Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
problemot e u policijata. tie sekoe sabajle izdavaat bilten na crna hronika vo koja kazuvaat sto se slucuvalo prethodniot den. zatoa u sekoja novina ima ist tekst, novinarite ne se obiduvaat da istrazat sto stvarno se slucilo tuku zemaat na gotovo od policija i taka objavuvaat. znaci krivicata e kaj policijata, ama i kaj novinarite, ama i kaj vodacite na vojvodi koi skoro nikogas do sega posle nekoj incident ne izlegle so pres konferencija ili soopstenie za da ja kazat svojata vistina.
Тогаш ако стварно се објективни зошто не објавуваат коментари со демант, коментари кој не ги прекорачуваат правилата за објава на коментари. ОК сваќам се згрешило полицијата така пишало и сл, али зошто тогаш не ја пишат и другата страна.

А за тоа дека воѓите треба да излагаат со деманти тоа во право си но незнам дали некој ќе ги сослуша?
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Тогаш ако стварно се објективни зошто не објавуваат коментари со демант, коментари кој не ги прекорачуваат правилата за објава на коментари. ОК сваќам се згрешило полицијата така пишало и сл, али зошто тогаш не ја пишат и другата страна.

А за тоа дека воѓите треба да излагаат со деманти тоа во право си но незнам дали некој ќе ги сослуша?
mora prvo da probaat, pa da vidat dali ke gi soslusa nekoj ili ne. vake samo moze da pretpostavuemo. dopisnicite od tetovo sto sa moze da se sobera i da im se podeli soopstenie, demant ili sl. mene mi se javi eden novinar od TE i me prasuese sto bilo, ama ne bev so vojvodi i ne znaev sto bilo. prasa i dali ke ima soopstenie, go upativ kaj vogite da prasa.

za komentarite ne gi objavuvaat zos nekoj ke gi procita i ke svati deka toa sto e pisano ne e vistina, ama u sekoj slucaj treba da se prodolzi da im se isprakaat takvi poraki za da znaat, ako nisto za nareden pat.
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
финалето на националниот куп, помеѓу екипите на Тетекс и Работнички да се одигра на 26. Мај на Националната арена Филип Втори Македонски со почеток во 16ч.

Абе овја не са нормални
стварно исфрустиран сум целосно!!!!
Среда , свите на работа... публика 500 душе. КАТАСТРОФА. А можеше и на 23ти да го играмо у недела. само нема тогај да се игра поради тоа што челниците на ФФМ нема да стигнеле од Мадрид, дека на 22 биле у Мадрид за финалето од ЛШ. Тотално сум разочаран од терминов. КРИМИНАЛНА БАНДА !!!
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
ццццццц мајката им ја е*ем чак што више напраеле да игра у 4 саат:tapp::tapp: ќе умремо од вруќина и плус људиве од работа најчесто излагаа кј 3....:tapp:
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Мора да се превземе нешто у врска со ова дефинитивно. Колку само све ова им е изрежирано. Финале у ниедно време у најтоплото. Ах немоем целиов гнев да го пишем у еден пост. Мамето нивно преварантско.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Копилиња:nerv::nerv::nerv:мора да се превземе нешто,да се каже на управава да реагираа,да им се пише на овја од ФФМ инаку пак ќе има 200 душе:toe:
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Значи тешка работа е ФФМ, просто кажано за кур не ги бива:tapp::tapp::tapp::tapp: Со цел памет го стаеја финалево да се игра у среда...
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Поради отступуењето на градскиот стадион на екипата на Ренова, Тетекс е принуден да игра na стадионот на Ф.К. Дрита у Боговиње. Нашето гостуење е неприфатливо од страна на полицијата у ова етничко-албанско селo од безбедносни причини. Затоа навивачката група Војводи, официјално нема да биде присутна на овој натпревар, што не е од голема важност за нашата гордост.Се гледамо наредно коло на гостуањето против Битолски Пелистер.

www.vojvodi.com
 
Член од
10 април 2010
Мислења
320
Поени од реакции
58
ффм мафија !!! дефинитивно ова нема смисла убоо бе си беше на 24 + неработен ден + појќе публика ќе имаше :tapp::tapp:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.899
Поени од реакции
7.309
Поради отступуењето на градскиот стадион на екипата на Ренова, Тетекс е принуден да игра na стадионот на Ф.К. Дрита у Боговиње. Нашето гостуење е неприфатливо од страна на полицијата у ова етничко-албанско селo од безбедносни причини. Затоа навивачката група Војводи, официјално нема да биде присутна на овој натпревар, што не е од голема важност за нашата гордост.Се гледамо наредно коло на гостуањето против Битолски Пелистер.

www.vojvodi.com
Зошто му го отсапивте стадионот кога вие и шкендија треба да имате прединство да играте на него ?
Да не му ја давате на силекс како што се збора па нема да одите а за возврат ќе добијате автобус за Битола за другата недела чудо од навивачи сте вие за ситни пари се дадевте на брацо и влеговте во неговите шеми учете бре луѓе од вашите браќа од ск да не ви биде касно после :tapp:
Група од дестина навивачи беа од кај нас на куп средбата со дрита во боговиње и одлично си поминаа таму немаа никакви проблеми и забелешки од албанците таму баш сите од играчите клубот и публикта беа одлично примени иако дома изигравме 2-2 а таму победивме со 1-0 во реваншот немаше проблеми :salut:
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Зошто му го отсапивте стадионот кога вие и шкендија треба да имате прединство да играте на него ?
Да не му ја давате на силекс како што се збора па нема да одите а за возврат ќе добијате автобус за Битола за другата недела чудо од навивачи сте вие за ситни пари се дадевте на брацо и влеговте во неговите шеми учете бре луѓе од вашите браќа од ск да не ви биде касно после :tapp:
Група од дестина навивачи беа од кај нас на куп средбата со дрита во боговиње и одлично си поминаа таму немаа никакви проблеми и забелешки од албанците таму баш сите од играчите клубот и публикта беа одлично примени иако дома изигравме 2-2 а таму победивме со 1-0 во реваншот немаше проблеми :salut:
Друже Тетекс и Шкендија ќе имаат предност од наредната година т.е Ренова нема да игра више на градски... а за годинава имаат предност тија,пред некој месец видов у новина токму за ова се збореше и пишуеше дека доколку 2 тима се совпадна да играа еден натпревар дома во едно коло тогаш предност ќе има подобропласираната екипа:toe:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.899
Поени од реакции
7.309
Друже Тетекс и Шкендија ќе имаат предност од наредната година т.е Ренова нема да игра више на градски... а за годинава имаат предност тија,пред некој месец видов у новина токму за ова се збореше и пишуеше дека доколку 2 тима се совпадна да играа еден натпревар дома во едно коло тогаш предност ќе има подобропласираната екипа:toe:
На кој му кажваш приказни мене :nesvest:
море мајката си читал во новина тој што бил подобро пласиран ќе играл дома а другиот кој го еба а ?
пример ете работнички и врадар ако треба да играат во исти ден што мислиш ти дека вардар ќе му дозволи да не играат тие дома :tapp:тешко таа работа освен ако не се одговреат управите како во случајот што е кај вас брацо му го дал стадионот на ренова да ја слави титулата денес ама ако се ебат што меарк ќе ми се направи исто како ние да сме освиле титула ќе се радвам
Туку кажи дали ќе победите денес или е му ја давате на силекс за да бидат тие 4 место
другото што го пишав од кај нас имаше навивачи на утакмицата од купот во бофговиње и немаше никаков пробелм туку сега ви ги мачкаат очите брацо и команија кои ви се во групата кој си го дадоја газот под кирија за неколку димни и гостовања па нема да одите денес на утакмица за да ви дадат автобус за битола :salut:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
На кој му кажваш приказни мене :nesvest:
море мајката си читал во новина тој што бил подобро пласиран ќе играл дома а другиот кој го еба а ?
пример ете работнички и врадар ако треба да играат во исти ден што мислиш ти дека вардар ќе му дозволи да не играат тие дома :tapp:тешко таа работа освен ако не се одговреат управите како во случајот што е кај вас брацо му го дал стадионот на ренова да ја слави титулата денес ама ако се ебат што меарк ќе ми се направи исто како ние да сме освиле титула ќе се радвам
Туку кажи дали ќе победите денес или е му ја давате на силекс за да бидат тие 4 место
другото што го пишав од кај нас имаше навивачи на утакмицата од купот во бофговиње и немаше никаков пробелм туку сега ви ги мачкаат очите брацо и команија кои ви се во групата кој си го дадоја газот под кирија за неколку димни и гостовања па нема да одите денес на утакмица за да ви дадат автобус за битола :salut:
Ренова ќе игра на градскиот стадион бидејќи упревата нивна ги замолила за им го отстапат стадионот за да можат титулата да ја прослават дома. организирале прослава.

А за публика ќе има но нема да биде официално и организирано. Ќе има публика и повеќе од 10мина што биле Битолчани, а и плус има други политики што се случуваат моментално погледај малку вести и тв можеби ќе сватиш зошто е така :salut:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.899
Поени од реакции
7.309
Ренова ќе игра на градскиот стадион бидејќи упревата нивна ги замолила за им го отстапат стадионот за да можат титулата да ја прослават дома. организирале прослава.

А за публика ќе има но нема да биде официално и организирано. Ќе има публика и повеќе од 10мина што биле Битолчани, а и плус има други политики што се случуваат моментално погледај малку вести и тв можеби ќе сватиш зошто е така :salut:
Мене ми бее тоа јасно дека е така само кажиму на алкесеј оти тој вика тој што бил погоре на табела играл на стадион

Сега друго да те прашам оти бе не игравте на стадионот на вардар од брвеница тој е супер стадионче и многу вие бликсу и се се наши таму туку брацо ја договроил во боговиње а друго знам и сум сигурне дека че има ваши навивачи таму кежуал само многу мие сумливо тоа оградавњето од вашата група дека не одите на утакмицата како да знаете нешто(дека ќе загубите) па после да можите да се вадите дека не сте биле на утакмица и не сте знаеле или не сте можеле да вршите притисок:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom