Фан Клуб: Рома

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22

НАредниот пријателски натпревар што не очекува.
Инаку Тоти Влезе во војна- како што нарекувате со Lega Nord, политичка партија која бара отцепување и самостојност на северна Италија.

--- надополнето ---

А и ќе забораваев... денес е роденден на Рома 83 години постоење !
како беше одбележано вчера од страна на навивачите
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
честитки за годишнината.....Тоти влегува во политиката ?!:vozbud:
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
kogaj ce ja igraa utakmicava???

--- надополнето ---

i ako dojde toj arapot ROMA ce bide bomba..a voedno i mie zal sto semejstvoto sensi koi mnogu dadoja za roma :(
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
утакмицата е утре а за сенси на сите по малку ни е жал но не смееме да дозволиме клубот да пропадне
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Честито годишнина..иначе убаво ќе биди груевски да го земи во владава наша тоти ако се разбира дотолку политика...да биде директор на АМС или па десна рака на Харалампие:tv:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.738
Честито годишнина..иначе убаво ќе биди груевски да го земи во владава наша тоти ако се разбира дотолку политика...да биде директор на АМС или па десна рака на Харалампие:tv:
Фала Нероазуо!!!

видете го Адри на тренинг, компилацијата е само за него, 25 до 35сек му ја замота главата на Лориа копукот!!!

 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Фала Нероазуо!!!

видете го Адри на тренинг, компилацијата е само за него, 25 до 35сек му ја замота главата на Лориа копукот!!!

Каква зверка играч лапнавте,мераци !
Но сепак не е тој тој што беше од порано,се гледа и на клипот,здебелен е многу,но се надевам ке се доведе во ред до почетокот на новата сезона.Сепак не заборавил да игра фудбал,сеуште е грамада,има многу сила во него.

И оваа сезона сметам дека меѓу вас и нас ке се води битка за тронот во Серија А,ке биде тесно.
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
видете го Адри на тренинг, компилацијата е само за него, 25 до 35сек му ја замота главата на Лориа копукот!!!

[/QUOTE]
Мсилам дека на клипот не е лориа туку роси но нема везе важно се враќа во форма :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Каква зверка играч лапнавте,мераци !
Но сепак не е тој тој што беше од порано,се гледа и на клипот,здебелен е многу,но се надевам ке се доведе во ред до почетокот на новата сезона.Сепак не заборавил да игра фудбал,сеуште е грамада,има многу сила во него.

И оваа сезона сметам дека меѓу вас и нас ке се води битка за тронот во Серија А,ке биде тесно.
конечно реалист :) а велиш адриано дебел? требаше првите два дена да го видиш хахахха стварно ослабе малце инаку....
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.738
Каква зверка играч лапнавте,мераци !
Но сепак не е тој тој што беше од порано,се гледа и на клипот,здебелен е многу,но се надевам ке се доведе во ред до почетокот на новата сезона.Сепак не заборавил да игра фудбал,сеуште е грамада,има многу сила во него.

И оваа сезона сметам дека меѓу вас и нас ке се води битка за тронот во Серија А,ке биде тесно.
да не го заборавиме Јуве, додека Милан со оваа политика што ја водат до сега некако ептен ми се шкарт, али ништо не се знае!!!

--- надополнето ---


НАредниот пријателски натпревар што не очекува.
Инаку Тоти Влезе во војна- како што нарекувате со Lega Nord, политичка партија која бара отцепување и самостојност на северна Италија.

--- надополнето ---

А и ќе забораваев... денес е роденден на Рома 83 години постоење !
како беше одбележано вчера од страна на навивачите
е овие не се бош екипа како претходната со која игравме пријателска и победивме 13-0, барем така разбрав!!!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
конечно реалист :) а велиш адриано дебел? требаше првите два дена да го видиш хахахха стварно ослабе малце инаку....
Го видов и тогаш,мислам коа дојде во Рим и си мислев дека не е Адри тој :pos:
Иначе ослабен е доста до сега,би требало до почеток на сезона во Италија да биде тип топ со тежината :))

да не го заборавиме Јуве, додека Милан со оваа политика што ја водат до сега некако ептен ми се шкарт, али ништо не се знае!!!
За болдот кажи ми дека се шалиш ?? :)))
Јуве пак ке се бори за 3 до 7 место,сигурен сум,додека Милан пак може да биде пред Јуве,а ако не се деси тоа,ке се борат за опстанок.
Во прв план ја ставам Рома бидејќи кај и да е ке има нов сопственик,што е најважно парајлија,па играчите ке имаат мотив плус да играат (мани,мани) :)))
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.738
За болдот кажи ми дека се шалиш ?? :)))
Јуве пак ке се бори за 3 до 7 место,сигурен сум,додека Милан пак може да биде пред Јуве,а ако не се деси тоа,ке се борат за опстанок.
Во прв план ја ставам Рома бидејќи кај и да е ке има нов сопственик,што е најважно парајлија,па играчите ке имаат мотив плус да играат (мани,мани) :)))
хмм, друже тоа е моја претпоставка, не се шалам и еве пак ќе ти кажам, Јуве другата година ќе бидат силни, направија некои добри трансфери и не верувам дека овде ќе застанат, барем уште еден квалитетен напаѓач и еден лев бек ќе купат, тогаш ќе имаат комплетно силен состав... НО сепак се знае, главни фаворити Рома и Интер, не само ради новиот газда и онака тимот е квалитетен,истиот од лани, плус освежен со две засилувања: Адриано и Симплицио, а ќе има уште неколку ;)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
јуве имаат добар тим само како што кажа пупоне му треба еден лев бек и еден добар,ама ДОБАР напаѓач бидејки со таленти како јакинта тешко се успева. еве слушнав јакинта ќе го пропушти стартот на сезонава мотив плус да си земат еден напаѓач :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom