Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
RockIe напиша:
Ај кажи еден асален играч од Тетекс жити све...
Кој пијандура, кој тепач, кој женкар...све има, само фудбалери нема.
А преваре, па точно дека има свегде, овја немаа терен како прво, кеј да играа (for Ur info играа у Јегуновце) а сакаа да влеза у прва лига...
Ма дај мислим...
OK ti si u pravo nejcem da se raspravam
 

RockIe

Шизик
Член од
10 февруари 2007
Мислења
72
Поени од реакции
0
bobi4e напиша:
koj igra u jegunovce be! aj ka neznaes ne tresi gluposti i zatni se vise! teteks ima najubav stadion posle gradski u skopje ako ne si znael da ti kazam! zatoa koga neznaes ne se mesaj!
Ти се глеа дека си од Тетово, и дека не си мрднал од „Лименка“ понатаму...
..Ај распрашај се у „Форум“ кеј тренира и игра Тетекс.. :)
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
RockIe напиша:
Ти се глеа дека си од Тетово, и дека не си мрднал од „Лименка“ понатаму...
..Ај распрашај се у „Форум“ кеј тренира и игра Тетекс.. :)
Ja ka sto znam Teteks ima igrano samo ednas ili dva puta u Jegunovce,e sea ako racunas kadeti i mladinci sto igraa u Jegunovce pa po toa mislis deka Tetks igra tamo toa e drugo.....
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
zasto da se raspravame koj kakov igrac e .teteks da vleze vo prva liga toa e najbitno a koj igrac kakov e toa samo za nego ce ostane.
i bes vrecanje , citiram: od limenka ne si mrdnal nikade.
pozdrav do site
SO VERBA VO BOG VOJVODI DO GROB
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
RockIe напиша:
Ти се глеа дека си од Тетово, и дека не си мрднал од „Лименка” понатаму...
..Ај распрашај се у „Форум” кеј тренира и игра Тетекс.. :)
ja ne sum mrdnal od limenka ponatamu?? shupak eden! ja kako sto znaem rece deka Teteks "igra" vo Jegunovce ne mi prevrtuvaj sega kaj treniral! neznam dali si bil barem na edna utakmica za teteks! samo da znaes deka Teteks igra na gradski vo Tetovo, i nema sto da se rasprasuvam kaj igra teteks zosto na sekoja utakmica na Teteks vo tetovo nie sme tamu!
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
bobi4e напиша:
ja ne sum mrdnal od limenka ponatamu?? shupak eden! ja kako sto znaem rece deka Teteks "igra" vo Jegunovce ne mi prevrtuvaj sega kaj treniral! neznam dali si bil barem na edna utakmica za teteks! samo da znaes deka Teteks igra na gradski vo Tetovo, i nema sto da se rasprasuvam kaj igra teteks zosto na sekoja utakmica na Teteks vo tetovo nie sme tamu!
Abe ostajgo najverojatnoe on od Jegunovce pa aj da se pofalim Teteks igra u moeto selo:helou:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
dobro decki ne se nervirajte . definitivno teteks igra na gratski vo tetovo
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
A be kolku tepacke samo sum prozivel za toj klub. Pa beganje od casoj so drugarite za na trening da gi gleamo.

Ama kj djobe e direktor ne znam so sakaa svite go znaemo so djubre e.

Malku na tetovski POZDRAV TETEKS FOREVER.
 
Член од
11 декември 2005
Мислења
314
Поени од реакции
1
ajde be tetovci. ne sum znael deka ovde ima tolku tetovci na forumov. ej dan znae nekoj dali kese igra barazot u nedela?ili nemaat namera da igraat?
vo posledno vreme salbo navibanje na stadion, posled put take organizirano idevmo koj igrase teteks u brvenca taja sezona. koj im pustija na renova da vleze u prva liga, pa sega mora da idem na stadion so novina ka nekoj starec.
inaku od posle vojnata imam propusteno samo 1ili 2 natprevari sto teteks gi igral doma
pozdrav do VOJVODI i zdravje od avgust smo prvoligaski navivaci
se gledamo na stadion
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Shto e finta so ovoj klub ustvari... U koja liga e dobar li e..Bas me interesira zashto mnogu pisuvate na nego...:)
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
kako be druze u koja liga .za nas tetovcite teteks e na prvo mesto nie sme site obedineti za teteks,vo dusa go nosime.
kaj ste vojvodi!!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Pa ne pratam da ti kazam pravo...Ja sum od Kumanovo.. znaes kakva e situacijata u Kumanovo so fudbalot i sportot voopshto...Taka da pratam samo Sranski klubovi...Eve denes citav u sport deka ke ima zasiluvanja u teteks :)
 
Член од
11 декември 2005
Мислења
314
Поени од реакции
1
vojvodi vi teknuva natprevarot so napredok (1-3), minatata sezona koj odlucuvase dali teteks ke igra baraza za 3 liga ili napredok ke vleze u prva?
teteks izgubi a navivacite stanaa na noze i so aplauzi gi ispratija ekipite u soblekuvalna.
pred nekoj den eden drugar me potseti na ova i mi vika: toa bese nesto najgolemo sto smo go napraele mie pomladavba generacija sto smo
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
U koja liga e sega Teteks?Od sega i ja sum za Teteks od Makedonija..Posle FK Kumanovo mi e Teteks :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom