Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
ајде Осасуна..добро ви оди...:)
Ќе обрнат овие. Превише се глупави играчите на Осасуна и на која било екипа во ЛаЛига да си одржат предност против пимплачите.

Минвајл, Нури Сахин околу преселбата во Ливерпул:

Sahin: "Mourinho encouraged Liverpool switch"

"We talked and he [Mourinho] told me English football, especially Premier League, is the best to enjoy as a player. You can enjoy football every weekend,"

"He also told me Rodgers and him worked together at Chelsea and he is not only a good coach but also a great person. That's important for me. It was not only football. I wanted someone to speak with as well."

"To be honest, I hadn't thought of playing for Liverpool before talking to Brendan Rodgers, as we didn't have any previous contact. But just after the first conversation, I felt impressed,"

"He told me how he wants to play football and what his objectives with Liverpool are. From that moment, I started thinking I could make that step.

"I feel proud to play for a great team, as Liverpool is. I'm the first Turkish [player] here and it's my turn to make Turkish people feel proud now."
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Осасуна да ни го кажи рецептот! (да не ги урочам)
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Не се палете тек второ полувреме треба да почне,него сакав да ве прашам дали игра еден момак Лекич се викаше во Осасуна уште?
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Добар HD Сопкаст некој ако најде има пиво од мене, фала
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Еве ви, стајте ја у букмарк странава и не прашујте више пред свекоа утакмица :D

www.sportlemon.tv

Ја наоѓате утакмицата -> кликате на мониторчето десно од утакмицата -> од лева страна ќе ви даде обични линкови, од десна страна имате за сопкаст (у меѓувреме го гасите новото прозорче што ви се отвора) :)

Има HD, и искрено сликата е далеку подобра и од онаа на СпортКлуб. Кога ја видов репризата од Ел Класико на СК, си викам и поарно што не не даваат на ТВ :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.827
Casillas; Arbeloa, Ramos, Albiol, Marcelo; Xabi, Lass; Di María, Özil, Cristiano; Higuaín.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Добро се држат Осасуна .. ајде нека остане вака или барем нерешено нека вадат :) само да не земат каталонциве 3 бода !
--- надополнето: 26 август 2012 во 20:28 ---
Леле што промарши !:facepalm:
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
ццц Шо промашија овие Осасуна, осеќам на крај ќе изгубат, ебати нубовите.

Иначе нека го играат Лас бе, не ми смета на мене. Кога Барса ќе ни бега 5-6 бода тогаш нека се прашаат зошто игра, сега за сега е супер за ограничен фудбалер на таа позиција, не дека чекам да повлече контра или да даде корисен пас таман работа.

:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: Не ми е јасно какви глупи голови примаат. После Барселона е јака, епа јака ќе е кога аматери играат во одбрана. Ајт у курац
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Чим промаши таква шанса тоа ретардата,ќе изгубат
А офсајд беше голов чист
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Леле ебати судијата .. тоа со реал не го виде ајде милиметри викаа било а ова сега 30цм во офсајд и чист гол е ? ццц ебати тимот не му оди и ке стапат на сцена резервните играчи (судиите)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom