Фан Клуб: Рома

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Jas sum na ona deteto riccardi da mu se dava sansa I ako se pokazi vgodina prva da igra
Рикарди го поигра 2 натпревари на почеток на сезона, односно влегуваше од клупа и солидно си играше, ама после нешто се заинаети Фонсекава и не му даваше шанса.
Сега е најповолно време да го става во игра кога веќе на тие крилни позиции имаме еден тон повредени.

Со @Boom Shaka Lakka се согласувам потполно за трансфер пазарот, но мислам дека налето треба да се ослободат и од Пероти и Пасторе. Не заигра овој вториов. На секои 2 изиграни натпревари паузира по 5. АКо Мики се согласи да остане како опција од клупа, а таму лево да си ровари Клајверт, тогаш ќе треба да се земе едно десно крило, со оглед на тоа дека Ундер планираат да го продаваат.
Средината е добра, но мора да се земи според мене уште еден фудбалер. Кога еден се повредува и одма се гледа недостаток за ротација дека имаме.
Во глобала ни се потребни за наредна сезона: 1 шпиц, 1 десно крило, 1 средина и бек.

Би било супер да се лупнат пари за екстра квалитетни играчи. Но, сѐ ќе зависи од продажбите и пред сѐ од пласман во ЛШ.

За мечот со Јуве во купот кога видов кое гомно ќе суди одма знам дека ние понатаму не одиме. Од сега сѐ да му спружам!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Па да де, го спомнав и Пасторе од играчите што треба да си одат, Пероти не го спомнав бидејќи наредното лето секако го гледам во друг клуб.

Инаку, Рикарди не е крило, игра офанзивен везен средњак во 4231 формацијата на Де Роси, тоа е позицијата што ја игра Пелегрини кај Фонсека.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Па да де, го спомнав и Пасторе од играчите што треба да си одат, Пероти не го спомнав бидејќи наредното лето секако го гледам во друг клуб.

Инаку, Рикарди не е крило, игра офанзивен везен средњак во 4231 формацијата на Де Роси, тоа е позицијата што ја игра Пелегрини кај Фонсека.
Да, ама Фонсека го форсираше на крило. Како и да е мора да имаме по двајца играчи на секоја позиција.
Не видов дека си го спомнал Пасторе.
Еве ја мојата листа на играчи што ќе не напуштат или ќе одат на позајмици: од нашите што се на позајмица во други клубови СИТЕ + Пероти, Пасторе, Калинич, Запакоста (ако не си заминал сѐ уште), Бруно Перез, Фазио, Жуан Жезус, Сантон + Ундер што клубот сам ќе го продаде.

И ќе останеме со овие играчи
Голмани: Пау, Миранте, Фузато (иако не исклучувам можноста еден од последните двајца да нѐ напушти)
Десен бек: Флоренци + ______________
Централни бекови: Мансини, Смолинг, Четин, Ибањез + ______________
Леви бекови: Спинацола, Коларов
Средина: Диавара, Верету, Кристанте, Пелегрини, Рикарди + ______________
Десно крило: Заниоло + _____________
Лево крило: Клајверт, Мики
Шпиц: Џексон + ______________
+ _______________________ (гратис)
Значи треба да се ослободат од 80 фудбалери, а да донесат само 6.
Not good, not terrible!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Дан и Рајан Фридкин, таткото и синот кој треба да бидат нови сопственици на Рома веќе биле во Милано, а се шпекулира дека ќе бидат во Торино за куп мечот со Јуве, на Алијанц стадионот. До почетокот на февруари можеби официјално ќе бидат нови сопственици.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Роки сељакот ќе суди, освен Верету што не е прва,нема некои изненадувања во составот. Ќе се крстиме во Калинич :D

Juventus: Buffon; Danilo, Rugani, Bonucci, Alex Sandro; Bentancur, Pjanic, Rabiot; Douglas Costa, Higuain, Ronaldo

Juventus bench: Szczesny, Pinsoglio, De Ligt, Coccolo, Ramsey, Matuidi, Emre Can, Dybala, Cuadrado, Pjaca, Bernardeschi

Roma: Pau Lopez; Florenzi, Mancini, Smalling, Kolarov; Diawara, Cristante; Under, Pellegrini, Kluivert; Kalinic

Roma bench: Cardinali, Fuzato, Juan Jesus, Cetin, Santon, Fazio, Veretout, Peres, Spinazzola, Estrella

Ref: Rocchi
Автоматски споено мислење:

Доста сме осакатени во нападот, Џеко и Заниоло ги нема, исто и Пасторе и Мхтаријан, а и немаме замени бидејќи и Пероти е повреден. Значи ако некој офанзивец се повреди, Спинацола е единствена замена за таа позиција :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:

Кој очај човече, Кристанте и Клајверт катастрофа, како аматери се понашат, уште еден доказ дека Мончи буквално се што донесе во Рома промаши.
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
И Диавара се повредил, нема да игра со Лацио, господ нека е на помош..
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Е сега кучињата со маст не нѐ јадат. Од 30 фудбалери 15 се повредени.
Флоренци не можам да го гледам веќе. Многу ограничен фудбалер. Цела кариера се шлепа така.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Агентот на Јанузај потврдил дека се во преговори со Рома и дека се бара формула за земање на играчот, позајмица со право на откуп и дека се ќе било средено за неколку дена.
Значи Јанузај ќе биде бекапот на Ундер, со оглед на тоа дека немаат финансии ништо да купат, добро е што не земаа некој на позајмица со облигативен откуп.

Јанузај до сега 4 гола и 4 асистенции, вајда на 20тина натпревари :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Некој Карлес Перез од Барса ќе потпишал за Рома, десно крило бил, во ЛШ за Барса постигнал гол против Интер во ЛШ. Ова како гром од ведро небо, демек позајмица со облигативен откуп за 13мил евра.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Зошто Коларов не игра и зошто Сантон прва постава?:eek:
Ова не ми мириса на добро..

LE FORMAZIONI UFFICIALI

ROMA: Pau Lopez; Santon, Mancini, Smalling, Spinazzola; Veretout, Cristante; Ünder, Pellegrini, Kluivert; Dzeko.
A disp.: Mirante, Fuzato, Fazio, Juan Jesus, Çetin, Florenzi, Bruno Peres, Kolarov, Pastore, Kalinic, Perotti.
All. Fonseca.

LAZIO: Strakosha; Luiz Felipe, Acerbi, Radu, Lazzari; Milinkovic-Savic, Lucas Leiva; Luis Alberto, Lulic, Correa; Immobile.
A disp.: Proto, Guerrieri, Bastos, Vavro, Patric, Jorge Silva, Lulic, Parolo, Berisha, Anderson, Caicedo, Minala, Jony, Adekanye.
All. Inzaghi.

Arbitro: Calvarese di Teramo. Assistenti: Peretti e Alassio. IV uomo: Pasqua. VAR: Mazzoleni. AVAR: Schenone


Ајде, што биде нека биде, Форца Рома!!!
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Коларов освен за слободен удар за ништо друго не е од корист..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Коларов освен за слободен удар за ништо друго не е од корист..
Абе Коларов има 5-6 гола оваа сезона, и 3-4 асистенции, статистика која освен Заниоло ни едно крило ја нема во клубот. И да кажеш такво нешто е апсурдно, јас сум задоволен од неговата професионалност и стабилност. Кога дојде мислев ќе има глупости, тој ме демантираше за се.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Абе Коларов има 5-6 гола оваа сезона, и 3-4 асистенции, статистика која освен Заниоло ни едно крило ја нема во клубот. И да кажеш такво нешто е апсурдно, јас сум задоволен од неговата професионалност и стабилност. Кога дојде мислев ќе има глупости, тој ме демантираше за се.
Добро бе брате ама дали приметуваш дека не постои во одбрана?? Ни тој ни Флоренци..
Знаеш колку гола паднаја на сметка на Коларов?
Се слажем све за статистиката ама ова денеска е поинаков натпревар и нема простор за грешки..
Очекувам шах од наша страна, ќе им ја препуштат топката сигурно во првите 15-20 мин..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom