Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
конечно нешто почна да иде на подобро у војводи показавмо дека не е битно дали ќе бидемо 70 или 700 битно навивавмо со срце за клубот и навиањето беше топ од наредна утакмица тиа што нема да навиаа на главна :smir: добра игра на тетекс заслузивмо победа али што е туе е :smir:


до прошла сезона идеше со нас на трибина и тоа е факт:smir:


добро бе си има свое мислење за бројката ти мозе ги броеше ?
играчите од нас секогаш ќе добиаа аплауз макар изиграле многу добро или мизерија :smir:
Ок, ај ќе се праемо будали. Само незнам што добиате со тоа што ќе кажете бевмо 150 душе? Кажав и претходно и сега ќе кажем, не е ништо срамно ако бидеш 50-60 душе на стадион, посрамно е ако лжеш овде дека смо биле 150. Некоаш е поубоо да се биде многу помалку ама барем свите да пеа, шо дека на некој утакмице смо по 300 ка 3/4 од нив не пеа.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
Ок, ај ќе се праемо будали. Само незнам што добиате со тоа што ќе кажете бевмо 150 душе? Кажав и претходно и сега ќе кажем, не е ништо срамно ако бидеш 50-60 душе на стадион, посрамно е ако лжеш овде дека смо биле 150. Некоаш е поубоо да се биде многу помалку ама барем свите да пеа, шо дека на некој утакмице смо по 300 ка 3/4 од нив не пеа.
сакам да казем дека он си имал свое мислење за бројката еве на пример според мене имаше 60-70 душе нема ништо срамно туека:salut:

да надупуним и за мене е поубоо кој има помалце људи зошто свите пеа ќе ја наведем утакмица тетекс-миравци и оваја денеска
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Добро знаем што се дешава у тек сум и дај боже да мрднемо више,ако не друго барем да го достигнемо нивото од лани,ама дур нема драстични промене и да се врата постарите у одбор чисто сумњам дека ќе има напредок. Ајде со Ренова ќе биде поарно ваљда:toe:
Да се надевамо дека ќе биде. Сеа ка ќе играмо со ренова ќе ги видим тија семкарите на која трибина ќе седа. Нека ида тогаш на главна,не да испоседна на нашава трибина.:tapp::tapp::tapp:

сакам да казем дека он си имал свое мислење за бројката еве на пример според мене имаше 60-70 душе нема ништо срамно туека:salut:

да надупуним и за мене е поубоо кој има помалце људи зошто свите пеа ќе ја наведем утакмица тетекс-миравци и оваја денеска
Точно и со Миравци бевмо малу ама секој пееше.Еве:


сакам да казем дека он си имал свое мислење за бројката еве на пример според мене имаше 60-70 душе нема ништо срамно туека:salut:

да надупуним и за мене е поубоо кој има помалце људи зошто свите пеа ќе ја наведем утакмица тетекс-миравци и оваја денеска
Точно и со Миравци бевмо малу ама секој пееше.Еве:

 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Вчера едноставно не ни беше денот..
Во 2-ро полувреме Силекс играше без еден играч,а ние пак неможевме да ја свртиме утакмицата..
Ај некој ќе речат се бранат ова она..ама ипак еден играч имаш вишок па така да..
Најголема грешка на Кифла му беше што го стае Урош прва постава,ако не е спремен Пеев за сите 90 минути подобро би било да играше Леци отколку Урош.
А и ќе забраев,добро деби имаше вчера Пеев,и се гледа дека е “гладен за играње“ :)

http://ffm.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=661:-22-1-17-2-&catid=34:2009-03-18-22-05-08&lang=mk
Ставрев главен на дербито под Шара!
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Вчера едноставно не ни беше денот..
Во 2-ро полувреме Силекс играше без еден играч,а ние пак неможевме да ја свртиме утакмицата..
Ај некој ќе речат се бранат ова она..ама ипак еден играч имаш вишок па така да..
Најголема грешка на Кифла му беше што го стае Урош прва постава,ако не е спремен Пеев за сите 90 минути подобро би било да играше Леци отколку Урош.
А и ќе забраев,добро деби имаше вчера Пеев,и се гледа дека е “гладен за играње“ :)

http://ffm.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=661:-22-1-17-2-&catid=34:2009-03-18-22-05-08&lang=mk
Ставрев главен на дербито под Шара!
Точно, бтв што е работава со Белчев?
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
230
Поени од реакции
0
ОПТИМИСТ СУМ ЗА УТАКМИЦАВА МИСЉИМ ДЕКА ЌЕ ИЗВАДИМО РЕМИ ИНАЧЕ ПОСЛЕ УТАКМИЦАВА СО КОГО ИГРАМО ?
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
ОПТИМИСТ СУМ ЗА УТАКМИЦАВА МИСЉИМ ДЕКА ЌЕ ИЗВАДИМО РЕМИ ИНАЧЕ ПОСЛЕ УТАКМИЦАВА СО КОГО ИГРАМО ?

Зависи како ќе завршимо на табела,тоа ќе се знае после утакмицата со Ренова...
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
Неизбежното градско дерби со тимот на Ренова. Без разлика на килавата игра на нашиот тим против кратовски Силекс ќе очекуваме вистинско градско дерби. Иако среда работен ден се надеваме дека ќе бидеме доволно бројни да ја бодриме нашата гордост. Бегајте од школо , работа , факултет. Биди на стадион у 14:00, да покажеме кој сме и што сме. Со верба во бог Војводи до гроб.

па ајде војводи :vozbud:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Неизбежното градско дерби со тимот на Ренова. Без разлика на килавата игра на нашиот тим против кратовски Силекс ќе очекуваме вистинско градско дерби. Иако среда работен ден се надеваме дека ќе бидеме доволно бројни да ја бодриме нашата гордост. Бегајте од школо , работа , факултет. Биди на стадион у 14:00, да покажеме кој сме и што сме. Со верба во бог Војводи до гроб.

па ајде војводи :vozbud:
Или поточно 12:30 буба мара има и флаери низ град таке да неможе никој да рече дека незнаел дека играа и ајде сеа да видимо кој е прав ВОЈВОДА,ајде да видимо кој го сака ТЕТЕКС и кој е прав МАКЕДОНЕЦ у градов,заебите школо у школо се иде сваки ден еден ден ако неидеш нема ниш лошо да се деси,ако можеш да излезеш од работа излези и покажи дека си прав МАКЕДОНЕЦ:vozbud::vozbud: :vozbud:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Мора да им вратимо за првата утакмица, ка не победиа со 1-0 со гол у 95 мин. Се надеам дека играчиве ќе дада све од себе, а ка што ми кажаја најверојатно ќе дебитира Н`Дав.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
230
Поени од реакции
0
Или поточно 12:30 буба мара има и флаери низ град таке да неможе никој да рече дека незнаел дека играа и ајде сеа да видимо кој е прав ВОЈВОДА,ајде да видимо кој го сака ТЕТЕКС и кој е прав МАКЕДОНЕЦ у градов,заебите школо у школо се иде сваки ден еден ден ако неидеш нема ниш лошо да се деси,ако можеш да излезеш од работа излези и покажи дека си прав МАКЕДОНЕЦ:vozbud::vozbud: :vozbud:
ја сум у школо од 1.30 ама не идем многу јасно идем на тетекс ајде македонци дојдите у што поголем број да се знае кој е кој у тетово

Тетекс несомнено иако против себе ќе го има лидерот на табелата ќе атакува на победа.А на што друго би одел кога и "војводите" ќе бидат на трибините ќе бидат 12 играч на "штофарите" а на едно вака градско дерби и тоа како е потребна нивната помош,се сеќаваме на есенскиот дуел со доста послаб состав Тетекс машки се спро...тистави пред се на мотивацијата која ја добиа од војводите...:vozbud:
 
B

Beck's

Гостин
denes cel grad zborese za utresniot mec,izgleda ke vidime polni tribini.Ke bide jako:)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
denes cel grad zborese za utresniot mec,izgleda ke vidime polni tribini.Ke bide jako:)
А вие за Ренова ќе навивате?? Иако до вчера ги пцуевте...
Ако ако што појќе људи толку поинтересно ќе биде :)

Утре сите на стадион!!
собирно место пред бубамара во 12,30

СО ВЕРБА ВО БОГ ВОЈВОДИ ДО ГРОБ
 
B

Beck's

Гостин
Не може да се каже тоа навивање. Ако си навијач на некој клуб идеш само него да го следиш, а не да навиваш за друг клуб, кога тој клуб игра против твојот лут ривал.:smir:
tokmu ovde lezi zajakot:) inaku 90% idat da gledat posto Shkendija ja nema,pa na pr ja ako idam utre,sigurno idnata sezona nema da idam na Renova-Teteks,ke ima drug mnogu povozbudliv mec

Да да баш од вас се уплашивмо,ако беше таке немаше на стадион да идемо.Ајде сеа гитла од темава и иди пишуај у твој фан клуб зш глеам идете на стадион само против МАКЕДОНЦИ да навивате,а не за твојата шкендија.Конечно признавте.
a ti ne bi go napravil istoto.ebati muabetot.Zamisli go vardar segasen no da bese tetovski tim(pa i da ne e tetovski),ne bi idel protiv Shkendija:) ali aj nema da se praime mutavi sea,posto isti kurac sme i dvete navivacki grupi:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom