Фан Клуб: Рома

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Среќен роденден Капитано!



Во однос на вчера нема шо да се кажи посебно.
Само имам дилема како е можно Карпи да им пружи отпор на Наполи и Интер????
Од она вчера навистина се очајни. Мислам најслаба екипа во Серија А.
Кај нас Салах стандард најдобар. Жервињо беше активен. Маикон уште курташак си игра. Одбраната чорба телешка. Џеко активен, ама екипата не игра за него. Диње ок. Кеита изгубен. Ванкар дебитантски ок, ама некако не ми е подвижен по терен. Го пратев цело време и на моменти си стои дечкото.
Интересно е дека до сега во листата на стрелци се запишаа ако не се лажам 10 различни фудбалери.
Морган кога го одбрани пеналот се радуваше како црнец на снег. :pos:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
по повод роденденот на Тоти,картичките во јавниот превоз за викенд биле изработени со неговиот лик,ова до сега се случило само со папата Јован Павле втори и овој сега што е папа Франциско.. на лацијалите им е кажано доколку не им се свиѓа нека цапаат пешки по Рим, али доаѓаат од перифериите, ќе мораат да го гледаат Тоти :D


btw, нека му е среќен роденденот,нека ја истера оваа сезона со второ Скудето !!
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Од повредените вчера Кеита и Џеко ќе паузираат 2 недели, додека пак капитенот 1 месец.
Многу лошо е сега. 8 играчи ни се моментално повредени.
Значи цело време ќе фура 4-3-3 со крила. Позитивно е само што немаме некои потешки противници.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
но,утакмицава со Бате од многу битен карактер,победа во Белорусија и те како ќе ни ги зголеми шансите за пласман во 1/8 финале
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Да да, таа мора да се добие, ама мораме и во домашново да тепаме. Се надевам дека Жервињо конечно ќе почни да игра, оти Салах сам со променливиот Фалке тешко. Итурбе индиспонирано делува и само солира.
Средината исто така ме загрижува. Некако нема креативност. Мора Пјанка да повлекува сам.
Одбраната е чорба!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Џеко скоро еден месец а Тоти два, кој ќе игра шпиц? :cenzura: Понче? :cautious:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.312
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Tesko ke e bez dzeko, se nadevam dek salah ke prodilzi so golivite.

Inace mn mi e kjef za 13kata na milan. Stolbit od odbranata padnal na provikacii.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom