Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
не бев во можност да ја гледам утакмицата и не можам ништо да кажам освен тоа дека се радувам бидејќи не примивме гол и конечно Окака гол даде
 
П

Паган-др

Гостин
Ме радува тоа што Окака Чука постигна гол. Стварно ми е мило што дојде во Рома. Друго, не постигнавме гол. 2-0 одличен резултат.
Forza Roma!:рома3:
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Ме радува тоа што Окака Чука постигна гол. Стварно ми е мило што дојде во Рома. Друго, не постигнавме гол. 2-0 одличен резултат.
Forza Roma!:рома3:
Брат мислиш не примивме :helou:
 
П

Паган-др

Гостин
Прво полувреме 1-1. Се надевам дека ќе освоиме 3 бода.
Forza Roma! :рома3:

2-1 :ок:

Земавме 3 бода, Тоти гол на 2 гола. Не ја гледав утакмицата, чекам головите да ги видам. :рома5:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
нешто компјутеров не ми е во ред па малку сум отсутен од форумот плус ја пропуштив и утакмицата :) ама оваа победа ме радува, Наполи се добар тим со одлични офанзивни играчи и мило ми е што ги победивме, замислете одбраната цела утакмица ни ја држеа Касети,Бурдисо,Андреоли е тоа ме радува што со овие играчи во одбрана да примиш само еден гол а притоа и да победиш, на Гоал.цом прочитав дека голот бил грешка на Лобонт а акцијата за примениот гол била остварена од десната страна каде повторно Касети го сметаат за виновник(ништо ново)
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
по вториот гол Тоти не се радуваше... пофторно се жалеше на коленото.

се надевам дека не е сериозно и дека ке биде се ок
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
браво за рома почнува да им се враќа победничкиот морал:vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom