Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Ренова ќе игра на градскиот стадион бидејќи упревата нивна ги замолила за им го отстапат стадионот за да можат титулата да ја прослават дома. организирале прослава.

А за публика ќе има но нема да биде официално и организирано. Ќе има публика и повеќе од 10мина што биле Битолчани, а и плус има други политики што се случуваат моментално погледај малку вести и тв можеби ќе сватиш зошто е така :salut:
Џабе му кажеш...:toe::toe:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Мене ми бее тоа јасно дека е така само кажиму на алкесеј оти тој вика тој што бил погоре на табела играл на стадион

Сега друго да те прашам оти бе не игравте на стадионот на вардар од брвеница тој е супер стадионче и многу вие бликсу и се се наши таму туку брацо ја договроил во боговиње а друго знам и сум сигурне дека че има ваши навивачи таму кежуал само многу мие сумливо тоа оградавњето од вашата група дека не одите на утакмицата како да знаете нешто(дека ќе загубите) па после да можите да се вадите дека не сте биле на утакмица и не сте знаеле или не сте можеле да вршите притисок:smir:
Незнам што има врска местењето на утакмицата со нашето присуство. Брацо ако сака да ја намести многу му е гајле дали ние ќе сме тамо или не. Имаше повеќе такви случаеви. Што значи пак ќе ти кажам зошто не се оди погледај малку вести, а зошто не се игра у Брвеница незнам и не е само брвеница и Јегуновце е тука исто така се се македонци тамо. На тој стадион во Јегуновце се играа и приателските утакмице, а и младинците и кадетите играат тамо.

А ако си сигурен дека е наместена уплати си 500 евра па земи си некое евро.
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Мене ми бее тоа јасно дека е така само кажиму на алкесеј оти тој вика тој што бил погоре на табела играл на стадион

Сега друго да те прашам оти бе не игравте на стадионот на вардар од брвеница тој е супер стадионче и многу вие бликсу и се се наши таму туку брацо ја договроил во боговиње а друго знам и сум сигурне дека че има ваши навивачи таму кежуал само многу мие сумливо тоа оградавњето од вашата група дека не одите на утакмицата како да знаете нешто(дека ќе загубите) па после да можите да се вадите дека не сте биле на утакмица и не сте знаеле или не сте можеле да вршите притисок:smir:
vcera zborev so pretsedatelot na teteks i toj mi rece deka pred da pocne sezonata sekoja ekipa treba da prijavi rezerven stadion, taka teteks go imale prijaveno bogovinje i prizna deka napravile greska sto ne go prijavile stadionot na jugohrom vo jegunovce, taka sto vo dogovor so upravata na renova, teteks ke igra u bogovinje, sto i mene ne mi se sviga i nema nikakva logika zos teteks prvo e od tetovo (renova e od selo), stadionot e graden za teteks da igra na nego (i nikoj drug, takvi bile vreminjata), teteks e postar klub od renova (teteks e 1953, renova 2003), ama sega toa e. u bogovinje nema da ima pojke od 100 gledaci spored mene, ja ke idem da go gledam teteks, isto kako i minative 10godini sto nemam propusteno natprevar.

edit: brvenica ne ispolnuva standardi zos nema tribina, a znaes deka toa sega e uslov za igranje i vo 2 liga.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Тепавмо 2-0 Глигоровски 9 мин и Исени 50 мин, добро е пополека се воигруе тимот па следна година може партал да праемо :)
Не се отидна у боговиње од причина што и да напраевмо некој проблем(а тој проблем сигурно би го имало ипак све албанско население е у Боговиње а мие под 150 душе не биле) пак Војводи ќе беа криви а и таке не беше нешто важна утакмицава, а да се боревмо за опстанок сигурно ќе имаше навивачи
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
@goran16ta Се надеам резултатот што днска го постигна Тетекс го демантира свекое твое мислење за нашата "местенка". А тоа што збореше наши људи го продале гзот за димни и нз што, те молим не биди толку дециден.
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
@goran16ta Се надеам резултатот што днска го постигна Тетекс го демантира свекое твое мислење за нашата "местенка". А тоа што збореше наши људи го продале гзот за димни и нз што, те молим не биди толку дециден.
ostajgo be seljakot bitolski, ne go nauci uste deka samo mrsi po forumi, demek on znae za sve klubojve sto se desava.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Доколку горан остави 500 евра го жалам. Брацо изгледа прочитал тука па за негов инает му отиде контра:pos2::tv:
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Ама не ми е јасно заш ка Тетекс изигра 1-2 со Пелистер. т.е. излезе утакмицата кец у два. Неспомна дека вакви бодои, изборени со наместени утакмице не им са потребни на Пелистер?! или може со заслужена игра ја доби Пелистер таја утакмица. Стварно нејќем да се карам или да навлагам безпотребни дискусие, ама збориш муабети што си ги чул низ Битола од рекла-казала. Тетекс пушта на Силекс, Војводи неприсуствуаа на овја натпревар дека местен и дека се продале за 5 димни...
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Значи ффм и све е можно !
Најпрвин ја поместиле датата на одигрување на последните два натпревари,и со Пелисетер да играме во среда..каде што ќе има помал број на луѓе, отколку да се играше во саботата.
И најтрагичното е што и финалето на купот истотака го одредиле на 26 мај..каде што истотака не ќе ја има онаа бројка што би било да се игра во викенд !
Него како што гледам екипава полека-полека почиња да ни се уигруе..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Горан, ако немаш факти за нешто те молим да не тресеш онака, од памет. Незнам што има врска и да беше наместена а мие да идемо, демек прва ќе биде. Сезонава сигурно имаше наместена утакмица, исто ка и свите други клубоој. Едноставно тоа е Мак. фудбал.
Не се отиде у Боговиње затоа што више ни изрежираја еден инцидент у Скопје, по што како и вообичаено излеговмо мие криви. Да се идеше у Боговиње, сигурно пак ќе имаше провокацие, а ќе остаем на тебе да погодиш кој ќе беше крив за тоа. Пак ќе излезеа по новине и телевизие и ќе кажеа дека смо тепале жене и деца.
А сега за стадионот...управата на Ренова ја замолила управата на Тетекс вчерашната утакмица да ја играа они на Градски, за да ја прослава титулата, а за возврат би требало последното коло они да го играа надвор (Боговиње или незнам каде) а Тетекс да игра на Градски. Тоа ти што го кажа ти немаше врска, а те демантираја и вчера со победата на Тетекс од 2-0.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Ај финалето што го ставија во работен ден ај, али можеа да го стават да се одигра навечер барем. Ем посвежо ем повеќе посетеност ќе има бидејќинекои ќе беа вратени од работа. Освен ако не работаат рефлекторите :toe:
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
Војводи, Ќе се оди во Битола??? Има некој официјални информации..? Минативе денови се збореше низ град дека ќе одиме ама не сум разбрал ништо за сигурно...
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Војводи, Ќе се оди во Битола??? Има некој официјални информации..? Минативе денови се збореше низ град дека ќе одиме ама не сум разбрал ништо за сигурно...
Би требало да се иде:kesa:
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
Официјално ќе се иде во битола среда, 12 мај 2010 поаѓање 12.30 пред веро. Ајде ВО ШТО ПОГОЛЕМ БРОЈ ова ни е ПОСЛЕДНО првенствено гостување.
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Битола - Плаво белите доаѓаат

Последно гостуање од оваја сезона. Малце неиспланирано поради смената на распоредот, наместо сабота се одложи за среда но тоа не е причина да не се соберемо у број кој ни доликуе и да ја дадемо максималната подршка на нашите плаво-бели. Затоа среда 12.5. собир пред Веро 12:30Ч, тргање 13:00, најкасно 13:15. СО ВЕРБА ВО БОГ, ВОЈВОДИ ДО ГРОБ.

www.vojvodi.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom