Фан Клуб: Рома

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Zverovi , samo ovie inter nikako da kiksnat mamkata
Примија два гола од сиена. Доказ дека не им е толку јака одбраната.
Јас не очекував да добијат отпор од сиена, ќе чекам кикс негде кај шо е поверојатно.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Миланез е баниран од темава поради провоцирање, непотребно делење правда и прекршување на форумските правила. Продолжете со дискусија како и обично.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
74
Поени од реакции
3
Утре играме против торино во купот. Првата средба заврши со 3 - 1 за торино, што значи мора победа со над 2 гола разлика. Торино ќе го нема во својот тим Росина а Рома ќе биде скоро комплетна. Така да очекувам висока победа на рома од 3 - 0 и пролаз во четврт фналето од купот.
 
K

KomitaMKD

Гостин
2 0 победа за Рома . Но можеби е и подобро да испадне од купот затоа што се само плус натпревари , а и така не е атрактивен .
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе ќутете ги испеглавме 4-0 вчера Торино. И мене не ми се веруваше. Немавме ниту една стопроцентна шанса, ама кога влезе Ил Капитано во 57-та минута, две минути после тоа 1-0 Мансини, потоа Тоти даде гол 2-0, после тоа Тоти нафрли и го фаулираа Мексес, и пак Тоти од пенал 3-0, и на крај Жили, мало ремек дело за 4-0, и Спалети пресреќен беше! Тоти од кога влезе ги посравме, тоа е тоа.

Инаку во недела играме дома со Катанија, и очекувам да ги искастрираме, и нормално, два гола најмалку на Тоти, како и секад :)

А за Мансини нема ништо ново, ама според најновите вести од Италија, потпишување на нов договор е речиси завршено :vozbud:

И Мансини би добивал 2,5м евра по сезона.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
74
Поени од реакции
3
Абе ќутете ги испеглавме 4-0 вчера Торино. И мене не ми се веруваше. Немавме ниту една стопроцентна шанса, ама кога влезе Ил Капитано во 57-та минута, две минути после тоа 1-0 Мансини, потоа Тоти даде гол 2-0, после тоа Тоти нафрли и го фаулираа Мексес, и пак Тоти од пенал 3-0, и на крај Жили, мало ремек дело за 4-0, и Спалети пресреќен беше! Тоти од кога влезе ги посравме, тоа е тоа.

Инаку во недела играме дома со Катанија, и очекувам да ги искастрираме, и нормално, два гола најмалку на Тоти, како и секад :)

А за Мансини нема ништо ново, ама според најновите вести од Италија, потпишување на нов договор е речиси завршено :vozbud:

И Мансини би добивал 2,5м евра по сезона.
Тоти нема да игра против катанија бидејќи е има некаква болест исто и хуан кој се повреди најмалку месец дена а панучи е суспендиран но се надевам пак на сигурна и висока победа од околу 3 гола разлика.

Лани рома 7 - 0 катанија
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
2-0 ... како што проценив :)

Коментари неам, се знаеше деке ќе тепаме. Плус и Тоти си се одмори :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Честито победа, заслужена, чиста како солза! Браво!
 
K

KomitaMKD

Гостин
Абе овие интер се спасија со судии . Ама се надевам дека ќе ги фати некоја клетва
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Сампдорија - Рома 1:1 (Копа Италија прва нога :))

Со оглед на тоа дека бевме без навивачи, без Тоти и со играч помалку (Мексес црвен картон у 17 минута), резултатов е одличен. Мансини имаше и две стопроцентни во судиското продолжение ама не ги искористи :(

Очекувам рутинска завршница на Олимпико во следната нога, и да идеме даље.

Викендов на Олимпико гостува Палермо. Нормално очекувам рутинско пеглање како во првото коло, и хет трик на Тоти :)
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
74
Поени од реакции
3
Сампдорија - Рома 1:1 (Копа Италија прва нога :))

Со оглед на тоа дека бевме без навивачи, без Тоти и со играч помалку (Мексес црвен картон у 17 минута), резултатов е одличен. Мансини имаше и две стопроцентни во судиското продолжение ама не ги искористи :(

Очекувам рутинска завршница на Олимпико во следната нога, и да идеме даље.

Викендов на Олимпико гостува Палермо. Нормално очекувам рутинско пеглање како во првото коло, и хет трик на Тоти :)
Влатко да не знаеш кои 2 тима би можеле да ни бидат во полуфиналето или ќе се влечат?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Влатко да не знаеш кои 2 тима би можеле да ни бидат во полуфиналето или ќе се влечат?
(Удинезе-Катанија)-(Сампдорија-Рома)
(Интер-Јувентус)-(Лацио-фиорентина)

Мислам дека се вака.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Влатко да не знаеш кои 2 тима би можеле да ни бидат во полуфиналето или ќе се влечат?
Не знам. Ама мислам дека ќе има влечење. И годинава е сменет форматот на Копа Италија, веќе нема две утакмици во финалето, туку само една утакмица. Годинава финалето ќе се игра на Олимпико. Мотив плус, доста сум сигурен дека ќе го освоиме :)

Едит: Еве пишал Јас. Удинезе ли, Катанија ли, ќе ги испегламе и идеме на Олимпико во финалето :):):))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom