Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
5-6 стативи 7-8 пречки, поништен гол и пак Иги масакар прај. можеше 5 гола ко ништо да ги дај

Знае некој зашто Рамос не е во првата постава?
оти благе везе нема
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
оти благе везе нема
љољ
да...салгадо е подобар


Снајдер ѕвер,Гаго такоџе,Игуаин ѕверетина,Раул беше одличен (во ракоплескањето),инаку за пеналот мислам дека беше правилна одлука на судијата,за офсајдот на Игуаин-катастрофална грешка на судијата,морам да ја пофалам реакцијата на Шустер кога тренерот на Билбао сакаше да се тепа со него-прав господин.Исто така Шустер треба да направи споредба од денешната игра на Игуаин (како шпиц) и од некни таа со Јуве (како крило).
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
браво браво треба да се продолжи со победи:pipi:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Само последните 5мин ги изгледав поради оправдани причини, ни 1 гол не видов :uvo:
Важното победа си победа, добро ни доаѓат овие 3 бода, по киксот на валенсиа и севиља. Честитки од мене...
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Само последните 5мин ги изгледав поради оправдани причини, ни 1 гол не видов :uvo:
Важното победа си победа, добро ни доаѓат овие 3 бода, по киксот на валенсиа и севиља. Честитки од мене...
Сите голови ги имаш тука.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Во последниве 2 кола во Примера, ни поништија 4 регуларни гола, за никакви офсајди. Мора да реагираат Реал, вчера победивме, но лесно можеше да се случи да земевме само бод, како и со Атлетико. Кај ги гледаат офсајдиве не ми е јасно...

Игуаин се гледа дека игра 10000000 пати подобро како шпиц отколку како крило. За Снајдер немам зборови, каков играч имаме не сме ни самите свесни. Их за малку ќе му го закачеше од наша половина еј, 1 м фалеше :) Салгадо и не изигра лошо, добар беше, посебно ме изненади кога ги претрча 2ца од Атлетик, и третиот го дигна 2 м од земја :pos2: И другите беа одлични, само одбраната ни е катастрофа. На секоја утакмица примаме по 2 гола редовно, не смеат да го дозволат тоа. Реков уште Пепе да се повреди и у пм, му ги наби крампоните у колено тој идиотот. Тој Љоренте требаше да го треснат од земја, само провоцираше и тепаше, мамата да му ја ебем. Ама тоа е тоа, 3 бода се 3 бода...нека идат дома :) Им ги скршивме пречките и стативите :)
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Добар натпревар и добро изиграно од страна на Реал. Сепак е лошо тоа што Реал не ги користи шансите. Пречката на Хајнце требаше да биде чист гол од 2,5 метри не се промашува голот. И одбраната ни е за нигде многу голови примаме тоа е лошо. Тој Лоренте да му ја ебам жената. Таков педер не сум видел до сега. Инаку 3 бода си земавме тоа е најважно. Поззз
 

ssseee

sangreBLANCAenMISvenas
Член од
25 јули 2008
Мислења
228
Поени од реакции
5
и покрај се добро поминавме вчера
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
729
Поени од реакции
6
aj neka ni e cestita pobedata samo taka da brodolzime so pobedi i so positivni rezlutati
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Во последниве 2 кола во Примера, ни поништија 4 регуларни гола, за никакви офсајди. Мора да реагираат Реал, вчера победивме, но лесно можеше да се случи да земевме само бод, како и со Атлетико. Кај ги гледаат офсајдиве не ми е јасно...

посебно ме изненади кога ги претрча 2ца од Атлетик, и третиот го дигна 2 м од земја :pos2:
:pos2::pos2::pos2:




Инаку Пеџа веќе реагираше за судењето, стварно нема смисла ова.
"I am heppy with the team's performance and with the final score. We played very well in the second half. Nevertheless, I am not going to hide my preoccupation with the refereeing decisions that have been called against us in the past few weeks. I'm worried. I don't know what's happening. I don't want to say much about it, but I don't like this situation."

"Higuaín's disallowed goal was not offside, the penalty was very strict, so was Marcelo's booking... That's without mentioning how it was against Atletico and Espanyol. Referees hurt us in all cases. It seems people don't want Real Madrid to win their third consecutive league title. We want this to change."

"We prefer to believe this is just mere coincidence, but too much has happened in just a few games. The only thing we can do is move on. It seems it's easy for referees to call something against us when in doubt. We've talked about it and we now express our worries. There are many games left."

Башка и каталонец беше судијата.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ништо ново во Шпанија, катастрофа се судиите. Им се погодило на реал така, на сите утакмици има вакви работи.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Абе читам Фиорентино Перез сакал да го превземе Реал повторно. Шо запнал толку супер е ситуацијата во Реал шо има да се меша сеа баш кога ни е добро. ПС: Не го сакам бидејки заради него замина Дел Боске. Доколку се врати Перез ке неможе да се врати и Дел Боске. Според мене најдобар тренер засекогаш!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom