Фан Клуб: Рома

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Денес со Наполи немам ни 1% оптимизам дека можеме да извадиме позитивен резултат. Се надевам само нема да не репнат јако.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Флоренци како изигра човече, какви топки нафрлени, спаси гол, се искупи за сите очајни утакмици до сега.
GRANDE ROMA
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Тоа е резултат кога се игра без притисок.
Секоја чест за Алисон мислам дека спаси многу топки и вечерва.
Иначе Рома ми избега за 20 000 1-2 I и 1-2 II :) Како и да е се надевам дека мечов ќе им биде пресвртница во сезонава па ќе успеат да го поминат Шахтјор во ЛШ, а исто така ќе успеат и да се квалификуваат во ЛШ за наредна сезона. иако според игрите што ги прикажаа до вечерва не заслужуваа. :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.192
Поени од реакции
3.172
Јас очекував дека ќе тепаме ама она коцкарското ми велеше .. И ете тепавмо .. Пресреќен сум оваа победа многу ни требаше и победа во гости против еден од топ 4...
Сите изиграа убаво особено би ги издвоил Наинголан, Џеко, Флоренци и машината наша Ундер :D
Наредна со Торино во петок за потоа со Шахтјор... Ако поминеме на овие две ќе имаме убава завршница осеќам ..
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Без врска игра. Има тренери играат или напад или одбрана, ама овај нашиов вечерва без концепција.
Шик катастрофа денес. Не е во форма и не знае што игра на терен. Многу технички грешки и јалова иницијатива. Торино поконкретен и благодарение на Алисон не води.
Колку сме само очајни на домашен терен.[DOUBLEPOST=1520632052][/DOUBLEPOST]Добро е штом им текна дека за да постигнат гол мора и да шутираш. Второто поконкретни и заслужена победа.
Чекаме кикс во недела. :)
Базели е добар фудбалер. Изгледа летово ќе оди во позвучно име.
 
Последно уредено:

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Добри две победи, супер за пред Шахтјор. Ајде ова нека е почеток за подигање на формата и најава за добар крај на сезонава и увертира за борба за титула наредната.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Шик е реално многу послаб него што се очекуваше, катастрофа движење на терен има.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.192
Поени од реакции
3.172
Натпреварот не го гледав поради работни обврски..
Иначе повторно уште една важна победа против незгоден противник . Две победи пред Шахтјор со 7 дадени гола и 2 примени (y) Самодоверба пука све што треба да направат е да го растргнат Шахтјор во вторник ..
Очекувам некој од Интер и Лацио да киксне викендов и така да се зацврстиме на 3тото место .
Кога сме кај Шик знам дека е ужас но јас би му дал шанса и следната сезона.. Не дојде на време ни припреми не фати со Рома па уште и повреден што уште не му беше ..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.848
Поени од реакции
8.694
Со најјак состав ќе испаднат, али во вакви утакмици Рома секогаш циркуси прави:cautious:
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Нека им кажи некој на слепциве дека треба да шутират за да постигнат гол.
Шахтјор опасен од контри. Цело време напаѓаат на страната на Флоренци кој има жолт картон.
Судијата ситуациите 50-50 цело време во корист на Украинкиве ги свири.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
По самата игра мирисаше дека ќе е 1-0 или нерешено, слаба иницијатива на Рома, ама вакви утакмици прават големи тимови, без игра до победа.
Искрено Флоренци последниве утакмици пријатно ме изненадува (освен продолжението денес) додека пак Раџа некако непријатно. Како и да е со супер ждрепка во Петок па да нападнеме 1/2 финале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom