Фан Клуб: Реал Мадрид

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Мене Хамес ми е усовршена верзија на Озил... трча 90мин плус има одличен финишинг. Ваљда со ова се искупува дедо Перез да продажбата на Oзил :D
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе не дека е слаб играч. Ама место кого ќе игра? 90 милиони за играч што ќе седи на клупа или што?
Реков, трансферов ми има логика само ако го планираат како “лажна деветка“, т.е замена за Бензема. Иначе не гледам место за него на другите позиции.

Викате требало замени за Бејл, Роналдо и остали. Да, ќе даде Перез 90 милиони и ќе го остае на клупа. Сигурно :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Ваљда ќе се менува 4-3-3 формацијата :) И лани бевме скептици при ротирањето на формациите, али keep calm and trust Carlo.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Абе не дека е слаб играч. Ама место кого ќе игра? 90 милиони за играч што ќе седи на клупа или што?
Реков, трансферов ми има логика само ако го планираат како “лажна деветка“, т.е замена за Бензема. Иначе не гледам место за него на другите позиции.

Викате требало замени за Бејл, Роналдо и остали. Да, ќе даде Перез 90 милиони и ќе го остае на клупа. Сигурно :)


Отидна у курац фудбалов...
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Дали е потребен? Не е.
На која позиција ќе игра? Неам појма.
Колку чини? Не ги давам јас парите.
Дали ќе го подржувам ако дојде во Реал? Да.
Кој ќе си оди? Зар е битно.

Шо знам, откако го продадоа Озил исто ми се фаќа, дека претходната сезона испаднавме подобри на крај. Може и овоа ќе биде вака, може не, останува да видиме. Кулирајте, ќе се види наредната сезона до кај сме, вака си имаат кредит сите со освоената ЛШ.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Не ми е јасно зошто дефанзивци не може да продаваат дресови и да бидат ѕвезди? Еве на пример Рамос. Ако гледаме кај е најтенок Реал, тоа е левата бековска позиција, Пепе исто е стар, 33 ќе ги начука, Арбелоа исто, Чаби Алонсо исто, Варан е склон кон киксови. Лани, првата полусезона, кога Алонсо беше повреден Реал беше во врвот на лигата по примени голови. Оваа сезона мислам и бетер ќе биде.
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
90 милиони се многу за играч, на пример за којшто јас до Светското немав слушнато(а верувам дека не сум единствена) .Изгледа дека на Перез сите играчи коишто блеснуваат во одреден момент, а секако и оние коишто моментално се сметаат како најдобри во фудбалот му се фетиши. Може ќе се најде дечково, не го оспорувам неговиот квалитет ама 90 милиони ?
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Кејлор
Дани/Aрбелоа - Варан/Пепе - Рамос/Начо - Коентрао/Марсело
Алонсо/Иљара
Модриќ/Кедира - Крос/Марија/Иско
Бејл/Марија/Хесе - Бензема/Хамес - Роналдо/Хесе
Ако остане вака тимот а тешко... ће имаме јачи состав него лани... :D



Почело је.... ХАМЕЕЕСССС :vozbud:
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Уствари Хамес од Мадрид фаќал лет до Ница каде што треба да почне да тренира со Монако, ништо конкретно сеа за сеа. Мислам додека Ди Марија не си замине нема ни овој да дојде.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Уствари Хамес од Мадрид фаќал лет до Ница каде што треба да почне да тренира со Монако, ништо конкретно сеа за сеа. Мислам додека Ди Марија не си замине нема ни овој да дојде.
El Real Madrid y el Mónaco han llegado a un principio de acuerdo para traspasar al centrocampista colombiano James Rodríguez al conjunto blanco por 70 millones de euros (SER)

99% e готово.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ако дое овој крипов, јас би го пуштил Иско на некоја позајмица у Ливерпул и би го затворил трансфер периодот за летово.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
70ка ќе биде трансферот..
И мислам дека типчето позитивно ќе не изненади :)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Уствари Хамес од Мадрид фаќал лет до Ница каде што треба да почне да тренира со Монако, ништо конкретно сеа за сеа. Мислам додека Ди Марија не си замине нема ни овој да дојде.
Ако е така ќе биде единствениот што играл на СП и се вратил за тренинг... Рамос и Икер се немат вратено уште не пак Хејмс :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom