Фан Клуб: Тетекс - Тетово

П

Паспарту

Гостин
vojvodata напиша:
posto gledam deka nikoj ne pisal, eve ke pisem ja.
teteks utre nema da igra, zosto bara natprevarot da se igra na neutralen teren ili pak da ima prosiruvanje na ligata (barem taka im ekazano na igracite: deka nema da se igra)
pa sega ima dve varijanti ako ne izleze teteks da igra:
-podobrata e prosiruvanje na ligata
-pokosata e sluzbeni 3-0 za skendija i teteks da osttane u vtora liga ili pak eventualno u najlos slucaj preselba u najnizok rng( sto ne veruvam)
првава варијанта е многу тешка според мене за остварување, а вторава е веројатна, зашто играчите на шкендија се на одмор, а тренерот кажа дека уште одма би играле бараж, а чим се толку самоуверени сигурно можете да погодите зашто е тоа така :helou:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
sea jas da vi kazam nesto! barazot ostanuva da se igra pred pocetokot na narednata sezona! shkendija i teteks ostanuva da go dogovorat datumot a FFM ke resi kaj ke se igra natprevarot! teteks nema shansi da igra sega brzo zatoa sto em igracite se na odmor em nemaat treninzi! kako moze ako nemas treninzi veke 1 mesec da odigras cel natprevar! ne e mozno! zatoa ponatamu ke vidime so ke se desi
 
Член од
11 декември 2005
Мислења
314
Поени од реакции
1
bobi4e напиша:
sea jas da vi kazam nesto! barazot ostanuva da se igra pred pocetokot na narednata sezona! shkendija i teteks ostanuva da go dogovorat datumot a FFM ke resi kaj ke se igra natprevarot! teteks nema shansi da igra sega brzo zatoa sto em igracite se na odmor em nemaat treninzi! kako moze ako nemas treninzi veke 1 mesec da odigras cel natprevar! ne e mozno! zatoa ponatamu ke vidime so ke se desi
niz celo tetovo ima plakati za natprevarot, a istoto e potvrdeno i na web sajtot na FFM, isto i od teteks se informirani deka natprevarot treba da go odigraat deneska ama teteks nema da se pojavi na terenot
toa deka treba da se dogovorat za terminot bese prethodnata odluka pa posle ja smenija so toa deka deneska se igra natprevarot
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
vojvodata напиша:
niz celo tetovo ima plakati za natprevarot, a istoto e potvrdeno i na web sajtot na FFM, isto i od teteks se informirani deka natprevarot treba da go odigraat deneska ama teteks nema da se pojavi na terenot
toa deka treba da se dogovorat za terminot bese prethodnata odluka pa posle ja smenija so toa deka deneska se igra natprevarot
znaci denes teteks nema da istrca na gratski vo tetovo!!!
samo snkendija!!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
vojvodata напиша:
niz celo tetovo ima plakati za natprevarot, a istoto e potvrdeno i na web sajtot na FFM, isto i od teteks se informirani deka natprevarot treba da go odigraat deneska ama teteks nema da se pojavi na terenot
toa deka treba da se dogovorat za terminot bese prethodnata odluka pa posle ja smenija so toa deka deneska se igra natprevarot
znaes zosto ima zalepeno plakati?? za nie da ideme na stadion a tamu nema da dojde ni shkendija ce bida samo balistite i za da ima tepacka! zatoa gi zalepile plakatite!
 
Член од
11 декември 2005
Мислења
314
Поени од реакции
1
bobi4e напиша:
znaes zosto ima zalepeno plakati?? za nie da ideme na stadion a tamu nema da dojde ni shkendija ce bida samo balistite i za da ima tepacka! zatoa gi zalepile plakatite!
ne, skendija ke izleze, isto ke bidat i sudiite i delegatot.
a trenerot od skendija ima izjaveno : iako sme na pauza ne ni smeta da go igrame barazot i sega. a toa znaci deka pobdenikot se znae odnapred.

sasence19 напиша:
znaci denes teteks nema da istrca na gratski vo tetovo!!!
samo snkendija!!
da, vcera takvo bese raspolozenieto vo teteks, ako ima nekoi promeni treba da mi se javat za da idem nakaj stadion, a i vie site ke bidete informirani u slucaj teteks da se premisli
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
denes tetks ne izleze na gratskiot stadion vo tetovo da go odigra baraz natprevarot so tetovska shkendija. nitu eden makedonec nemase na stadionot osven jas. imase nekoi svirezi od balistite,imase nekade pod 1000 gledaci.
sega cekame sto ce kaze FFM, ce imaat dosta rabota vo federacijava okolu natprevarov. iskreno se nadevam deka se ce izleze kako sto treba i deka natprevarov ce se odigra nekade nadvor od tetovo i pred pocetokot na idnata fudbalska sezona.
bidete pozdraveni site

"SO VERBA VO BOG VOJVODI DO GROB"
>VOJVODI-JUG<
TETOVO
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Тетекс не влезе у прва лига. Мак фудбалов е бруки!
 
П

Паспарту

Гостин
Влатко_Русин напиша:
Тетекс не влезе у прва лига. Мак фудбалов е бруки!
па нели не се изиграл натпреварот или па мајмунон кажал дека Албанците службено го добиваат натпреварот?
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
На А1 рекоа дека шкендија службено го добила срамота па барем во Скопје да се играше
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
DoolroX напиша:
па нели не се изиграл натпреварот или па мајмунон кажал дека Албанците службено го добиваат натпреварот?
Па натпреварот не се изигра, службено се реши све! Сеа кажаа на А1.
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Da mu ga e*em majkata u pi*ka negova ja,ce dojde vreme nema da izdrzi do kraj na avgust ovoj majmunov ce dojde emil na vlast i ce se igra barazot nadvor od tetovo ili pa ce se prosiri ligata sramota e tetks da ostane u 2 liga
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
LELEEE! SAMO DA NE IDE TETEKS U PRVA LIGA ZIMI SVE NEMA albanska EKIPA SO CE DOJDE OVDE A STO NEMA DA GO JADE! SAMO DA SE DESI TOA EVE!!!
 
П

Паспарту

Гостин
еее што викав ја ццц знаев ејјј! убаво си пишав пред некој ден дека ова коњов хари е слуга на Албанците, море да даде господ цел живот во рикверц да оди и бел ден да не види. ако ако, убаво имаше предлог на форумот на комити да се направи еден транспарент за син му што загина во сообраќајка, што ќе го здоболи и погоди директно во срце, иако се сомневам дека вакво суштество има некакви чувства. е поради вакви работи потребна ни е СУСПЕНЗИЈА! ебате фудбалот што го имаме мизерен, па уште ќе изиграваме слуги на шипците, море сега ако има памет кај овие клубови што се против хари, па нека бојкотираат макар останале албанските екипи, победа, македонија ѓп и работнички во лига. ваква лига со туристички тимови како шкендија и башкими не ни треба, но нормално е кога хари знае дека нема да има ќар од тоа ако игра тетекс во прва лига да си ги турка напред шипциве. вчера македонија ѓп изгуби од етникос ахна, а замислете да требаше да игра против некој посилен тим што ќе беше. фудбалов секоја година се подлабоко и подлабоко тоне во г*мната што ги посраа овие кретениве од ффм, џабе збориме за него веќе кога стварно не вреди. другата година пак ќе бидат тепани играчите на вардар во тетово и куманово и пак овој мајмунов нека ги казнува македоснските екипи, а посебно вардар за некој минијатурни испади што се во споредба со она шипците што го прават. бесилка за хари е најмалата работа што во моментов ја посакувам, а што е најголемата можете да си замислите! ви кажав дека кретенот само тоа чека, тетекс да не излезе на терен за да може понормално да си ја заврши работата, зашто како и да е тетекс тешко дека ќе го добиеше натпреварот и да играше денеска, ќе имаше поплаки после тоа и слични работи, а вака к*р го боли хари, си кажа службено е добиен натпреварот и готово. ама запамтете го ова што сега ќе ви го кажам: АКО ХАРИ НЕ СЕ СМЕНИ, ЌЕ ДОЈДЕ ДЕНОТ КОГА ЌЕ ГО ИЗЕДЕ НА ГОЛЕМО ОД Албанците, НО ТОГАШ СЕ ЌЕ МУ БИДЕ КАСНО! што коњ е, сигурно и жена му ја рента на оној беџети и лазе митровски само да добие некое евро повеќе. поздрав до војводи, извинете ако ве погоди нешто од текстов (но сепак мислам дека нема) но вистината е таа
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
абе на ова коњов не му доаѓа памет изглеа.само не ми е јасно зашто би го изел од Албанците кога им го дава газот под кирија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom