Фан Клуб: Славија

Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Се сеќавам на еден натпревар кога играа Славија и Напредок.Имаше еден доста глуп фудбалер од Славија кој ја градеше топката пред гол.Леле да го примеа тогаш Славија колку ќе беше интересно
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
ЈСП ПРЖИНО...

Ајдее од кога тие се клуб бе..?
Slusaj vaka! Slavija e formirana vo 1919 godina i e eden od najstarite fudbalski klubovi vo Makedonija. Prvo igrale na igralisteto na Milicioner koe sto se naogalo kaj segasno MVR vo crnice. Inace timot imal mnogu iminja: Slavija, Makpetrol, Jugopetrol, FAS 11 oktokmvri, FAS slavija, Slavija Alfa S, JSP SKOPJE, i od 2005 povtorno e Slavija. Za zal ovoj tim nikogas nemal nekoj pogolem uspeh i glavno igral vo poniskite ligi. Vo 1978 godina go osvoile prvoto mesto vo vtorata Mak liga i edna godina igrale vo prva. Najgolem uspeh e vo 1987 koga Slavija bila mladinski sampion na Makedonija. Od osamostojuvanje na Makedonija timot site sezoni nastapuva vo tretata liga.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Slusaj vaka! Slavija e formirana vo 1919 godina i e eden od najstarite fudbalski klubovi vo Makedonija. Prvo igrale na igralisteto na Milicioner koe sto se naogalo kaj segasno MVR vo crnice. Inace timot imal mnogu iminja: Slavija, Makpetrol, Jugopetrol, FAS 11 oktokmvri, FAS slavija, Slavija Alfa S, JSP SKOPJE, i od 2005 povtorno e Slavija. Za zal ovoj tim nikogas nemal nekoj pogolem uspeh i glavno igral vo poniskite ligi. Vo 1978 godina go osvoile prvoto mesto vo vtorata Mak liga i edna godina igrale vo prva. Najgolem uspeh e vo 1987 koga Slavija bila mladinski sampion na Makedonija. Od osamostojuvanje na Makedonija timot site sezoni nastapuva vo tretata liga.
Абе Сабер Ридер ти да не ја имаш книгата за Славија?Мислам дека во таа книга има за целата историја на тимот од Пржино.Јас сакав да ја купам,ама не ми се дава пари за такви глупости.Можеш ли да ми ја позајмиш за да ја фотокопирам
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Abe i jas ja nemam ali ja znam skoro celata istorija. Inace za natprevarot so Napredok toj ja gradese topkata pred gol, posto bese namestena za Napredok da ne ispadne
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Можеш ли да ја запишеш историјата и да ми ја дадеш?Би сакал да ја знам историјата за тимот од моето мало
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Pa ke vidam sto mozam da napravam. Inace znakceto sto mi e na slikata e ZNAKCETO NA PRZINSKA SLAVIJA!!!!!!
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Abe i jas ja nemam ali ja znam skoro celata istorija. Inace za natprevarot so Napredok toj ja gradese topkata pred gol, posto bese namestena za Napredok da ne ispadne
Затоа било тоа така.Тогаш немаше толку многу гледачи,како не те знам.Мора да се имаме запознаено.Како ти е вистинското име или вистински се викаш Сабер Ридер?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Затоа било тоа така.Тогаш немаше толку многу гледачи,како не те знам.Мора да се имаме запознаено.Како ти е вистинското име или вистински се викаш Сабер Ридер?
Pa normalno deka se vikam SABER RIDER :) Da ne sakas na forumov da ti kazam koj sum? Ke ti pisam privatna poraka. Sigurno se znaeme:salut:
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.048
Поени од реакции
2.053
surla e zakon covek,koj na natprevar ni mavase po dve tri shamarcinja.zatoa i se otpisav od tamu.sto ubavo se potsetiv na denovite vo JSP
 

zak

Член од
22 август 2007
Мислења
63
Поени од реакции
0
surla s selj.. mn me nervirase pokojni tome bese zakon covek isto i kala ama si otide od jsp togas.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.048
Поени од реакции
2.053
сурла е еден але сурла е ееееден
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Surla tepase se zivo sto ke stapnese u przino. Kala mi e komsija taka da ne davam komentari za nego:) PRZINO ZAKON
 

zak

Член од
22 август 2007
Мислења
63
Поени од реакции
0
kala e eden od najdobrite trenjeri so bil vo jsp spored mene.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom