Фан Клуб: Рома

Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Браво дечки, заслужено ... ова судииве беа апла на страна на Интер :/ Голот од офсајд, 5 мин продолжение, и тоа на Киву беше за 2 месеци у затвор а не за жут! Уште еднаш ќе кажам браво, мерак ми напраивте ептен =)
 
Член од
16 октомври 2008
Мислења
120
Поени од реакции
10
a za chivu sto mislis ? mene ne mi licese na dobro odnesuvanje a za cestitkite fala ajde sega gitla ve tepaavme GRANDE ROMA merda INTER :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Ѕверови, секоја чест! Ова е тимот кој највеќе заслужи да биде шампион сезонава. Само продолжете вака. Браво!
Ова ако е заслужена победа ја глава сечам:toe:,Интер погоди 3 стативи а највеќе ме изнервира играта на Рома во 2 полувреме само паѓаа ко пички да тече време али на крај ке видиме кој ке се радува:helou:
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
судиите беа на нивна страна но господ беша на наша страна погодија стативи :wink:
честито нека ни е победава и само вака до крајот да продолжиме
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Искомплексираните миланези и јувенташи слободно нека ја прегледаат снимката од првиот гол на интер за да се уверат дека судиите се за интер:tapp::tapp:а стартот за пенал над снајдер на крајот од 1 полувреме нека го заборават,бидејќи судиите се за интер нормално.....

Честито победа
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
99
Поени од реакции
1
Ајдеееее и Интер падна на Олимпико, до кога ли ќе трае прекраснава серија без пораз, се надевам уште многу долгооооооо :)
Одлична утакмица и нормално педерски гол на Интер со помош на судиите, иако ми застана срце коа здрви статива Милито. Се на се заслужена победа, и не застануваме тука , идеме на титула!!!!
FORZA ROMA!!!!! :romaroma:
 
Член од
16 октомври 2008
Мислења
120
Поени од реакции
10
Ne e zasluzeno ne ve pobedivme taka sto :pusk::helou:
 
П

Паган-др

Гостин
Ова ако е заслужена победа ја глава сечам:toe:,Интер погоди 3 стативи а највеќе ме изнервира играта на Рома во 2 полувреме само паѓаа ко пички да тече време али на крај ке видиме кој ке се радува:helou:
Што правиме со голот од офсајд? 3 играчи во офсајд, нема поништен гол. Го убивте секој можен играч на Рома.


Нека ни е честита победата, одлична игра, ме радува голот што го постигна Тони, машинерија. Останува уште да ја доиграме сезоната најдобро што можеме.

Forza Roma!!!! :рома3::рома3:
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Честитки дечки :smir: Заслужено/незаслужено , вие тепавте :toe:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Ова ако е заслужена победа ја глава сечам:toe:,Интер погоди 3 стативи а највеќе ме изнервира играта на Рома во 2 полувреме само паѓаа ко пички да тече време али на крај ке видиме кој ке се радува:helou:
Заслужена е и тоа како, признајте си, полесно ќе ви е на душичката. Знаеше Раниери дека ќе одите на сила на средината, и мајсторски ве надигра. Си паѓаа играчите од Рома за секој миниманел фаул, си добиваа слободни, вашите се нервираа, протестираа, а со тоа добиваа жолти картони. Си креираа шанси дечките, и си ги реализираа истите, за разлика од вас. :леводесно: Тоа е тоа. Замени на место од страна на Раниери, одлична тактичка поставеност... Сума сумарум, заслужена победа. :wink:

Околу последниот дел од постот само се сложувам, ќе видиме на крај кој ќе се радува. Има уште многу да се игра.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ова ако е заслужена победа ја глава сечам:toe:,Интер погоди 3 стативи а највеќе ме изнервира играта на Рома во 2 полувреме само паѓаа ко пички да тече време али на крај ке видиме кој ке се радува:helou:
Тимот кој има предност си диктира стил на игра така да не е битно дали се бранеле или дали напаѓале трите бода отидоа на контото на Рома.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom