Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Официјалните постави


LE FORMAZIONI UFFICIALI

ROMA: Pau Lopez; Florenzi, Mancini, Smalling, Kolarov; Veretout, Diawara; Zaniolo, Pellegrini, Perotti; Dzeko.
A disp.: Mirante, Fuzato, Juan Jesus, Çetin, Bruno Peres, Spinazzola, Cristante, Ünder, Kalinic.
All. Fonseca.

JUVENTUS: Szczesny; Cuadrado, Bonucci, Demiral, Alex Sandro; Rabiot, Pjanic, Matuidi; Ramsey, Dybala, Cristiano Ronaldo.
A disp.: Buffon, Pinsoglio, de Ligt, Rugani, Danilo, De Sciglio, Matuidi, Emre Çan, Douglas Costa, Higuain, Pjaca, Bernardeschi.
All. Sarri.

Arbitro: Guida di Torre Annunziata. Assistenti: Meli e Fiorito. IV uomo: Giacomelli. VAR: Mazzoleni. AVAR: Paganessi.


Незнам што да очекувам, пошо Рома го тепа Наполи, следно губе од Парма, ја тепат Фиорентина у гости, губат од Торино дома, така да шо биде нека биде, Форца!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Значи се лошо што можеше да ни се случи во едно полувреме се случи. Гол у втора минута, подарен гол од страна на Верету, 200% шанса промашена(онаа на Пелегрини), еден од најдобрите играчи изгледа сериозно се повреди, судијата не рашљака со жолти, ебем ти утакмицата...

Незнам што е со таа летаргичност пред голот и склоност на грешки, ако немаш играчи за такво почнување на напад, не форсирај, со секоја посериозна екипа лесно ќе ја губиш топката, така беше и со Интер, само тие не ги искористија тие грешки пред нашиот гол во "градење на нападот".


Од друга страна кога ќе ги земеме сите дешавки не играат лошо, само не го уновчаа тоа, а можеа, играат висок преаинг и до сега добро им оди, ако продолжат вака ќе дадат гол и ќе се вратат во игра, но остават голем простор Јуве да ја реши утакмицата со трет гол на некоја контра..
Автоматски споено мислење:

Пероти и Џеко ништо не играат...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Штета за повредите..... Псообено за Заниоло...има некоја вест засега?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Заниоло искинал лигамент..
Утре операција.. У пм нека иде све!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Заниоло искинал лигамент..
Утре операција.. У пм нека иде све!!
Не е ова сигурно, се стравува за тоа бидејќи го викнале оној докторот Мариани кој го среди коленото на Стротман и зглобот на Тоти, али не е потврдено.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Не е ова сигурно, се стравува за тоа бидејќи го викнале оној докторот Мариани кој го среди коленото на Стротман и зглобот на Тоти, али не е потврдено.
Сезоната е завршена за него нема ни Европско за него.. На 2-3 италијански читав..камо да греша ама за жал не е така..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Сезоната е завршена за него нема ни Европско за него.. На 2-3 италијански читав..камо да греша ама за жал не е така..
Да бе, сега видов и на официјалниот твитер на Рома, само незнам дали се вкрстените лигаменти, како и да е огромна штета.:(:(

Ундер среќа ќе покрие таа страна, како што гледам полека ја враќа формата, сега сигурно нема да го продаваат.
Петраки пред натпреварот изјавил дека ќе купат млад средњак кој полека ќе се вклопува во тимот бидејќи Лоренцо Пелегрини првично бил рачунат за средњак а не за позицијата што ја игра како треквартиста пред средњаците.

Е сега по повредата на Заниоло, одсуството на Клајверт, Мхтаријан и Пасторе ќе мора и крило да зима, повеќе десно ќе треба. Првично требашр Пероти и Ундер да се продадат, сега оваа повреда многу работи ќе смени во трансфер политиката на клубот..
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Треба нешто лошо да се случи за да купат.. А и што ќе донесат бе Пупоне?
Сред сезона е, кој ти дава за ценкароши како нас играч? Нема кеш.. Сред јануари сме а играч немаме донесено ни ти позајмица ни ништо.

После овја 2 пораза за 8 дена на Олимпико се надевам ќе засукаат ракави копилињата..да му дадат зелено светло на Петраки и да донесе бар двајца играчи..
Паднавме на 5тата позиција многу тешко ќе биде да завршиме пред Аталанта :/
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Треба нешто лошо да се случи за да купат.. А и што ќе донесат бе Пупоне?
Сред сезона е, кој ти дава за ценкароши како нас играч? Нема кеш.. Сред јануари сме а играч немаме донесено ни ти позајмица ни ништо.

После овја 2 пораза за 8 дена на Олимпико се надевам ќе засукаат ракави копилињата..да му дадат зелено светло на Петраки и да донесе бар двајца играчи..
Паднавме на 5тата позиција многу тешко ќе биде да завршиме пред Аталанта :/
Па ете некој млад играч ќе земал, нејќел да каже кој е да не му дигнал цена :icon_mrgr:
Вајда некое дете од аргентинско првенство што добило оваа година 5-6 натпревари у прв тим..

Се чека продажбата на клубот па да видиме каков буст би добиле со тоа, али чисто се сомневам дека ќе осетиме некоја финансиска инекција која директно ќе влијае на трансфер пазарот, впрочем требаше клубот до сега да биде продаден ама ете некаде заглавија или во наредните недела две ќе официјализираат се.
Автоматски споено мислење:

16ти играч во последните 5 и пол години кој скинал вкрстени лигаменти во нашиот клуб, Запакоста, Заниоло, Флоренци, Рудигер, Емерсон Палмиери, Карсдор, Стротман во неколку наврати итн... што проклет клуб ќе бевме
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Заниоло успешно опериран(y)
Го чека пауза од 4 до 6 месеци, така пренесоа. Го следам инста, ме чуди што пола фудбалска јавност му посака брзо заздравување, еден куп познати фудбалери од цел свет,а и други познати личности, не така популарен факт ради ситуацијата, но по повредата доби 200 000 следачи за не цели 24 часа. Реално одамна не сме имале така популарен фудбалер, освен родените римјани.

Се надевам оваа бајка на Заниоло нема да заврши вака и ќе се врати уште подобар по повредата
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Заниоло успешно опериран(y)
Го чека пауза од 4 до 6 месеци, така пренесоа. Го следам инста, ме чуди што пола фудбалска јавност му посака брзо заздравување, еден куп познати фудбалери од цел свет,а и други познати личности, не така популарен факт ради ситуацијата, но по повредата доби 200 000 следачи за не цели 24 часа. Реално одамна не сме имале така популарен фудбалер, освен родените римјани.

Се надевам оваа бајка на Заниоло нема да заврши вака и ќе се врати уште подобар по повредата
Абе остај тој види мајка му ја растурија со нови следачи..
Ау Фрац да ја имам :drk:

Иначе најсериозна замена за Заниоло се спомнува Сусо :tapp: па нешто помали шансите се Политано или Де Паул..
Автоматски споено мислење:

Најнова вест.. Спинацола за Политано..
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
Па боље Политано него Сусо. Спинацола е добар, али се нешто е повреден, две утакмици игра, 7-8 го нема, на секаков удар се витка од болки, последно грип фатил за тоа не игра, а и Флоренци колку толку почна да ја враќа формата. Ма да ако го дадеме ќе фали век еден или па Запакоста кај и да е ќе се врати, па ќе се ротира со Фло, а Сантон ќе го мења Коларов.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Баришиќ од Ренџерс се спомнува лево.. Долго време притискале за него..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
The paramedic: "Ronaldo's behaviour on the pitch when we came to get Zaniolo was somewhat strange, I didn't expect it from a player of his caliber. He was more worried than some Roma players. I have never met someone more humble in my life." https://t.co/hljMVPCi9E

IMG_20200114_205508.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom