Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Се е во ред со слабиве екипи мелиме по 10 разлика, ама то шо неможиме со Бетис да дајме 2 многу ме мачи и незнам зошто се дешава.Какви бодови губиме против какви тимови, 2 Бетис,2 Хихон, 2 Малага, а за појакиве па ич да не прајме муабет. Нешто не е во ред, ако не постигниме гол до 20та минута, гледаме различен Реал, се мачат, се караат. Ако се дај гол се разигруваат и даваат 10. Ова мора да се смени. Тимов има потенцијал и тоа голем, од сенка можиме да земиме ЛШ сезонава.
хихон малага барај кривица кај крофната..

Со Бетис имавме шанси,едноставно не не посака среќата...пошто секоја екипа има такви млитави утакмици, и од тие 2-3 100% шанси кога не дадеш гол таму= губиш бодови
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Се е во ред со слабиве екипи мелиме по 10 разлика, ама то шо неможиме со Бетис да дајме 2 многу ме мачи и незнам зошто се дешава.Какви бодови губиме против какви тимови, 2 Бетис,2 Хихон, 2 Малага, а за појакиве па ич да не прајме муабет. Нешто не е во ред, ако не постигниме гол до 20та минута, гледаме различен Реал, се мачат, се караат. Ако се дај гол се разигруваат и даваат 10. Ова мора да се смени. Тимов има потенцијал и тоа голем, од сенка можиме да земиме ЛШ сезонава.
Има разлика од киксот против Бетис со киксојте од првата полусезона. Ич не ми падна тешко нерешеното со Бетис. Криво ми беше за загубените бодови, ама у ниеден момент не ми се сврте низ глава: "Што понатаму?" ко што беше случај со дебелиот.
Со Бетис немавмо среќа. Прво полувреме се влезе млитаво, ама второ полувреме ни самите играчи на Бетис не беа свесни како завршија без минимум 3 гола у нивна мрежа.
Едно е таков кикс, друго е ко тие со Бенитез. У првиов случај, имаш надеж пошто гледаш дека тимов има замисла, знае што сака и знае како треба да се игра. Знаеш дека било само лош ден. У киксојте на Бенитез немаше НИШТО позитивно. Не се гледаше никаков напредок, на наредната утакмица се молевмо само некој од напаѓачиве да не извади со индовидуален потег. Никаква идеја у напад, никаков концепт на игра. Тоа беше тоа што највише ми сметаше. Едноставно Бенитез немаше иднина у Реал, па и да немаше толку киксови.

Како и да е, ко што кажав вчера тимов со Зидан знае што сака. Знае како треба да се нападне. Знае како треба да се одбрани. Свекој играч си има своја улога у тимот, не ко со Бенитез кога ни самите играчи не знаеја што треба да играат. Зидан е вистински чуек за Реал. Знае како диши тимот, знае што значи Реал. А гледамо дека и ко тренер не е ни малку лош.Има време, само да не се чепка многу тимот и стариот да не глуми лудило со трансферите ко оној со мртвион Данило.
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Збор два за Карим, кој шо веќе на полусезона уште малку и ќе го достигне неговиот рекорд во Ла Лига (од шампионската сезона 2011/12, кога имаше 21 гол на крај, сега имат 18). Поентират на секој 69 минути во Лалига, созреа како стрелец ( а не како плејмејкер, фала курцу) , и мислам дека е редно да се капитализират на тој негов начин на игра во наредниве 2-3 сезони.

Пред некој ден имаше компарации помеѓи него и Игуаин, и дали Игуаин требаше да останит во Реал наместо него, и мислам дека то е прашање кое шо воопшто не требит да бидит поставено, по шо според мене, разликата меѓу нив двајца е небо и земја. Пак викам, мое размислување.

Играта за разлика од крофнарот, е крената на 3 нивоа. Можам само да замислам шо ќе беше да почнеше сезоната со Зизу на чело, али то е прашање на кое шо ќе се добиет одговор здравје од Август. До тогаш, иако искрено немав никакви очекувања, сепак сум сигурен дека ако се продолжит без кикс , и се победит Барса на Кампот ( а имат такви интенции), сепак постојт тронка надеж дека Ла Лига и не е изгубена сеуште. За во ЛШ, отом потом, али сметам дека и таму шансите се итекако големи да се најдиме минимум во полуфинале, како и изминативе 4 години со ред. Со здрав Бејл, Карвахал на десно и Роналдо како вчера, ако се одржит таа константа, како навивачи иаме легитимно право да се надеваме на нешто годинава. Ако не друго, барем со душа чекам да ги гледам Реал, за разлика од очоболот во првите 4 месеци :)
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Фалкао денеска бил виден во хотел во Мадрид заедно со Мендеш. Медиумите шпекулираат дека ќе се враќа пак во Атлетико. Знам дека е мртов и е далеку од фудбалот, ама преголема желба ми беше некогаш да го видам како играч на Реал, така да би сакал да им го земат овие нашиве од пред нос на педерите комшиски, па макар и само 2 утакмици да изигра до крајот на сезоната.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Нека му извади вилицата на Пике, друго не сакам.. ради тоа статусо со :D , па да може да си ја урами дома у некое тегло
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.277
Баскетче малце 3 на 3. Одлична атмосфера владее во тимов. :)

12592180_940267369398166_2437533960377083356_n.jpg
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Мoре некa не се учaт сo рaце тoпкa дa фaќaaт :P
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Баскетот ти е ногу добра вежба за совладување на страв за игра со глава-скок...

Прв пат кога ја сретнав на тренинг се зачудив, а бех еден од тие кои скокаат и таман да удреш топка, главата сама ти бега назад, ќе замижеш и слично..
ПОсле таков фулл тренинг,одма се осеќа разлика :)[DOUBLEPOST=1454510661][/DOUBLEPOST]btw


 

Kajgana Shop

На врв Bottom