Фан Клуб: Рома

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
cestito pobeda, hrabro ama imavte i mnogu sreka
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Заслужена е и тоа како, признајте си, полесно ќе ви е на душичката. Знаеше Раниери дека ќе одите на сила на средината, и мајсторски ве надигра. Си паѓаа играчите од Рома за секој миниманел фаул, си добиваа слободни, вашите се нервираа, протестираа, а со тоа добиваа жолти картони. Си креираа шанси дечките, и си ги реализираа истите, за разлика од вас. :леводесно: Тоа е тоа. Замени на место од страна на Раниери, одлична тактичка поставеност... Сума сумарум, заслужена победа. :wink:

Околу последниот дел од постот само се сложувам, ќе видиме на крај кој ќе се радува. Има уште многу да се игра.
Можат што сакаат да викат ко дадоа гол од Офсајд а и имаше многу такви шанси Пандев-Милито..
 
K

KomitaMKD

Гостин
Ова ако е заслужена победа ја глава сечам:toe:,Интер погоди 3 стативи а највеќе ме изнервира играта на Рома во 2 полувреме само паѓаа ко пички да тече време али на крај ке видиме кој ке се радува:helou:
ТИШИНА!!!!!!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
a za chivu sto mislis ? mene ne mi licese na dobro odnesuvanje a za cestitkite fala ajde sega gitla ve tepaavme GRANDE ROMA merda INTER :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
кај си бе мексес се изгуби некако :)

Ова ако е заслужена победа ја глава сечам:toe:,Интер погоди 3 стативи а највеќе ме изнервира играта на Рома во 2 полувреме само паѓаа ко пички да тече време али на крај ке видиме кој ке се радува:helou:
признај дека ме знаеш да прифатиш пораз. пред 6-7 кола ти пишав дека ќе дојде денот кога ќе се пресметаме а и тогаш беше уверен дека ќе победите епа сега....
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Ова ако е заслужена победа ја глава сечам:toe:,Интер погоди 3 стативи а највеќе ме изнервира играта на Рома во 2 полувреме само паѓаа ко пички да тече време али на крај ке видиме кој ке се радува:helou:
ХАХАХА еве и такви што не знаеле да губат па што изигра интер бе само маваа и гол од офсејд дадоо друго ништо ајде сеа бегај си таму во фан клуб на интер и научи да губиш:helou::helou:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Само ќе кажам дека Раниери го стаи Мурињо у џеб, што стварно не очекував да се деси ама се деси :) Сега само мирно до крајот на сезоната, утакмица по утакмица, и може ќе се деси нешто на крајот :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Момци ајде честито победа...сега е најинтересна серија а ! :vozbud:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Заслужена е и тоа како, признајте си, полесно ќе ви е на душичката. Знаеше Раниери дека ќе одите на сила на средината, и мајсторски ве надигра. Си паѓаа играчите од Рома за секој миниманел фаул, си добиваа слободни, вашите се нервираа, протестираа, а со тоа добиваа жолти картони. Си креираа шанси дечките, и си ги реализираа истите, за разлика од вас. :леводесно: Тоа е тоа. Замени на место од страна на Раниери, одлична тактичка поставеност... Сума сумарум, заслужена победа. :wink:

Околу последниот дел од постот само се сложувам, ќе видиме на крај кој ќе се радува. Има уште многу да се игра.
Зошто би ми било полесно ако признаам дека заслужено победиле ? Раниери знаел тактички да постави игра, немој молимте. Околу последниот пасус, едно знам, ако Интер е шампион ќе се радуваат фановите на Интер, ако е Рома, цела Италија. То ти е комплекс.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Браво за вас, ги придобивте моите симпатии, тие играа нечисто и газеа намерно ваши играчи. Заслужена победа и титула се надевам.

Тони си го сакаме назад.:pipi:

Плус гол од офсајд дадоа.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Заслужена е и тоа како, признајте си, полесно ќе ви е на душичката. Знаеше Раниери дека ќе одите на сила на средината, и мајсторски ве надигра. Си паѓаа играчите од Рома за секој миниманел фаул, си добиваа слободни, вашите се нервираа, протестираа, а со тоа добиваа жолти картони. Си креираа шанси дечките, и си ги реализираа истите, за разлика од вас. :леводесно: Тоа е тоа. Замени на место од страна на Раниери, одлична тактичка поставеност... Сума сумарум, заслужена победа. :wink:

Околу последниот дел од постот само се сложувам, ќе видиме на крај кој ќе се радува. Има уште многу да се игра.

Иди лечи се бе , па тоа не е надигрување , тоа е ДЕБИЛЕН судија со глуп критериум ......

Као не свиреше фаул за секое паѓање на Кварезма/Мота/Станкович/Снајдер :) ?

Ипак , честито победа =)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Следно коло незнам со кој играте ама знам дека играте во гости така да кикснувате, и пак ке се одлепиме:toe:
биди среќен ако соберите 11 уличири за да ги пуштите на утакмица:toe:
 
П

Паган-др

Гостин
Иди лечи се бе , па тоа не е надигрување , тоа е ДЕБИЛЕН судија со глуп критериум ......

Као не свиреше фаул за секое паѓање на Кварезма/Мота/Станкович/Снајдер :) ?

Ипак , честито победа =)
Не ми е јасно што уште се буниш за фаулите, ги покосија сите можни играчи на Рома.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom