Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
tokmu ovde lezi zajakot:) inaku 90% idat da gledat posto Shkendija ja nema,pa na pr ja ako idam utre,sigurno idnata sezona nema da idam na Renova-Teteks,ke ima drug mnogu povozbudliv mec

Ајде се надевам дека ќе има добар фудбал ипак градско дерби е.Се надевам на добра атмосфера од наша страна и нормално дека ќе победимо.

a ti ne bi go napravil istoto.ebati muabetot.Zamisli go vardar segasen no da bese tetovski tim(pa i da ne e tetovski),ne bi idel protiv Shkendija:) ali aj nema da se praime mutavi sea,posto isti kurac sme i dvete navivacki grupi:smir:

Тоа да не викам не туку вие до вчера ги пцуевте ренова и сеа идете на нивна утакмица,додека нашата ситуација со Вардар е сосема друга таке да...:helou:Но вие си знаете сепак се знае каква е ситуацијата помеѓу вас и нас...:salut:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
a ti ne bi go napravil istoto.ebati muabetot.Zamisli go vardar segasen no da bese tetovski tim(pa i da ne e tetovski),ne bi idel protiv Shkendija:) ali aj nema da se praime mutavi sea,posto isti kurac sme i dvete navivacki grupi:smir:
Споредбава ти е за никаде :)
Ви скандиравте против Идризи цела сезона и против Ренова и утре ќе идете за нив да навивате :)
Правилна спооредба би била. На пр. Слога да игра со Работнички а ние да идеме да навиваме за Работнички. Е ако збориме за навивање тоа е многу неправилно. Но сите знаеме која ќе биде вашата утрешна цел. Истото го направија Илири на ланскиот меч со Вардар кога дојдоа за милано како обична публика. Они наебаа, затоа пазете се утре :helou:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Cе надеам дека ќе се среди времево до утре, катастрофа е...
 
B

Beck's

Гостин
Споредбава ти е за никаде :)
Ви скандиравте против Идризи цела сезона и против Ренова и утре ќе идете за нив да навивате :)
Правилна спооредба би била. На пр. Слога да игра со Работнички а ние да идеме да навиваме за Работнички. Е ако збориме за навивање тоа е многу неправилно. Но сите знаеме која ќе биде вашата утрешна цел. Истото го направија Илири на ланскиот меч со Вардар кога дојдоа за милано како обична публика. Они наебаа, затоа пазете се утре :helou:
zborot mi bese za toa deka on kaza ideme samo radi toa Protiv makedonci da se naviva:smir:

2. malecok moj najmil:wub:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не знам од каде излезе оваа дека ќе навиваме за Ренова....

Јас знам дека сите тие кои се чуствуваат Балисти и навивачи на Шкендија нема да дојдат на подршка на Ренова...ако сакаат да гледат фудбал....кој сака нека иде но да навиваш за друг...е тоа е ЛУДОСТ веќе!!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
И уште нешто нема ниту еден апел од управата на Балистите да се иде на утрешниот меч...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.369
Поени од реакции
16.570
И уште нешто нема ниту еден апел од управата на Балистите да се иде на утрешниот меч...
А зашто апел, нели вие навивате за шкендија и од каде сега таа луда идеја балисти како навивачи на шкендија да идете да навивате за тимот на Идризи, човекот кој многу пати до сега ве има појебано и + тоа градски ривал (иако они се од џепчиште)
Ако утре излезете официјално со транспаренти на балисти, ќе го изгубите кредибилитетот како сериозна (ако сте сериозна) навивачка група.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
[/B]
Го читаш ли ти оваа...нема апел од управата...кој ќе иде ќе иде на своја волја!
Па кој рече дека има :) Само пишав прееска дека другар ти прави некоја глупа споредба. Вие почнавте да ја труете темава со закани (воглавно од познатата форумска фаца ballisti:pos:). Ме заболе мене дали утре ќе идете на утакмицата, али малку е дебилно да идете на меч на противнички екипи :helou:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
А зашто апел, нели вие навивате за шкендија и од каде сега таа луда идеја балисти како навивачи на шкендија да идете да навивате за тимот на Идризи, човекот кој многу пати до сега ве има појебано и + тоа градски ривал (иако они се од џепчиште)
Ако утре излезете официјално со транспаренти на балисти, ќе го изгубите кредибилитетот како сериозна (ако сте сериозна) навивачка група.
Па тоа се обидувам да го кажам...

Нема зошто ние како БАЛИСТИ да идеме на подршка за Ренова...кој сака нека иде утре ама како БАЛИСТИ не...
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Ќе биде лошо ако му текне на Идризи утре дека не сака гостински навијачи, т.е ако не смо најавени. Ќе се дешава истото ка у Турново само сеа нема да бидемо 50 душе ка у Турново:helou:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Ќе биде лошо ако му текне на Идризи утре дека не сака гостински навијачи, т.е ако не смо најавени. Ќе се дешава истото ка у Турново само сеа нема да бидемо 50 душе ка у Турново:helou:
Нема шансе утре тоа да се деси заш од управа имаа купено карте таке да влагамо 100% таке да наше е само да се соберемо што појче и да напраемо јака атмосвера:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ќе биде лошо ако му текне на Идризи утре дека не сака гостински навијачи, т.е ако не смо најавени. Ќе се дешава истото ка у Турново само сеа нема да бидемо 50 душе ка у Турново:helou:
Уште полошо ќе биде. Неможе да ти забрани да влезеш на стадион, ако не позади гол ќе купимо свите карте и ќе идемо на главната, а тогај ќе биде што ќе биде :) Затоа појќе им се исплаќа да не пушта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom