Фан Клуб: Рома

Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Јухуyyy ...
Џеко класо сува љуби те мајка...
Дајте го Јувентус или Севиља :D
У пм многу нервоза ме искина у последни 10 мин..
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Како извадивме газ на крајот. Лелееее... Срцето в петици последните минути.
Не смее сериозна екипа да си дозволи онаков пад на играта во последните минути со играч повеќе.
Срамота е!
Али како и да е добро е за клубот што успеа да се пласира понатаму.
Освен Севиља останатите екипи понатаму се многу тешка мисија за нас. Ама фудбал е тоа и спортски е да се надеваме.[DOUBLEPOST=1520977700][/DOUBLEPOST]
Сигурен си?:D
И јас би сакал со Јувентус. Чисто онака, би било интересно. :)
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Да да 100% пре интересно би било во ЛШ.. И Севиља ја сакам можемо со нив да се носимо... Баерн, Сити, Барса тоа немора :D
Богами би било интересно италијанско дерби во ЛШ,поише на Рома ќе им одговара тоа:)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
70% полн стадион веќе заличува на нешто :)

Ајде нека ни е честит пролаз во 1/4 финале, да се надеваме ќе се одбегнат Сити, Баер,вајда Барса и Реал, па и Јуве и Ливерпул(овие можеби ич нема да ни одговараат, имаме тромава одбрана #фазио).. абе дајте Севиља бее шо лупам јас :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.645
Не ве сакаме во четвртфинале, цркнете...

:kuracc:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Не ве сакаме во четвртфинале, цркнете...

:kuracc:
Ние Севиља највеќе си ја сакаме, ради Мончи:rolleyes:[DOUBLEPOST=1521056266][/DOUBLEPOST]Амбасадотор за Светското првенство во Русија беше вчера на натпреварот на покана од нашиот клуб

Поубава жена не сум видел:love:
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Мои желби Севиља или Јуве.. Севиља ако ни падне полу финалето ни е на дофат.. Со јуве би било паклено :)
А некое чувство ми вели Барса или Ливерпул ќе ни паднат..
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
И јас имам чувство дека Ливерпул ќе ни падни. :)
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Толку ксмет да се нема во таа ждрепка за 1/4 финале, секогаш екипата со најјака форма да ни се паѓа.Малери сме тешки.
Како и да е и ова е одличен успех.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Ни се падна еден од најтешките два противници во ЛШ. :) Како и да е мора да се покаже добра и пожртвувана игра и да не се предадат фудбалерите без минута изиграна.
Барселона сезонава е перфектна екипа. После долго време научи да игра на резултат, а не безглаво да јуриша само кон противничкиот гол.
Шансите за пролаз понатаму ни се многу мали, но сепак постојат.
Спортски се надевам на полуфинале, иако во однос на Барселона сме во многу нешта далеку послаби.
Како и да е мора достојно и храбро да се изигра во двомечот.
Реваншот се игра на Олимпико, но тоа не би значело многу ако на првиот меч бидеме срамно поразени. :)[DOUBLEPOST=1521225674][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Овие мувлите тепаа, полека се учат да тепат со мешан состав и 50% од силите против слаб противник, но така секогаш постои ризик од губење на трите поени, али затоа тука е Алисон Бекер чудовиштето:cuc::cuc: денес дури претера, се опушти малку, дај боже некој ден да не го пцуеме за таа негова претерана самоувереност :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom