Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
ХАХАХАХАХАХАХА :pos2:
Ме пукнаа овие од гол мамата, па нели го читавте пресот на Шустер море, го прашаа дали неиграњето на Рамос беше дисциплинска казна и Шуки рече
Everything BUT that
:toe:
Малку мислење не е лошо велам јас, па не е машина Рамос, само тој не одмори, се играше во турбо темпо Среда-Сабота а башка и за Шпанија имаше настапи, редно беше и тој да седи на клупа, плус и Мичел изигра страшно :vozbud:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Абе така беше и за Робињо шпекулации,шпекулации и што излезе на крајот? Отиде Робињо. Ке видиме што ке се случи има време до зимскиот преоден рок.
За робињо одамна се знааше оти ке си оде од реал, само прашање беше кога...
А за рамос нема шанси... ке му накачат платата и готово, шо проблем ли е тава за реал.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе така беше и за Робињо шпекулации,шпекулации и што излезе на крајот? Отиде Робињо. Ке видиме што ке се случи има време до зимскиот преоден рок.
Разликата меѓу Робињо и Рамос е голема, немој да ги споредуваш. Копилето Робињо во Реал играше само заради пари, и постојано јадеше гомна летово дека ако не му биде накачена дупло платата ќе си заминел, и добро што го пуштија, не ни требаат играчи кои играат во Реал само заради парите, има играчи кои играат за клубот со срце. Со Рамос е друга работата, Рамос ниту изјавил дека сака да иде, ниту пак сака покачување на платата, едноставно ова произлезе од тоа што Шустер го остави на клупа да одмори, и заслужено. Прошлата сезона ја изигра без одмор, потоа играше стандардно на ЕУРО за Шпанија, па сега повторно Реал и репрезентација, па добро бе не е робот. Се чудиме зошто последниве утакмици не ги игра како што треба, нормално не игра топ кога нема одморено година ипол. Шустер го воочи тоа и му даде одмор, а овие одма не бил задоволен и ќе го продавале. ОМГ! Не верувајте на се што пишуваат, 24фудбал зема и ги преведува информациите од Гол, а и сите други се поврзани меѓу себе и само гомна да се јаде. Остајте тоа, кој ги *** и гол и 24 фудбал, Рамос не иде нигде!
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Добро веќе стига за тој Рамос. Туку знае ли некој официјалниот состав за вечер за со купот?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
The list of 17 players summoned the form: Dudek, Codina, Salgado, Metzelder, Heinze, Anton, Marcelo, Javi Garcia, Velayos, Diarra, De la Red, Guti, Sneijder, Drenthe, Saviola, Higuaín and Bueno.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Го нема Рамос пак :vozbud:
А што треба да ги земе сите од прв тим, за да играат против овие од 4835734 лига? И недај боже некој да се повреди? Знаеме дека во такви дуели не се земаат сите играчи, противничката екипа е преимпресионирана од самиот настап против голем клуб, и може да отиде нога некому :) Мислам дека Буено ќе даде барем 2 гола :)


btw, некој линк за натпреваров дан се наоѓа?


едит: еве најдов на www.rojadirecta.com ќе има подоцна линкови :) Ќе си ја гледам на нет, ако играат со ШКЉ тим :)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Савиола хет трик, Буено дуплекс :)

П.С. Калдерон најавил прес денес во 3, знае некој шо е работата?
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Не сум баш импресиониран од Буено со оглед на тоа што од 65 настапи има само 6 гола дадено:nesum:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Жабе на сателитската - НЕМОЖАМ ДА ЈА ГЛЕДАМ, само на Текила ке ја пренесуват, а кај мене текила не се отвара :(
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
До сеа никој нема ставено за стриминг. Може покасно. Иначе коефициент за кец е 10. .:))))
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Не сум баш импресиониран од Буено со оглед на тоа што од 65 настапи има само 6 гола дадено:nesum:
4 гола има дадено за Кастиља оваа сезона, од 6 кола, вреди да се проба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom