Фан Клуб: Рома

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не сум знаел дека е основана од Јувенташ ама блогерите главни им се за Интер и Милан...
Грешка си. Редовно ги читам и со сигрност не е фан на Милан. Се гледа дека сакаат да објават нешто против Милан и истата приказна секој ден. Сеа откако не им помина ова со плаќањето на Бонучи и Биглиа чекаат друго.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Многу навивачи (нема врска за кој клуб навиваат) менуваат мислења на секои 5 мин. Баш цело време читам на Рома Балкан од зимата кога се интересираше Интер за Стротман како не би требало да се даде. Потоа кога ќе имаше послаба партија се пишуваше како за 25 милиони да се продаде би било топ. Потпиша нов договор, па мислењата беа поделени.
Сега излегуваат шпекулации дека Јувентус се распрашувале кај неговиот агент (агенција од Холандија) за Стротман. Точно е дека има клаузула од 45 милиони. Малку ли се или не никој не знае. Мислењата се повторно поделени. Некои пишуваат дека не е ни бледа сенка од она што беше во Рома пред повредата. Некои пишуваат дека не вреди за тие пари, а некои пишуваат дека 45 милиони се малку пари.
Има мала вистина дека не е ист од пред повредата. Но и тоа како е корисен играч. Статистиката покажува дека Строки лани постигна 6 погодоци и запиша 9 асистенции. Има 27 години и можи да си ја врати формата од пред повредата.
Јас искрено не би сакал да се откажи лесно управата од него. Точно е дека има клаузула, но иако Јувентус е спремен да ја плати во договорот е прецизирано дека зависи од желбата на играчот. Нашиве треба да го убедат да остане во клубот. Искрено се надевам дека нема да го продадат, бидејќи е повеќе од корисен играч. Од друга страна мислам дека самиот Стротман не сака и нема да сака да замине во Јувентус. Значи сѐ се сведува на желбата на клубот да го задржи или да го присили да замине во Торино.
Од натпреварот во Торино против Јувентус. :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Мончи кажа дека веќе завршил со последната понуда за Марез која изнесува над 30мил, вајда сега ќе бараат друга алтернатива
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Веројатно со овој состав вечер ќе истрчаат против Севиља:
[DOUBLEPOST=1502403042][/DOUBLEPOST]Има многу да се анализира од овој натпревар.
Прво формацијата 4-3-3 со Раџа ДДР и Стротман во средина не е креативна, а е цврста. Мора да прави комбинации. На следната контролна со Селта Жерсон би го играл пред Стротман како стартер да видиме како ќе функционира.
Се гледа дека ростерот е широк и сите играат на некое ниво, без разлика на поразот. За головите и одбраната е делумно виновна, но пред сѐ Алисон. Веројатно му треба континуитет да влези во форма. Мора да му дава и на Скорупски шанса ако не планираат да го продадат.
Се плашам дека Дефрел ќе е новото Итурбе. :)
Мислам дека ЕДФ си најде ново милениче - Пероти. :)
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Што кур се изнаценкаја за Марез а лупнаја дебела пара за Дефрел.. Место да ги пренасочат тие пари на Алжирецот и да донесеја ефтина варијанта а и не дека немаме тука е Садик...
Донеси го Пелисиер и ај у курац кога треба Џеко да го одмараш клај го..
Не ми се свиѓа ама ич ништо нарочито одбраната..
За 9дена отвараме со Аталанта а ние уште се воигруваме..
Ова со Марез испадна ко бандини сапуницана од 1000 серији..По мое уште утре евентуално викендов ќе се знае што ќе биде со него..
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Мене ми се одмили и играч и сѐ со ова преговарањево. Ништо не читам во врска со тоа.
Одбраната со 4 назад игра потешко. Манолас-Морено делуваше цврсто. Коларов е супер.
На средина фали креативност. Има цврстина тоа е факт.
Дефрел слабо игра. Дали е во прашање погрешна позиција или нешто друго, но досега не вреди за парите.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Вчера на пресконференцијата на Мончи за претставувањето на Коларов изјави дека со Марез работата е завршена, т.е. дека топката е во Лестер.
Денес тие смрдловците им го понудиле Марез на Барселона. Очигледно никој освен Рома не е заинтересиран за него. Па бараат други клубови за да му кренат цена. Тој не е задоволен и сака да си оди од Лестер било каде. :pos:
Мончи испратил последна понуда од 30 м. + бонуси.
Мене ми се одмили искрено. Сега не сакам ни да го земат.

Исто така на пресот Мончи категорично потврди дека никакви понуди не се пристигнати за Стротман. Како што напишав и во Серија А темата сѐ е чиста шпекулација. Ништо нема официјално. Мончи понатаму потенцираше дека Стротман останува и немаат намера да преговараат ни со Јувентус, ни со било кој друг клуб. Сабајлево на калчомеркато (глупст до глупост новости) излезе демек од Јувентус овие го натерале Пјаниќ да му се јави и да го убедува. Мислам дека нема врска муабетот, ама ако има врска ондак е тешка мизерија потегот. :tapp:

Уште еден детаљ откриен. На почетокот на прелазниот рок СД најавил дека нема да остане ако го продадат Наинголан.Така треба со јенкиве маме му ебам!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Јас се откажав од Марез,само незнам кој играч ќе го донесат квалитетен за 30мил
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Глумиме Барса за сиромашни со потегов :')
Нема врска, само муабетот е дека потегот е крајно несериозен, иако сметам дека се работи за чиста шпекулација.
Не можам да замислам нешто такво. Демек марота му вика на Пјаниќ: „Дај бе дечко јави му се на пријателот Кевин од Рома и убедувај го да иди кај нас.“ Смешно е. :)
А искрено немав врска дека Барса правела така. :)

Јас се откажав од Марез,само незнам кој играч ќе го донесат квалитетен за 30мил
Зијех нека го донесат ќе заврши голема работа. И поевтина опција е и ќе сака да се докаже. Ќе останат пари за Купување на солиден бек. Иако според шпекулацииве нови се вртат имињата на Начо од Реал и Боатенг.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Герсон, Ундер,Пелегрини и Дефрел како шпиц од прва минута, да видиме како ќе се покажат

OFFICIAL FORMATIONS

CELTA VIGO: Sergio Alvarez; Mallo, Cabral, Fontas, Jonny; Radoja, Jozabad, Wass; Iago Aspas, Guidetti, Pione Sisto.
Villar, Blanco, Roncaglia, S. Gomez, Costas, Hernandez, Cheikh, Lobotka, Hjulsager, M. Gomez, Beauve.
All. Unzué.

ROMA: Skorupski; Bruno Peres , Fazio , Juan Jesus, Kolarov; Gerson, Gonalons, Pellegrini; Ünder, Defrel, Iturbe .
Displays: Alisson , Lobont , Romagnoli, Manolas , Moreno, Castan , Nura , De Rossi , Strootman ,Nainggolan , Dzeko , Tumminello , Sadiq , Perotti
All of Francesco .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom