Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.463
Поени од реакции
28.740
Честито победа:smir:
Иначе инциденти во тетово со балисти!!Демолиран нивниот штаб пробале да земат наш транс али бегале...Тепачка со нив а после и меѓу нас :S
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Според некои моабет некна против Силекс не очекував победа на Тетекс, значи сепак биле моабети. Демек ќе сме им пуштеле во првенство а ќе ја наместеле во купот да сме паднеле и ќе ни пуштеле они. Но сепак чаршиски моабети.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Честито победа:smir:
Иначе инциденти во тетово со балисти!!Демолиран нивниот штаб пробале да земат наш транс али бегале...Тепачка со нив а после и меѓу нас :S
demolirani ? ahaahahahha smesen si drugarce

kako prvo ne nie shtab ( ni bese pred 5 godini sega ne e samo rekuizitite ostana )
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
ТЕТЕКС ШАМПИООООООООН !!!!!!!!!!! a за штабот тоа е ќе го попрааа :)
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Се надеам дека следните дискусие ќе се вода околу натпреварот и навивањето. Модератори реагирајте на било какви провокацие пошо темава ќе прерасне у све осим у дискусиа за Тетекс.

P.S. oldschool. Тинејџер си. Те разбирам, сакаш да се докажеш дека си најјак и све тоа... ама воздржисе и избегавајго фан-клубов. Се надеам дека ќе ме свата останатите албанци и ќе има дебата на поинтелигентна база.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.622
Поени од реакции
1.145
huhuhuh brakata se ispotepale megusebe ,....ama braka :P:P
Не се истепаа Комити и Војводи меѓу себе, туку Комитите се истепаа меѓусебе, читај погоре, убаво има напишано Комита Ултрас.

Иначе, интересна утакмица беше денеска. Вардар поведе прв, негде у првите 10 минуги, и после се повлекоа, а Тетекс напаѓаше и само беше прашање на време кога ќе падне гол, али тоа не се деси и на полувреме се замина со резултат 0-1. Второто полувреме продолжи во исто темпо, Тетекс напаѓаше, Вардар се бранеше. Се редеа шансите пред голот на Вардар, а пред да падне голот Захариевски имаше одлична шанса но топката помина покрај стативата, за да конечно у 70 минуга истиот играч израмни на 1-1. 2-3 минути подоцна нововлезениот Милан Ристовски постигнува гол за водство на Тетекс.
Потоа малце падна темпото, но повторно Тетекс имаше повеќе од игра. Третиот гол го постигна, исто така Ристовски. После третиот гол, ние се повлековме, а Вардар напаѓаше, и неколку минути пред крај Вардар постигна гол и го намали водството.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Се надеам дека следните дискусие ќе се вода околу натпреварот и навивањето. Модератори реагирајте на било какви провокацие пошо темава ќе прерасне у све осим у дискусиа за Тетекс.

P.S. oldschool. Тинејџер си. Те разбирам, сакаш да се докажеш дека си најјак и све тоа... ама воздржисе и избегавајго фан-клубов. Се надеам дека ќе ме свата останатите албанци и ќе има дебата на поинтелигентна база.
ne we samo me interesirase sto se slucilo deneska vo stadion...
inaku cestito pobedata... ! cekav da kiksirate deneska ama ete pobedivte.... !
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
ne we samo me interesirase sto se slucilo deneska vo stadion...
inaku cestito pobedata... ! cekav da kiksirate deneska ama ete pobedivte.... !
Мило ми е што не смо ти ги исполниле очекуањата. Сепак Тетекс има стабилен тим, за разлика у денешниов случај Вардар, што играше со средношколци. На вас е ред утре да избиете на табела со победа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom