Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Епа по подолго време и јас нешто да пишам у Фан клубов:kesa:
Гледам според овие коментариве што ги имате пишано погоре сте зеле скоро све квалитетно што имало на трансфер пазаров у Македонија за овој период.
Но едно нешто не ми е јасно скоро све играчиве што сте ги донесле играат или напад или одбрана а среден ред ништо:toe:Ќе може некој да ми каже кој играчи се моментално на позициите среден ред и дали истите се доволно јаки да го носат Тетекс на грб??:nesum:
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Епа по подолго време и јас нешто да пишам у Фан клубов:kesa:
Гледам според овие коментариве што ги имате пишано погоре сте зеле скоро све квалитетно што имало на трансфер пазаров у Македонија за овој период.
Но едно нешто не ми е јасно скоро све играчиве што сте ги донесле играат или напад или одбрана а среден ред ништо:toe:Ќе може некој да ми каже кој играчи се моментално на позициите среден ред и дали истите се доволно јаки да го носат Тетекс на грб??:nesum:
среден ред го зедовмо пеев, а освен него туе са и капитенот дарко савески, мирослав јовановски и срѓан захариевски.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
среден ред го зедовмо пеев, а освен него туе са и капитенот дарко савески, мирослав јовановски и срѓан захариевски.
Плус Реџепи и Врапче по крило...не е лоша и срединава ама ја мислим дека барем уште еден треба да се земе. На Кикирик и Срѓан неможемо да се потпремо толку, годинете не им даваа да играа свекоа утакмица...така да уште еден барем за у средина може да се донесе.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Епа по подолго време и јас нешто да пишам у Фан клубов:kesa:
Гледам според овие коментариве што ги имате пишано погоре сте зеле скоро све квалитетно што имало на трансфер пазаров у Македонија за овој период.
Но едно нешто не ми е јасно скоро све играчиве што сте ги донесле играат или напад или одбрана а среден ред ништо:toe:Ќе може некој да ми каже кој играчи се моментално на позициите среден ред и дали истите се доволно јаки да го носат Тетекс на грб??:nesum:
Па може да се каже дека нападот беше најслаба точка. Од натпреварите што ги гледав имаше добри акции и игра (за наши услови и стандарди) но немаше завршница!!!
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
супер и пеев дојде у тетекс барем со овој тим ја мислим треба да мрднемо малу погоре на табелава
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.134
Мислим дека напраевмо добар тим кој може да конкурира за едно од првите 5 места и мислим дека имамо реални шансе за освојуење на купот и место погоре у лигата.
Задутре играмо со Охрид и се надевам дека тоа ќе биде лесен тренинг,а со Ренова ќе следи правата проверка на тимот.:vozbud:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ебаго па најдобрите играчи ги зедовте и пак неможете гол да даете.
Не оди вака ова:nenene:Под итно тоа тренерчето да си го смените инаку ништо не праете:toe:
Треба тимот да се уигра, не е сони ова па одма резултати. Што е до мене нека ги изгубат све пријателските, ама да се уигра тимот и у лига да се покаже како што треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom