Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Da be Zika go zabraev,a on moze mnogu da pomogne...
btw, isto take i Bojan moze da igra napagjac i licno od nego sum slusnal deka prirodna pozicija mu e spic,ali sve ostanue na Kifla
Може и тоа како..
Ама ја пре би играл со Жика као класичен напаѓач..и Димче,Елмедин и Срѓан као странични или пак место Срѓан Алек да игра.
А за Бојан не би сакал да игра ни шпиц,зашто гледајќи како игра као бек..
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.612
Поени од реакции
1.112
Може и тоа како..
Ама ја пре би играл со Жика као класичен напаѓач..и Димче,Елмедин и Срѓан као странични или пак место Срѓан Алек да игра.
А за Бојан не би сакал да игра ни шпиц,зашто гледајќи како игра као бек..
Pa da, dobro sea za sea pouboo mu e bek i stvarno se snaogja i do sega svaka mu cast, a isto moze mesto Srdjan da igra i Alek zs u posledno vreme skoro ic ne igra pa Kifla nek mu dade sansa...
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Pa da, dobro sea za sea pouboo mu e bek i stvarno se snaogja i do sega svaka mu cast, a isto moze mesto Srdjan da igra i Alek zs u posledno vreme skoro ic ne igra pa Kifla nek mu dade sansa...
Па добро ама..со Срѓан се ваѓа со искуство,а пак Алек не е толку искусен.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Според тоа како играмо на гости, па уште и без Аце и Баже...тешко ќе биде. Ама добро барем Алији ќе игра десно, ептен ми прае ќејф како игра.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.612
Поени од реакции
1.112
Според тоа како играмо на гости, па уште и без Аце и Баже...тешко ќе биде. Ама добро барем Алији ќе игра десно, ептен ми прае ќејф како игра.
За сега не е лош Алији, ма да мислим дека може и појќе...
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Според тоа како играмо на гости, па уште и без Аце и Баже...тешко ќе биде. Ама добро барем Алији ќе игра десно, ептен ми прае ќејф како игра.
Па добро Алији ќе го замени на Цуки,а пак Баже и Аце кој ќе ги замени тоа е проблемот,Жика едниот а пак другиот??

И покрај можноста да дојде Зоран Јовановски,можно е да дојде и искусен напаѓач кој настапува во грција 3-та лига.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.612
Поени од реакции
1.112
И покрај можноста да дојде Зоран Јовановски,можно е да дојде и искусен напаѓач кој настапува во грција 3-та лига.
Од кде инфово ? Пошто и ја чув нешто дека ќе доаѓале некој играчи од надвор само не беше официјално ?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Поарно некој од младинци да игра, што ќе игра со срце отколку некој од педерскана 3та лига. Мачкаат очи само демек еве од странство некој ќе земемо.

И барем нека го земе за на клупа Тиаго за со Металург, сигурен сум дека поубоо ќе игра од Постолов.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Поарно некој од младинци да игра, што ќе игра со срце отколку некој од педерскана 3та лига. Мачкаат очи само демек еве од странство некој ќе земемо.

И барем нека го земе за на клупа Тиаго за со Металург, сигурен сум дека поубоо ќе игра од Постолов.
Може тој играчот од 3-та лига е тој од пелистер што играше блажевски или таке неш добар играч ако е тој беше меѓу најдобрите у првенство,а тој тиаго не заигра само на пријателски заш го чуваа господ знае,а и мишко ќе можеше да игра да не беше у славија:vozbud:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Може тој играчот од 3-та лига е тој од пелистер што играше блажевски или таке неш добар играч ако е тој беше меѓу најдобрите у првенство,а тој тиаго не заигра само на пријателски заш го чуваа господ знае,а и мишко ќе можеше да игра да не беше у славија:vozbud:
Па и Ико би можел да игра само да беше здрав..:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom