Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
дај боже:)

2:0 леле бе матер да им ебем и на играчите и на стручен штаб и на све
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Незнам сварно што очекуевте од Тетекс да се бора може за самиот врв или па шампиони да бидемо, реално е тоа да играмо бараж свака година или место над местата за бараж да бидемо и брацо да си пере паре преку Тетекс ваке може преку куп некоја година да излезе у Европа друго нишо, барем ја таке мислим:helou:
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Незнам сварно што очекуевте од Тетекс да се бора може за самиот врв или па шампиони да бидемо, реално е тоа да играмо бараж свака година или место над местата за бараж да бидемо и брацо да си пере паре преку Тетекс ваке може преку куп некоја година да излезе у Европа друго нишо, барем ја таке мислим:helou:
точно брацо само преку нас паре си зема
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.324
Поени од реакции
16.434
Металург ни одржуе лекција по фудбал :kesa:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Очигледно треба да се почне како по другиве клубоој, да не им даваа плата по 2-3 месеца па да ги прашам после. ПИЧКЕ! Земаа редовно плата а на терен нигде ги нема!
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
треба да се казнат играчите кај вас не се залагаат многу на терен а се единствени може да се каже што земаат редовно плата
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
230
Поени од реакции
0
леле бе у курац све нека иде затоа после нема навивачи за ова да се иде бруке у пм :tapp::tapp: тој судијата ќорав беше све му ебем

а тиа играчите од металург у холивуд нека ида ќе ги прима мамето да им го ебем
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
точно брацо само преку нас паре си зема
Прво искрено ми е криво што изгубивте.:nesum:
Е сеа дали перел брацо пари или не тоа незнам само ке ве потсетам што му се деси на вардар додека чичко брацо беше на власт.Тотално го уништи тимот и уште прави некој обиди пак да се врати назад но изгледа тоа многу тешко да му успее.Дознале комитиве дека тој Јакимоски е човек на чичко брацо и одма рекле не.Е сеа да се навратам на Тетекс и еден совет до популарните ВОЈВОДИ(според мене се најпопуларни во цела Македонија:pipi:)гледајте до крајов на првенството некако избегнете бараж и да останете во прва лига а после тоа со бојкот да го избркате чичко брацо зашто тотално ќе ве уништи.Па да му се плукнам можете да најдате еден добар спонзор само тие од управа треба малце да го испотат гз-от:pos2:(простете на вулгарноста али таке е ебаго:toe:)нека прошетаат малце низ соседниве земји и одма ке најдат спонзор гарант па видете како еден пелистер најде добар спонзор од бугарија само работава е што има некои поединци што не сакаат да се тргнат од клубот и затоа нема пари.
Од мене толку и сеа извините ако мислите дека малце е глупо ова што го пишувам ама буквално е така:salut::salut:и на крај да не заборам нешто СО ВЕРБА ВО БОГ,ВОЈВОДИ ДО ГРОБ:vozbud:
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
другар нема логика да се избрка брацо зашто он не стае у 1 лига после деценија и пол + ако се тргне брацо од тетекс нема да се најде спонзор бргу и одма тимот у 2 лига:)
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
другар нема логика да се избрка брацо зашто он не стае у 1 лига после деценија и пол + ако се тргне брацо од тетекс нема да се најде спонзор бргу и одма тимот у 2 лига:)
епа добро сеа нема логика ама после кога буквално ке ве уништи како што му напрае на Вардар да видиш како ке има логика и ке :tapp::tapp:и ке си викаме леле бе кај ни беше паметот тогаш што не го избркавме брацо на време.Иначе тие што ви се во управа нека земат нека прошетат малце нека побарат спонзор без знаење на брацо ке видиш дека одма ќе се најде некој.Да тоа е вистина дека он го однесе ТЕТЕКС у прва лига но сте се запрашале ли кога беше тоа??Кога виде дека неможе да се носи со Комитите и одма побегна го напрае Вардар за никаде и дај сеа ќе најдам некоја друга играчка за кршење.П.С на колку години му е даден ТЕТЕКС на брацо да го води ако не е тајна
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
епа добро сеа нема логика ама после кога буквално ке ве уништи како што му напрае на Вардар да видиш како ке има логика и ке :tapp::tapp:и ке си викаме леле бе кај ни беше паметот тогаш што не го избркавме брацо на време.Иначе тие што ви се во управа нека земат нека прошетат малце нека побарат спонзор без знаење на брацо ке видиш дека одма ќе се најде некој.Да тоа е вистина дека он го однесе ТЕТЕКС у прва лига но сте се запрашале ли кога беше тоа??Кога виде дека неможе да се носи со Комитите и одма побегна го напрае Вардар за никаде и дај сеа ќе најдам некоја друга играчка за кршење.П.С на колку години му е даден ТЕТЕКС на брацо да го води ако не е тајна
kolku sto znam ne se raboti za godini, ama ima napraveno dogovor so kombinatot deka teteks e negova sopstvenost pod nekolku uslovi, koi dokolku gi prekrsi se vraka nazad na kombinatot, taka da klubov si e negov, barem taka mislam.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
kolku sto znam ne se raboti za godini, ama ima napraveno dogovor so kombinatot deka teteks e negova sopstvenost pod nekolku uslovi, koi dokolku gi prekrsi se vraka nazad na kombinatot, taka da klubov si e negov, barem taka mislam.
Ако е навистина така тогаш тоа е многу лоша работа.100% сум уверен дека и еден најпрост правник ке му најде неисправности во работа.Пример многу добро позната тајна со Победа кој ја мести таа утакмица а :nesum:.Па ТЕТЕКС е сто пати подобра екипа од победа бе а неможе никако да ги победи на гости(според мене тоа му иде како една Борусија Дортмунд да не неможе да ја победи Херта на гости)
Друга незнам колку пати имам приметено вие како навивачка група имате кренато глас против тој популарен Кифла да си оди а овој си нема гајле и си вика ште ке ве слушам вас мене брацо ми даде до знаење дека нема шанси да ме избрка доколку правам како што ке ми нареди тој:pijan:
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
епа добро сеа нема логика ама после кога буквално ке ве уништи како што му напрае на Вардар да видиш како ке има логика и ке :tapp::tapp:и ке си викаме леле бе кај ни беше паметот тогаш што не го избркавме брацо на време.Иначе тие што ви се во управа нека земат нека прошетат малце нека побарат спонзор без знаење на брацо ке видиш дека одма ќе се најде некој.Да тоа е вистина дека он го однесе ТЕТЕКС у прва лига но сте се запрашале ли кога беше тоа??Кога виде дека неможе да се носи со Комитите и одма побегна го напрае Вардар за никаде и дај сеа ќе најдам некоја друга играчка за кршење.П.С на колку години му е даден ТЕТЕКС на брацо да го води ако не е тајна
Вардар се уништи после бркањето на Брацо сега неможат ни најскромен спонзор да најдат да ги покријат трошоците:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom