Фан Клуб: Тотенхем

F

fantomX

Гостин
Не дека сум голем фан на клубов, ама по денешниов натпревар со џаолине, се решив да нпрам и за нив фан клуб. Тотенхем почна со големи амбиции, но резултатите беа слаби. Замина Јол, дојде Рамос. Еден од најдобрите светски менаџери. Сезонава продолжи одлично за нив. Денеска немаа среќа, ги загубија 3 бода во 95 минута од вкупно 93 минути, ама то е...
Па кажете нешто за Тотенхем...
 

fantom y

Fuck OFF!
Член од
27 јануари 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Што да кажам не знам! Ке згрешам што и да речам! Најнепостојана екипа во Премиер Лигата според мене!! Штета што се решија дури денеска толку добро да изиграат против нас!!!! Поздрав
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.444
Поени од реакции
5.406
Конечно и за овој тим тема, мора да се има за секој тим тема да се пише негде.
Ај дека сум баниран од Ману ќе пишам овде.
Браво за Тотенхем денес добро се покажаа и требше да ги освојат 3-те бода ама ништо се спасија Ману. Од кога дојде Хуан Де Рамос Тотенхем го покажува својот квалитет мислам дека од кога е дојден немаат пораз освен во купот со Ману.:)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Зарем немаше до сега Фан клуб Тотенхем?

Незнам што да кажам во моментов освен тоа дека долги години ми беа омилена екипа во Англија после Манчестер, ама не бев толкав фан за да ги трпам сите неуспеси кои ги постигнуваа со години. Згора на тоа секогаш имале добри играчи но резултатите никако да дојдат. Се надевам дека во иднина ќе се поправат, очигледно дека имаат одличен тренер. За нив навивам со посебни емоции во дерби мечевите со Арсенал.

Инаку еден од најголемите, ако не и најголемиот пресврт што сум го видел во фудбалот беше натпреварот помеѓу Тотенхем и Манчестер 3-5, полувреме 3-0, натпревар што уште ми е во сеќавање. Тогаш на полувреме го прежалив Манчестер и го скинав ливчето со “чиста 2-ка“. После тоа, за 25 минути во вториот дел Бекам, Сколс, Гигс, Невил и останатите го торпедираа голот на Тотенхем. Многу ми фалат такви натпревари...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.276
Поени од реакции
45.675
Лееее денес ми отворивте теми за двата омилени мои тимови(после Милан)
Напизден сум мнгу за она прееска што се деси изиграа многу добро и заслужија победа ама клубон е жива мувла и не му е прв ваков резултат на добра игра
ме мрзи многу да пишувам историјати сега за Тотенхем само ке кажам дека е традиционален Еврејски клуб во Лондон и тоа му е едина лоша одлика:bil:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.444
Поени од реакции
5.406
Што да кажам не знам! Ке згрешам што и да речам! Најнепостојана екипа во Премиер Лигата според мене!! Штета што се решија дури денеска толку добро да изиграат против нас!!!! Поздрав
Зошто најнепристојна !?
 

fantom y

Fuck OFF!
Член од
27 јануари 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Конечно и за овој тим тема, мора да се има за секој тим тема да се пише негде.
Ај дека сум баниран од Ману ќе пишам овде.
Браво за Тотенхем денес добро се покажаа и требше да ги освојат 3-те бода ама ништо се спасија Ману. Од кога дојде Хуан Де Рамос Тотенхем го покажува својот квалитет мислам дека од кога е дојден немаат пораз освен во купот со Ману.:)
Imaat poraz i toa doma so Birmingham!!!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Најнепостојана поради тоа што имаат постојани падови во формата. Ама ај од денес нека им помага Господ и од година да се борат за титули.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Колку можеа да победат Тотнам,ама добро и нерешено со јак тим како манчестер не е малку.Хуан Де Рамос уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите тренери во светот.Да го победиш најдобриот тренер на сите времиња,тоа е нешто!!!!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Абе Тотенхем треба да биде многу подобро пласиран, многу добри играчи има. А да се најнепостојана, така е. Треба тие падови да се сведат на минимум.
 

fantom y

Fuck OFF!
Член од
27 јануари 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Колку можеа да победат Тотнам,ама добро и нерешено со јак тим како манчестер не е малку.Хуан Де Рамос уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите тренери во светот.Да го победиш најдобриот тренер на сите времиња,тоа е нешто!!!!
Dali da se smeam na boldiranovo ili da placam???
I Leeds so David O Leary izigraa nereseno so Ferguson na Old Trafford i dali toa go pravi Irecot nesto podobar??
Bolton so Gary Megson go tepaa ManUtd godinava i dali Megson e eden od najdobrite trenjeri na svetot???? Mozam da gi redam beskonecno primeri ama ja sfati poentata neli?
BTW Ramos ne tepase so Ferguson, nereseno izigra!!! :smir:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Вака...првин...среќен сум што порано игравме со Тотенхем...додека беше стариот тренер(Мартин Јол така?:))....и си зедовме 6 бода...киксовите беа додека беше тој тренер....сеа кога дојде Рамос...момците имат одлична игра....добри резултати..има 1-2 кикса..(од кога е Рамос на чело)...но неможе човекот за 2 месеци..да направи чуда...од следата сезона..мислам дека ке бидат многу посилни и постабилни...нема да гледаме такви киксови(ке биде добра се пишува во кладилница)..:):)
Ае поздрав..и фала..што им зедовте 2 бода на Ман Утд*....:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom