Фан Клуб: Тотенхем

Член од
8 ноември 2007
Мислења
32
Поени од реакции
0
По почетната иницијатива на West Ham, Spurs се совземаа и во продолжението на првото полувреме тие ја контролираа играта.

Двата гола се запишаа под името на Димитар Бербатов.
По два прекрасни центаршутеви, бугарскиот напаѓач испадна најснаодлив во шеснаесетникот и токата завршуваше во мрежата.

На самиот крај на полувремето, Boa Morte се закити со втор жолт картон (со тоа и црвен) после бледото издание и низата груби стартови.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Браво,браво ја имам КЕЦ,знаев дека ке победат:toe:
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
32
Поени од реакции
0
Иако Tottenham го намали темпото во второто полувреме, сепак уште два гола беа постигнати од Gilberto и D. Bent.

Gilberto го постигна својот гол првенец на неговиот прв натпревар во Premier League. Откако со одличен прв допир ја смири топката, со прекрасен удар во долниот агол на голот ја смести топката.
Потоа капитенот R. Keane излезе од игра. На негово место влезе D. Bent.
Иако незабележителен во текот на целата игра, сепак во последните моменти на натпреварот тој го постигнува својот 100-ти гол.

Овој пораз за West Ham беше трет "4-0 пораз" по ред.

Tottenham H. 4 - 0 West Ham U.

едит: :vozbud:
 

The_Joker

Right Place, Right Time
Член од
23 мај 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
Лееееееле браво за Фан Клубов на Тотенхем. Мене ми е веќе мислам едно 12 години најомилен фудбалски клуб иако нема некои добри резултати. Инаку многу ми е криво сто сум немал голема можност да следам натпревари на овој клуб како помал затоа што не даваа на телевизија. Секогаш оправдано на прво место беа Манчестер, Ливерпул и Арсенал. Инаку дали некој исто се секава на победата на Тотенхем против Вест Хем минатата сезона кога Вест Хем водеше 2:0 а на крајот со контра конечни 3:4 постави Пол Сталтери. Е тоа беше победа. Инаку кој знае нешто за плановите за Тотенхем за трансфери за летниот преоден рок нека спомне затоа што Рамос најаваи големи промени во тимот. Инаку Роби Кин е најголем киксер во екипата и незнам зошто уште го држат. Почит и за Бербатов ама дечкото игра како платеник сам за себе а не за тим што не е во ред за играч од негов калибар во тој тим.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Браво за прикажаната игра, мислам дека најреално беше ремито!
 
F

fantomX

Гостин
Браво за прикажаната игра, мислам дека најреално беше ремито!
Ко дозволи Челзи да развива Тотенхем игра, нормално...
Ах бе, Аврам....

БРАВО ЗА РАМОС!!!!
Чоеко на 25 минути до крајо става напаѓач место централен стопер во игра(Кинг-Бент) . Храбра одлука, но се исплати.
 

The_Joker

Right Place, Right Time
Член од
23 мај 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
добра утакмица, ама ипак мислам дека ТОТЕНХЕМ требаше да победи
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Добра,утакмица според мене нерешениот исход,најреален Резултат !:smir:
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Леле каков натпревар беше тоа вчера.Рај за фановите на фудбалот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
4 гола да се даде на Челзи е тешко. Тимов уште еднаш остана непоразен од Челзи.
Кога сакаат, можат да играат.
Респект за Тотенхем!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Премногу се 26милиони за Модрич...да не ја доживее истата слава како Дарен Бент, Тотенхем платија 23милиони а 2-3гола има само дадено.
 
F

fantomX

Гостин
Ваљда знај шо прај Рамос, со Севиља се докажа како првокласен менаџер.
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
heheheheh ima poveke od 5 gola dadeno mislam deka bea 7-8
a inaku ke vidis sto ke prave bent drugata sezona pamti mi go zborot
a modric e zakon fudbaler skoro ista igra ima kako lampard i mnogu strucnjaci mu predviduvaat pobleskava kariera od lampard
 

Kajgana Shop

На врв Bottom