Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
На почетоков од сезонава и постариве идеа на КК Тетекс ама кј се виде дека нема амбицие за прва лига престана да се иде и продужија да ида помладиве.
Може имамо многу помлади у групава и до негде е добро тоа зш за некоја година тие ќе бидат движечка сила на навивачиве,е до тогаш помладиве ќе уча и ќе ги слушаа постариве...:toe::) сеа фала богу да не го слушаш некој постар што дошол на една утакмица у годината и ќе ти кажуе како да навиваш.:helou:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Флупс заеби брат, со кого се расправаш да те прашам? Ај размисли, па кажи ми дал сум у право :smir:
Ќе ги пуштиш малку, па ќе изиграваа индијанци, треба да се среда уште некој работе мислим у групава.
 
Член од
10 април 2010
Мислења
320
Поени од реакции
58
Еј преку куров кј ќе идеш и за кого ќе навиаш наредна утакмица. Тебе чим можем ја да те предомислим дал да навиаш за тетекс или не, значи тебе ти чуе курот за тетекс. Се гледа колку го сакаш клубот.
а ако не ти смета остајми само име у порука. не дека ти се закануем или нешто, него сакам да бидем сигурен дека нема да бидеш до нас.

Тебе ако те смени еден форум со една порука ... што останало утре некој да ти се издере да навиаш или да вееш знаме а ти нејќеш да го праеш тоа. Може ќе почнеш со балисти да идеш на стадион од инает. Такви променливи... мн ги има.
хаха мене не ми чуе за тетекс?? ја иам идено на тетекс дома редовно од 2006 на една рука можеш да ги изброеш утакмицете што ги имам пропуштено ради оправдани причине и не ми пречи да ти остаем име у порука зошто те знаем тебе и брат ти го знаем многу добро

башка за една димна напраевте голем неред којзнае што се десило а кој се иде негде по гостуења кој ќе се напрае некоја глупост што не кажуете све по форуми
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
башка за една димна напраевте голем неред којзнае што се десило а кој се иде негде по гостуења кој ќе се напрае некоја глупост што не кажуете све по форуми
Ајде овде најдовте да се расправате?? Прати му по пп и расчистите и готово немора све овде да се открие.
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Еј видите ја бев само премногу исфрустриран од тоа што го видов од страна. Да не се повторуем од прееска, може претерав, ама за све бев у право мислим. Што викате за една димна... епа ради таја димна ви реков дека ве пцуеше цела сала, а со тоа и стекнуаа људиве лошо мислење. Ме сваќате ? Не дека мие тоа не смо го праеле на ваши године.. ама непамтим дека тогај имало некој пунолетен на стадион..
 
Член од
10 април 2010
Мислења
320
Поени од реакции
58
Еј видите ја бев само премногу исфрустриран од тоа што го видов од страна. Да не се повторуем од прееска, може претерав, ама за све бев у право мислим. Што викате за една димна... епа ради таја димна ви реков дека ве пцуеше цела сала, а со тоа и стекнуаа људиве лошо мислење. Ме сваќате ? Не дека мие тоа не смо го праеле на ваши године.. ама непамтим дека тогај имало некој пунолетен на стадион..
брат веруј те сваќам све не али претара и ти малу демек само ние маливе смо го нарушуеле угледот на војводи ние маливе многу се трудимо веруј да биде све убоо ама за една димна не треба да се дигаа толкави тензије зошто има некој поголеми што ќе се начукаа или надуваа па праа инциденти дупло поголеми од овој днаска
:toe:

попрај ме ако не сум у право :toe:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
:costumed2Што е ова бре:ija:
Таман почнаа да ве фалат по веснициве а вие тоа све у вода го фрлате:nenene:
Ајде ако имате несогласување меѓу вас тоа разберите се у тој кафиќот кај што се собирате на состаноци а не овде:sakas_ust:pipi::salut:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881

Камо да бевмо ваке свака утакмица...

Поради повреда на главниот судија на натпреварот, Победа-Тетекс, Бошков Зоран од Неготино, комесарот Бунгуров Ангел одреди нова судиска четворка за овој натпревар:

http://www.ffm.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=734%3A2010-04-09-18-36-08&catid=48%3Areferee-organisation&Itemid=71&lang=mk
Ццццццц не ви е чудно?:toe:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Имам информација од играч на Тетекс дека не е наместена, и тоа е сигурно. Е сега ќе видимо како ќе биде.
 
Член од
22 мај 2009
Мислења
50
Поени од реакции
1
Ја имам информација што ми кажа од менка муш му дека е наместена. Вие уште не знаете бе брацо и ффм која мафија са... ќе каже брацо „сакам тија играчи да играа“ (претежно помлади) и после ќе ги продаде за големи паричиња и ќе каже сакам таке да заврши и ќе прати људи у нелегални кладилнице, ќе ја опна утакмицата за 100.000 евра и ќе си земе 150.000 евра. Е тоа ти се вика бизнис.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Имам информација од играч на Тетекс дека не е наместена, и тоа е сигурно. Е сега ќе видимо како ќе биде.
ццц, трет пут иста утакмица е местена годинава, за претходните 2 цел свет знаеше дека са местени да излеза со 0 гол разлика Т:П(3-1) П:Т(2-0)
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
ццц, трет пут иста утакмица е местена годинава, за претходните 2 цел свет знаеше дека са местени да излеза со 0 гол разлика Т:П(3-1) П:Т(2-0)
Ајде ако не е местена ќе тепамо:kesa:

Бтв: Луда е утакмицава не се знае и ако ја наместа кој ќе тепа зошто едаш Победа тепаше еднаш Тетекс таке да ете 3 за 3 ама оваја не се знае:)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Ајде ако не е местена ќе тепамо:kesa:

Бтв: Луда е утакмицава не се знае и ако ја наместа кој ќе тепа зошто едаш Победа тепаше еднаш Тетекс таке да ете 3 за 3 ама оваја не се знае:)
xaxa, да се надевамо
 
Член од
8 април 2008
Мислења
238
Поени од реакции
0
Катастрофа е ова 2:0 за Победа у П.М под итно оставка треба да даде Кифла или да биде тепан да даде сам на крај оставка :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom