Фан Клуб: Славија

Член од
22 април 2013
Мислења
9
Поени од реакции
1
На Бецко стадионот се вика Партизан така , другиот кај што се играло е ССК ..?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Кај Бецко игра ФК Драчево од трета лига, а таму играат и еден од четврто лигашиве, мислам дека Титан (или Текстилец, ама за Титан сум сигурен едно 80%).

Името на стадионот на ССК, си е ССК :D Имаа и ставено спомен плоча на самиот влез, во спомен на основачите на клубот или некои што придонеле за него :D
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Кај Бецко игра ФК Драчево од трета лига, а таму играат и еден од четврто лигашиве, мислам дека Титан (или Текстилец, ама за Титан сум сигурен едно 80%).
Титан не игра на Цементарница? пошо нели тој е клуб на фабриката која го зема и стадионот...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Титан не игра на Цементарница? пошо нели тој е клуб на фабриката која го зема и стадионот...
Не сум сигурен, Вардар 79 играа лани таму, а мислам дека и на Ахемичари дека им беше домашен терен. Мада Вардар 79 имаат терен и во Усје селото, но изгледа не им е во добра состојба.

Лани Сопиште сигурно играше со екипа чие име беше на Т на теренот на Бецко и загубија со 5-4. Е сега дали беше Титан или Текстилец не сум сигурен. Ама добро ти е размислувањево, изгледа Текстилец играле во Драчево.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
јас како што имам инфо Сопиште се прекрстија во ФЦУ-55 и игра на стадионот на Славија. али ова ФЦУ башка од Цементарница.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
јас како што имам инфо Сопиште се прекрстија во ФЦУ-55 и игра на стадионот на Славија. али ова ФЦУ башка од Цементарница.
Не ме сфати баш, Сопиште ака ФЦУ-55 (различно од ФЦУ=Цементарница или со други зборови Славија Б) играа како гости против тим на буква Т во Драчево, на теренот на Бецко :D Сопиште играа во Пржино, ама годинава не постојат :)
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
На Бецко стадионот се вика Партизан така , другиот кај што се играло е ССК ..?
Теренот на Бецко се вика во Дупка/и и нема никаква врска со теренот на ФК Партизан (с.Драчево), кој веројатно сеуште постои, зашто ФК Партизан згасна пред не повеќе од 10 години.
ФК ССК Младинец (нас. Драчево) исто така си има свој терен, кој се наоѓа лево од пазарчето во Драчево, кај зградите.
Сума сумарум, секој од клубовите, Партизан, ССК Младинец и Драчево си имаат посебни терени.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Од теренот на Партизан само стативите останаа. Прашање е и тие дали стојат уште, оддамна не сум идел натаму.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Титан не игра на Цементарница? пошо нели тој е клуб на фабриката која го зема и стадионот...
Потврдено, Титан игра на Цементарница, Текстилец е екипата која игра на стадионот на Бецко (на ФК Драчево).
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Падна и првата жртва во Пржино :icon_lol:
Славија-Титан 3-0 (2-0)!
Убедлива победа во една од најмртвите утакмици што некогаш сум ја гледал.
Дадовме три гола, утнавме уште 5-6 сто процентни шанси, додека противникот немаше ниеден шут кон голот.Цело второ полувреме еден маалски вучјак си лежеше во наша половина :pos:
Стрелци на головите Рајков, Арсовски и Трајанов :D

Следно коло е дербито со Цементарница во К.Вода :icon_mrgr:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Цементарница-Славија 2-3!
Во дербито на колото уште еден триумф на едно од потешките гостувања :) Цементарница со млада и воиграна екипа, но како и сите екипи со помлади играчи во државава играа како престрашени :)
Стрелци за Славија Рајков 2 гола и еден на Арсовски :)

Следен меч уште едно тешко гостување кај Текстилец во Драчево. Мислам дека овде би можело да загубиме :icon_mrgr:

Засега 3 од 3 во првите три кола :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom