Фан Клуб: Рома

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Баш ќе видеме вечерва на што ќе личат. Немам големи очекувања, бидејќи сме распашана команда.
Мислев дека ЕДФ лаганица ќе ги добива слабиве екипи, а ние 3 бода на 10 натпревари со слабиве имаме.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Баш ќе видеме вечерва на што ќе личат. Немам големи очекувања, бидејќи сме распашана команда.
Мислев дека ЕДФ лаганица ќе ги добива слабиве екипи, а ние 3 бода на 10 натпревари со слабиве имаме.
По голот се гледа дека фудбалерите намерно губат и го бојкотираат ЕДФ, ова Олсен можеше да го фати, тоа е моја претпоставка, али можеби Ослен е цреп
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Немаат желба за играње. Психолог им треба јак.
Од друга страна, очигледно е дека екипата не е комплетна. Не ти е ова Сасуоло, па ајде експериментирај со играчи.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Немаат желба за играње. Психолог им треба јак.
Од друга страна, очигледно е дека екипата не е комплетна. Не ти е ова Сасуоло, па ајде експериментирај со играчи.
Не бе, ја мислам дека бојкотираат[DOUBLEPOST=1544992812][/DOUBLEPOST]Џабе офсајд, па ќе примат, 100% ја губат и ЕДФ си оди :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Добро бе како може најопасниот играч да гобстава ван позиција??
Ундер ќе игра лево за да Флоренци игра десно крило и ќе нафрлаат само на Шик, тактиката уште сега се знае... бог да чува.. абе стај го Ундер десно а Клајверт лево а Флоренци бек бе, што уште од старт се затвараш, демек ако играт и Флоренци и Сантон ќе ја затворат таа страна, абе мршшш

Formazione #ufficiale
4-2-3-1 Olsen, Santon Manolas Fazio Kolarov, Cristante Nzonzi, Under Zaniolo Florenzi, Schick. #JuveRoma
@SkySport
#SkySerieA
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Ја затвори сантон
Туку како е можно бе со топката да не се составиш, а да си прва замена на џеко?
Печен е за да фаќа магла шиков. Кристанте можи да се опрај, ама овој цреп.
Заниоло ми се допаѓа.[DOUBLEPOST=1545513984][/DOUBLEPOST]Подобар е Јувентус нема збор, ама многу гнасна и одвратна екипа! :D
Ај можи до март ќе се опрај екипава.
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Многу недораснати играчи, неискусни, промашени трансфери, тренер кој не може да се прибере, сето тоа влијае за нашата инфериорна игра против јуве во првополувреме, одамна не сме изгледале волку слаби...

Од Шик конечно се откажувам, поголем флоп и од Итурбе ќе испадне, како пичка игра(дај боже да грешам)

Заниоло ќе биде страшен играч, се гледа тоа уште сега, има талент, техника, самодоверба, трча се залага, има се за да стане јак играч.

НЗонзи полека почна да ме разочарува, ќе треба и партнер на Манолас, како што кажав Фазио веќе не е тој како последните две години.

Мора нешто зимово да купуваат за да се спаси сезоната.

Кога сме кај флоповите, за мене Мончи е најголем ФЛОП
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.153
Dali e tocno deka Manolas ima 38 milki otkupna klauzula? :eek:
Да... Гледаат да сменат нешто со продолжување на договорот па ќе видиме...
А Манолас сака Раиола да го земе за агент па можеме да претпоставиме што следи ..
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Да... Гледаат да сменат нешто со продолжување на договорот па ќе видиме...
А Манолас сака Раиола да го земе за агент па можеме да претпоставиме што следи ..
Trampa Manolas-Rugani i doplata 5mil.:coffee:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па нели најдобриот млад дефанзивец беше и како така сега го нудите за замена

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.153
Trampa Manolas-Rugani i doplata 5mil.:coffee:
Кога сме кај Ругани секако зимава може да пробаат да го донесат на некоја позајмица .. Или он или Настасиќ можно е да бидат решенијата на задната линија кај што Манолас нема партнер..
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Манолас ако не го избркаат како и останатите, мислам дека сам нема да си замине.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom