Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Кристијано Роналдо изјавил дека и наредната сезона ке остане во Манчестер и вели дека се наоѓа во вистинскиот клуб. ПЕДЕР!!! Кажа дека наредната сезона ке дојде во Реал, ама тој Фергусон умот му го извади со тие неговите лажотии и убедувања. Како и да е ке се најде решение ке купиме некој друг.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
Хаха веруваш на сите трачеви : No0bo! Тоа е пишано за да се читаат весници и за да се посетуваат страни Поголем Промет (Зверски Профит...)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ништо нема кажано Роналдо, и да го изјавил тоа сепак е оправдано, игра за Манчестер и нормално дека нема да рече несакам да играм за Манчестер. Јас искрено не сакам да дојде во Реал, феноменален играч е само не ни треба (таков играч му треба на секој тим на планетава), но имаме играчи и со неговото доаѓање ми се чини дека ќе расипе атмосфера. Доста ни е од тие ѕвезди, видовме што направивме со ѕвездите од пред 3-4 год. така да преку глава ми е од ѕвезди во тимот. Него ај да оставиме ова настрана, мислам дека летово и ПРЕМНОГУ беше обрнато внимание на Роналдо, и токму затоа не зедовме нови засилувања кои и тоа како ни се потребни во нападот. Се надеваме дека на Калдерон му дојде памет :smir:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ништо нема кажано Роналдо, и да го изјавил тоа сепак е оправдано, игра за Манчестер и нормално дека нема да рече несакам да играм за Манчестер. Јас искрено не сакам да дојде во Реал, феноменален играч е само не ни треба (таков играч му треба на секој тим на планетава), но имаме играчи и со неговото доаѓање ми се чини дека ќе расипе атмосфера. Доста ни е од тие ѕвезди, видовме што направивме со ѕвездите од пред 3-4 год. така да преку глава ми е од ѕвезди во тимот. Него ај да оставиме ова настрана, мислам дека летово и ПРЕМНОГУ беше обрнато внимание на Роналдо, и токму затоа не зедовме нови засилувања кои и тоа како ни се потребни во нападот. Се надеваме дека на Калдерон му дојде памет :smir:
Подобро Бекам нека дојде отколку Роналдо :pos: :pos:
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Абе читам Фиорентино Перез сакал да го превземе Реал повторно. Шо запнал толку супер е ситуацијата во Реал шо има да се меша сеа баш кога ни е добро. ПС: Не го сакам бидејки заради него замина Дел Боске. Доколку се врати Перез ке неможе да се врати и Дел Боске. Според мене најдобар тренер засекогаш!!!
јас би сакал да дојте Перез...
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Каков Перез бе он знае само ѕвезди да собира и да ја руши атмосферата во тимот. Со него Реал од 2003 немаа освоено титула. Кога дојде Калдерон одма се смени ситуацијата. Почнаа да се намалуват ѕвездите и да се освојуват титули.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Перез е бизнисмен, ќе направи се што треба за клубот да оствари што поголем профит, и притоа тој длабоко да си го наполни џебот, за него титулите се споредна работа, ако освои арно, ако не... кур го боли, важно пари од дресови и реклами да има.
Недај Боже тој да се врати, поарно Квеирош тренер да се врати него Перез :pos:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Абе кога бил Перез, скаути на Реал го загледале Пепе и му кажале да го купат и тој рекол "не" бидејки немало да се продаваат дресови. Тоа ти е, некој сака да прави пари и да понижува клуб како Реал, а пак некој сака да освојува и да го изгради клубот.
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Да беше Парехо уште кај нас верувам дека ке се покажеше многу во четврток
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom