Фан Клуб: Славија

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.982
Поени од реакции
6.198
закон клуб , сурла најбољи тренер лично не сум тренирал имав многу другари што тренираа таму пионери/кадети од балкан отидоа заеднио со сурла
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Lele Mandar sobral samo Albanci i Turci vo Slavija. Ja unistuva gordosta na cistoto PRZINO. Treba da mu udrime eden kotek izgleda. Inace utre NAPREDOK:SLAVIJA.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Lele Mandar sobral samo Albanci i Turci vo Slavija. Ja unistuva gordosta na cistoto PRZINO. Treba da mu udrime eden kotek izgleda. Inace utre NAPREDOK:SLAVIJA.
Тоа копиле само гледа да земе некој денар,ама со тоа го уништува нашето, убаво, мирно селце.Кога ќе го видам прво ке го плукнам и потоа ќе му удрам таков ќотек каков што нема никој видено.
Инаку играа ли Славија со тие Напредок(циганите)?
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Изгледа клубов има интересна историја :vozbud: инаку гледајте тама да е чисто Албанци никако
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
ја тренирав у славија , брат ми тренираше.
добар младински тим бевме , без дресови пошто сурла ни собра 700 ден и 3 години ги чекавме.
сурла , единствениот тренер кој би му искршил нога на сопствен младинец
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Talentite sto bea vo timot na JSP na godiste od 12 - 16 sega koi istite Surla gi izbrka,ne nosese na utakmici vo Aracinovo i Butel,igraat za Vardar Rabotnicki i postignuvaat golemi uspesi. SURLA DEBIL

†††††††† JSP UNITED TILL I DIE††††
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
68
Поени од реакции
1
koj go stail toj kreten trener neka produzi da si vozi avtobus a ne da upropastuva mladi decki
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
eeee makalo pa ti avtobus da vozi!!!
koa ne trenirase nas kopase kanali i cistese WC
Kaj mu se dava na takov covek aftobus:pos2:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Sepak se sobraa makedonci, pa dojdete nekad da gleame zaedno site. Inace surla vo momentov gi vozi igracite na Gjorce Petrov, i sakal da otvori mladinska skola vo Skopska Crna Gora. Ama koga igrase za JSP mene mi bese omilen igrac. Inace najdobriot igrac vo ovie 3 godini, Bekirovski, vo samo dve vtoroligaski utakmici za Alumina dade tri gola i i donese dve pobedi. Stvarno bese klasa fudbaler!
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Денес Славија играат против младинскиот погон на Работнички!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Дополнително Резултат и извештај ако може.Позз!
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Натпреварот не се одигра поради тоа што Славија немаше доволно фудбалери,односно имаше 1 фудбалер.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Pa drugite bile da sadat drva. Nie vo przino sme posteni luge:):):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom