Фан Клуб: Рома

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Имаше еден добар транспарент од фановите на Рома: "Ние владееме во Рим, а ви сте робови на Милано" :vozbud::vozbud:
најјако нешто ох јеееееееееееес :)

Nagradno prasanje :
Ako se za 4 uzastopne pobjede kaze POKER, kako se onda ovo zove ???
ова се вика петарда хахахахха уште малце не ќе можиме да ги доброиме победиве ни на 2 раце
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
најјако нешто ох јеееееееееееес :)



ова се вика петарда хахахахха уште малце не ќе можиме да ги доброиме победиве ни на 2 раце
Точен одговор освоивте дрес од Рома со вашето име и бројот 5 :) :salut:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Дербито помина, сега со ладни глави патуваме за Фиренца на тешко гостување, како за потсетување лани ги победивме на гости 0-1 со голот на Мирко, но како што паметам таа утакмица имавме многу среќа или Серџо тогаш беше како лудак на голот, спасуваше 100% шанси... сега се други околностите и двата тима играат непредвидливо, еве може да кажам дека моментално можеби се во нагорна линија, ние со Монтела имаме 3 победи и едно реми во Сериа А, а Фиорентина како што знам немаат изгубено седум средби(што нерешено што победа)... гледав хајлајтс од последниот меч на Фиорентина кога ја остварија победата над Киево и забележав дека сеуште се дупка во одбрана, да не беше голманот, Боруч мислам, ќе изгубеа 100%, Киево имаа многу шанси, али како што кажав Боруч си беше на место... е сега незнам што е попаметно, да играме дефанзивно на нерешен резултат и евентуално од некоја шанса да дојдеме до победа или да тргнеме офанзивно и да ризикуваме да изгубиме, јас повеќе би одел на ова второто, сепак сме поквалитетен тим од Фиорентина, тим кој исклучително има слаба одбрана според мене... слушнав нешто за можно враќање на Јоветич, ама веројатно би добил некоја минута, нема да игра цел натпревар, лошо за нас е што полека и Муту го гледам се стабилизирал и почнал добро да игра, да се надеваме дека Џила ќе потклекне како што знае да прави оваа година, а за Муту Мексес е лекот, на Мексес кога му се даде задача да чува еден играч тоа го обработува перфектно...
Се зборуваше нешто демект Тоти и Де Роси би можеле да го пропуштат ова гостување, но денеска видов дека тренирале, Касети е отсутен и веројатно Бурдисо ќе започне како десен бек што за оваа утакмица е одлично, лоша вест е што Мирко е суспендиран за овој меч... еве уште една информација, Тоти никогаш не постигнал гол во Фиренца :icon_lol:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Roma ima primeno 39 gola Fiorentina 29,neznam koj ima poslaba odbrana(bez razlika koi fudbaleri igraat vo odbrana) :toe: Od druga strana Roma ima dadeno poveke gola od Fiorentina 45 nasproti 33 na Fiorentina.Ama ne zaboravaj deka Fiorentina cela sezona e bez Jovetic,a pola i poveke propustija Mutu i Vargas.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Roma ima primeno 39 gola Fiorentina 29,neznam koj ima poslaba odbrana(bez razlika koi fudbaleri igraat vo odbrana) :toe: Od druga strana Roma ima dadeno poveke gola od Fiorentina 45 nasproti 33 na Fiorentina.Ama ne zaboravaj deka Fiorentina cela sezona e bez Jovetic,a pola i poveke propustija Mutu i Vargas.
Точно во прави си за ова, но можеби јас што имам гледано неколку утакмици на Фиорентина оваа година на кои одбраната ви играше многу лошо, можеби затоа имам таква слика... :toe:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Moмци утакмицата со Палермо на 17 април од колку саат ја играте?
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
^ мислам дека од три
требаше да се победи на мечов...има уште да се игра до крајот но сепак не очекуваат и милан и јуве и сампдорија...ќе биде тешко да се стигне до 4-то место
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Moмци утакмицата со Палермо на 17 април од колку саат ја играте?
Играме на 16-ти Април во 18:00 часот...


Тоти е избран во првите 11-на за оваа недела од престижниот весник L'Equipe, нашиот капитен повторно свети, секоја чест за него, Бориело постигна 10гола и веднаш се фали како тој постигнал 25 000 голови но сеуште не добива шанса, треба да се угледа на Тоти а не да изиграва ѕвезда, се надевам на лето нема да го купиме, нека се врати во Милан или нека оди во Јуве, такви не ни требаат во Рома!!!

-За натпреварот со Фиорентина ќе кажам дека првото полувреме ми беше многу сумљиво, примивме многу сумљуви и наивни голови, али само толку ќе кажам, не сакам да давам никакви други претпоставки!!!
Иако изигравме нерешено, гледам напредок во играта со Монтела, не треба да бидеме незадоволни од резултатот, сепак игравме на гости против квалитетен противник... сега пауза која добро би ни дошла, Де Роси има ситна повреда и оваа суспензија од националниот тим добро ќе му дојде бидејќи во последно време не импресионира баш со играта, премногу киксеви за него...

-Очекувајте до 1-ви Април Ди Бенето да стане новиот сопственик на Рома, еве ја и новата официјална страна на Рома www.asroma.it многу подобра и помодерна од претходната, редно беше нешто вакво, срамота е за тим како Рома да немаат асална веб страница... за две недели не чека дерби со Јуве!!!

Форца Рома!!!
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Едно питање... Мексес официјално од лето ќе биде играч на Милан ?
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
^ не тоа се само измислици..... официјално кога ќе видам на официалнава страна :) но сепак мислам дека ќе остане бидејки тој сам изјави дека не сака да игра за ниеден друг италиански клуб
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Едно питање... Мексес официјално од лето ќе биде играч на Милан ?
Не, се си бива, може да потпише нов договор, а може да заврши во Интер или Милан, последна солуција надвор од Италија...
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Да си прашам јас зошто гледам во Фан Клуб Милан веќе го прогласија Мексес за нивни играч од лето, затоа и си помислив дека има потпишано договор со нив.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ги лажеше панче на неговата веб-страна хахахахахха:pos2:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Тоти е најдобриот стрелец во Сериа А според бројот на постигнати голови од почеток на новиот милениум па се до денес, односно од сезоната 2000-01 со 158 постигнати погодоци, некој си просек од 15 голови по сезона, али само во Сериа А... сите знаеме дека Тоти како шпиц започна да игра во 2006 год. додека претходно беше класичен плејмејкер, треквартиста, тоа уште повеќе го потврдува неговиот квалитет и слободно можам да кажам дека Тоти е НАЈДОБРИОТ АКТУЕЛЕН ИГРАЧ ВО СЕРИА А И ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ НА СИТЕ ВРЕМИЊА!!!

-Само забележете колку има симнато на килограми во последните месец два, затоа и има резултати, само така нека продолжи!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom