Фан Клуб: Рома

Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Вистионскиот Романист се би дал да ја гледа Рома и кога не и цветаат ружи....Рома победи го задржавмо чекорот со лацио за тоа фамозно 4-то место,благодарение на сите играчи на Рома посебно на Де Роси и секако на авиончето Монтела кој убоо ги мотивирал се гледа има карактер ....Како може Гуардиола со Барса да си гази ??? - ОК...Може РОМА не е Барса ама Рома може да си гази со Винченцо :) уживајте во победава, заслуживмо нели ? :)
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Мексес па беше ДЕ МЕН!

Од утакмицава ми се допадна што игравме како цела екипа,сите се бореа,тоа ми се свиѓа.Дони прв голман :D,наводно Монтела мислел дека Дони е болје од Ј.Серхио .. јбг тоа е

Бтв.Денеска видов,колку само ни недостасувал Пизаро :(
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.738
Вистионскиот Романист се би дал да ја гледа Рома и кога не и цветаат ружи....Рома победи го задржавмо чекорот со лацио за тоа фамозно 4-то место,благодарение на сите играчи на Рома посебно на Де Роси и секако на авиончето Монтела кој убоо ги мотивирал се гледа има карактер ....Како може Гуардиола со Барса да си гази ??? - ОК...Може РОМА не е Барса ама Рома може да си гази со Винченцо :) уживајте во победава, заслуживмо нели ? :)
Зошто тогаш кога игра Рома на домашен Олимпико е празен, според твоја логика нема доволно "вистински романисти"??
И немој одма да правиш споредби со Барселона и Гаврдиола, Гаврдиола го има најдобриот тим во светот, а Монтела има еден куп истрошени играчи кои се гледа дека повеќе немат мотив за игра... голем оптимист си кога мислиш дека Рома ќе гази со Монтела, посебно со овој состав, нормално и јас сакам да биде така, но тоа е тешко, верувај!!

@noizy и јас многу се радувам што се врати Пизаро... кој од вас ја гледал нека каже што како се слуќувало и кој како изиграл??

--- надополнето ---

еве го голот и неколку шанси на двете страни
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Зошто тогаш кога игра Рома на домашен Олимпико е празен, според твоја логика нема доволно "вистински романисти"??
И немој одма да правиш споредби со Барселона и Гаврдиола, Гаврдиола го има најдобриот тим во светот, а Монтела има еден куп истрошени играчи кои се гледа дека повеќе немат мотив за игра... голем оптимист си кога мислиш дека Рома ќе гази со Монтела, посебно со овој состав, нормално и јас сакам да биде така, но тоа е тешко, верувај!!

@noizy и јас многу се радувам што се врати Пизаро... кој од вас ја гледал нека каже што како се слуќувало и кој како изиграл??

--- надополнето ---

еве го голот и неколку шанси на двете страни
Дечко у тоа е проблемот Гвардиола го има најакиот состав и нормално си гази + Гвардиола си немал некакво искуство пред Барса...Сакам да кажем дека Монтела немал никакво искуство па еве со вакви играчи ако си продолжи да реди победи би немало никаков проблем дечкото знаел како да ги мотивира и сите трчаја и добро го испотија дресот на Рома...Ете ги и новите сопственици кои би му донеле уште многу појаки играчи на лето...
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Браво за вчерашната победа,многу ми е мило поради Монтела,еден од моите најомилени играчи,изгледа ќе го биде и како тренер :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Дечко у тоа е проблемот Гвардиола го има најакиот состав и нормално си гази + Гвардиола си немал некакво искуство пред Барса...Сакам да кажем дека Монтела немал никакво искуство па еве со вакви играчи ако си продолжи да реди победи би немало никаков проблем дечкото знаел како да ги мотивира и сите трчаја и добро го испотија дресот на Рома...Ете ги и новите сопственици кои би му донеле уште многу појаки играчи на лето...
чекај бе брат 1 победи ти господ го прајш :) мене ми е мило што барем на клупата стави младинец и не сакаше од прво да ги форсира тоти и менез. исто ме радува што атмосферата се подобри нема некои бурни реакции е сега треба уште адриано некако да го смири и тоа е тоа. ако успее да не истурка до 4 место јас му симнувам капа и потпишувам со две раце дека тој треба да е менаџер и следната сезона. сепак останува да видиме
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Italijanskata Liga i oficijalno od vcera go izgubi 4toto mesto za Liga na Sampioni,pa taka da dogodina samo prvite 3 ke se natprevaruvaat vo LS
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.738
Денес играме против Парма, тим против кого последно коло ја освоивме титулата токму на Олимпико, еве сега Монтела се враќа, Тоти ќе игра прва постава, многу спомени се враќаат, еве читам и Монтела и Тоти ги повикуваат фановите на Олимпико, очекувам барем 45 000 посетители, Парма е во криза,се наоѓаат на 16-то место, играчите тренираат оделени од медиумите... значи ако Рома заебат оваа утакмица навистина се идиоти!!! Тоа е од мене.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
го сменивте тренерот и пак по истиот пат продолживте.. ? Да не е проблемот до фудбалерите , а не до тренерот..?
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
Дефанзивата ни е катастрофа, од нападот не смееме да се пожалиме, скоро на секој натпревар постигнуваме 2+ голови, но одбраната ни е катастрофа па примаме лесни голови. Ако нешто треба да се менува тогаш тоа е комплетно цела одбрана (Мексес, Хуан, Касети, Бурдисо, Рисе, Лориа...). Подобро би било да пуштат некои од младинците во одбрана, кои ќе сакаат да се докажат и да се борат. И 1000 тренери да смениме со овој тим ништо не правиме.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
^ точно. без мексес сме дупка, колку толку тој барем подзакрпува неколку дупки во одбраната кога игра. но исто мора да се интервенира да средината, мора да ја држат подолго топката и да прават попрецизни додавања
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.738
ROMA (4-2-3-1): Doni; Cassetti, N. Burdisso, Mexes, Riise; Pizarro, De Rossi; Taddei, Perrotta, Vucinic; Borriello..
Izmene: Julio Sergio, Castellini, Juan, Simplicio, Brighi, Greco, Menez..

LECCE (4-3-2-1): Rosati; Donati, Gustavo, Fabiano, Brivio; Giacomazzi, Vives, Olivera; Munari, Grossmuller; Jeda..
Izmene: Benassi, Tomovic, Mesbah, Bertolacci, Piatti, Chevanton, Corvia..


-добро е тоа што Корвиа не е стартер, како по традиција бившите играчи постигнуваат голови, се надевам овој пат нема... ајде Форца Рома
 

Kajgana Shop

На врв Bottom