Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Убедливо најдобра опција е останување на Карло, продавање на Бејл и надополнување на тимот со играчи кои ќе одговараат за 4-4-2.

Ама сите знаеме дека ова нема да се случи
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Некa дoјде Бенитез. Бaрем ќе се прoшетaме дo Мaдрид нa туѓ трoшoк.

Титули секaкo немa дa видиме. И сo негo и без негo.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Карло не ми се допаѓа САМО ради ротациите што не ги прави.
А знаејќи дека Реал игра на 3 фронта, и со исти играчи тој како што прави, Лига ќе освоеме 2025
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Карло она "тимот што победува не се менува" го има сфатено премногу сериозно. Сам си е крив што има 2-3 лиги во кариерата. Се остава со ростер од 19-20 играчи од кои 3ца голмани. Нити ротира ни ништо ... измените ги прави во 80+, внесува некои дефанзивни ропаци. Јас не памтам од кога е во Реал да има направено некоја измена која влијаела на крајниот исход....

Мурињо на времето вадеше дефанзивец уфрлаше напаѓач менуваше тактики на секој напад. Карло планот Б против екипи кои се бранат јако му се состои дај му ја на Марсело нека ја џитка цела утакмица до Роналдо ваљда ќе даде братот гол.

И јас сакам да остане да проба уште еднаш со поширок ростер и ротација. Нека доведе напаѓач за конкуренција на Телензема(стар тип на напаѓач некој сидраш у 16метри), еден цврст деструктивец не пичондра ко Иљарамаравиља. Другово нема потреба да се рчка.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
А дефинитивно си оди Карло?
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.016
Поени од реакции
596
И колку финалиња и титули во ЛШ со различни тимови?
Искрено би менувал 2 титули во ЛаЛига за UnDecima,сепак престиж е.Да бидеме реални до онаа утакмица пријателска со Милан имавме 22-3 врзани победи и после се тргна низ брдо со повредите,не толку со формата колку со повредите.Мислам дека отстуството на Лука и немање кој да го замени не чинеше многу сезонава,тимот беше солиден(освен Бејл).
За ЛШ не зборам значи, таму е најтрофеен тренер и вистина успешен. Ама реалноста е дека неможиш да очекуваш секоја година да освојува ЛШ. Не возможно е. Меѓутоа ла Лига би требало барем на две години една да се освојува за клуб како Реал. А во 7 години Реал освои само 1 лига:bance:.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
А дефинитивно си оди Карло?
Не се знае. Ако решат да остане ќе бараат да го отпушти кондициониот тренер и клубот да вработи нивен и да прави повеќе ротации.
Изборот е меѓу Карло, Рафа и Клоп
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
"If the club wants to change coach, I will accept that, it's fine by me. If I go, I've had two great years. Hopefully I stay, though, I want to stay.

"My feeling is that I'll be here next season. The club are evaluating things, that's normal, but I want to stay here. I like it here. I like this club, I like my players, I like this city."

:place::place::place::place:

ЕБЕТЕ СИ МАТЕР АКО ГО ДАЈТЕ ЗА КРОФНАРОН :place::place::place::place:
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
Зошто Карло Анчелоти треба да остане тренер на Реал Мадрид?
Не сум голем фан на Карло Анчелоти, но како фан на Реал Мадрид сметам дека МОРА да остане, еве ги неколкуте аргументи:
- Нема „кланови“ во соблекувалната, владее заедништво;
- Има одличен однос со незгодните шпански весници и медиуми;
- Ја освои „La Decima“ (иако со голема доза на среќа);
- Освои 4 титули и тоа само пред 4 месеци;
- Влезе во историјата на Реал Мадрид како единствен тренер кој освоил 4 титули во една година(сезона);
- Постигна рекорд од 22 победи по ред;
- Има одличен однос со сите играчи;
- Умее да адаптира многу брзо играч на различна позиција (Иско и Џејмс се одличен пример);
- Конфликтите брзо и безболно ги решава;
- мора да остане поради стабилност во клубот.

Според мене, единствени слабости и негативности на Карлито се:
- во клучните натпревари игра многу „зихерашки“ кога има резултат;
- на решен натпревар не прави соодветни измени;
- што не применува ротации;
- до максимум ги троши најдобрите играчи и не им дава одмор.
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Данило само што постигна гол на последниот негов натпревар за Порто, вака кога го гледам во одбрана ми изгледа ист како Карвахал али затоа во напад е многу подобар од него... :)
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Protekoa informacii deka imalo sostanok pomegu perez I karlo, Karlo fala za la decima :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom