата титула..се надевам дека ќе ги имате уште многу..секако не нa грбот на Струмица..
Ајдуци..respect..
чул те господ
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Викторианиус погрешно си ме проценил..дете..Јас го почитувам секој добар обид на Ајдуци да се претстават во најдобро светло и да го бодрат тимот макар и на крајот на светот..Синоќа успеавте...Затоа ја имате мојата почит..да се биде со клубот и кога победува и кога губи..тоа се навивачи..
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Викторианиус погрешно си ме проценил..дете..Јас го почитувам секој добар обид на Ајдуци да се претстават во најдобро светло и да го бодрат тимот макар и на крајот на светот..Синоќа успеавте...Затоа ја имате мојата почит..да се биде со клубот и кога победува и кога губи..тоа се навивачи..
tie navivaa samo koga pobeduvaa,a lozari peeja cela utakmica(zboruvam samo za lozari) i koga gubevme so 15 razlika.a ajduci vo poslednite 5 minuti isceznaa. navivaa samo koga strumickite igraci bea da se pozdravat so niv
 
V

Viktoranius

Гостин
tie navivaa samo koga pobeduvaa,a lozari peeja cela utakmica(zboruvam samo za lozari) i koga gubevme so 15 razlika.a ajduci vo poslednite 5 minuti isceznaa. navivaa samo koga strumickite igraci bea da se pozdravat so niv

Е жити се ке се убијам. Во 2 3 и 4 четвртина вие не се слушавте бе, без престан грмеше маршот. Ако зборуваме за инат сега нека ти е не планирам да се карам.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Лозар и јас се слагам со Викторианиус..имаше моменти само на воздишки без навивавање...Ама тоа поминало..веќе е зад нас..
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Е жити се ке се убијам. Во 2 3 и 4 четвртина вие не се слушавте бе, без престан грмеше маршот. Ако зборуваме за инат сега нека ти е не планирам да се карам.
marsot a????????????
lopovi,lopovi.......................
SRAMOTAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
V

Viktoranius

Гостин
marsot a????????????
lopovi,lopovi.......................
SRAMOTAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Маршот го пеат и Делије, маршот го пеат и Гробари, маршот го пеат СИТЕ !
Ама сите ја украдоа од вас нели зошто вие сте најдобри.
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Маршот го пеат и Делије, маршот го пеат и Гробари, маршот го пеат СИТЕ !
Ама сите ја украдоа од вас нели зошто вие сте најдобри.
Неписмен што не почнавте да го пеете ПРВИ ВО МАКЕДОНИЈА????АЈДЕ ОДГОВОРИ...СРАМОТА СТЕ БЕ.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Маршот го пеат и Делије, маршот го пеат и Гробари, маршот го пеат СИТЕ !
Ама сите ја украдоа од вас нели зошто вие сте најдобри.
toa deka sme najdobri ne treba da me potsetuvas...........
da krades pesna na navijacka grupa od stranstvo ne e sramota ama da krades pesna na navijacka grupa koja direktno ti se sprotivstavuva a ste vo istata drzava e neviden REZIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ama imame nie odgovor i za takvite LOPOVI!!!!!!!!!!!!!!!!

dosta ne kopiravteeeeeeeeee
dosta nasi pesni vie peevteeeeeeeeeeeeeeee
ajde dojdi "seljaceeeeeeeeeeeeeeeeeeee"
pa i da go pusite se naucivte!!!!!!!!!!!!!!!!1

ova im se pee na CPB so mala izmena,na niv im se vika "pederceeeeeeeee" ama nema veze,poentata e jasna....................
 
V

Viktoranius

Гостин
Неписмен што не почнавте да го пеете ПРВИ ВО МАКЕДОНИЈА????АЈДЕ ОДГОВОРИ...СРАМОТА СТЕ БЕ.
И што сега ако почнавте да го пеете први да не сакаш медал да ти дадам ?

Факт е дека маршот не е украден од вас. Кога вие ќе го смислите и ние ќе почнаме да го пееме е тогаш е украден, а сега само можаш да молчаш.

А што слушам МЗТ пропаѓа а ?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
И што сега ако почнавте да го пеете први да не сакаш медал да ти дадам ?

Факт е дека маршот не е украден од вас. Кога вие ќе го смислите и ние ќе почнаме да го пееме е тогаш е украден, а сега само можаш да молчаш.

А што слушам МЗТ пропаѓа а ?
loso slusas,procepkaj gi usite..................
dosta ti objasnuvav za marsot,posto nema cel da te ubeduvam u vistinata ako ti si vekje ubeden u lagata..............
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
И што сега ако почнавте да го пеете први да не сакаш медал да ти дадам ?

Факт е дека маршот не е украден од вас. Кога вие ќе го смислите и ние ќе почнаме да го пееме е тогаш е украден, а сега само можаш да молчаш.

А што слушам МЗТ пропаѓа а ?
Го вртиш муабетот одма а?Па кога околу навивањето немаш 3 грама знаење така е.
Маршот ние го почнавме први во македонија и е земен како пример од Делије само што они не го пееат исти ритам и со скроз различен текст.Заради тоа што ние го почнавме први се смета дека е украден од нас како што го направија тоа комити.Ај со нив имаме супер односи не навиваат за вардар во кошарка се дешавало тоа и другпат.Него вие?Треба да ти биде јасно дека маршот е украден од нас.Го пеете скроз исто(или сакате да го пеете скроз исто како нас ама неможете).А од ѓорче петров до железничка што ја пеете со скроз исти ритам и текст(освен првите 2 реченици)...ЌУТИ ЖИТИ СЕ.

И што сега ако почнавте да го пеете први да не сакаш медал да ти дадам ?
Ако не медала една благодарница до цела група зошто да не сме ние ќе ја имате само 1963,боки 13ска заедно со скандирањата судија педер и струмица.ИДОЛИ СМЕ ВИ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom