Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Тетекс сигурно ќе излезе на терен, е сега све зависи од Ѓорче. Ако дојде ќе се игра, ако не службени 3-0 за Тетекс и толку. Ама сумњам дека Ѓорче ќе се коцка да испадне и од куп.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Тетекс сигурно ќе излезе на терен, е сега све зависи од Ѓорче. Ако дојде ќе се игра, ако не службени 3-0 за Тетекс и толку. Ама сумњам дека Ѓорче ќе се коцка да испадне и од куп.

Зашто да не,ако са договорени Македонија,Слога,Хоризонт... бојкот да праа мислим дека нема да играа,ама не веруем дека куралампие ќе го дозволи тоа зошто ако 2 или повеќе екипи не одиграа мин 2 кола или се откажа(т.е. да не играа више у прва лига)тогаш автоматски 1 мфл го губи статусот на професионална лига и ќе ги изгуби местата во еврокуповите:toe::nesum:
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Тетекс сигурно ќе излезе на терен, е сега све зависи од Ѓорче. Ако дојде ќе се игра, ако не службени 3-0 за Тетекс и толку. Ама сумњам дека Ѓорче ќе се коцка да испадне и од куп.
и ја мислим дека ќе се појава ѓорче
инаку:
ренова 0-1 работнички
металург 2-2 скопје
дрита 0-1 пелистер

чим се појави пелистер може и ѓорче да игра утре
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ќе видимо, им се закануе префрљање у 4та лига на Ѓорче ако не се појава утре. Сумњам дека ќе ризикуаа.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.316
Поени од реакции
2.843
e tek togas ke vidime edno nezaboravno finale sirum svetot:tv: mozda ne veruvate no mnogu bi sakal Teteks da bide pobednik na kupot.Zamislete ako i Renova stane sampion.Tetovo ke bide proglaseno sevkupen sampionski grad.Renova 1liga-Shkendija 2liga-Teteks Kup
Ти држи моабетов дека Тетово ќе е севкупен шампион, затоа што заслужува!
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
ќе видимо утре само кажите коај се игра точно у 3 или у 1 да знам дал ќе треба да се бега од школо:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom