Фан Клуб: Реал Мадрид

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
До мене ли е само, зашто немам некоја еуфорија за Ел Класиково? Повеќе сум фокусиран за у среда, отколку за денес. Прв пат у мојот живот да немам еуфорија за Ел Класико.
Не е само кај тебе.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Свеедно ни е, знаемо дека ќе го јадемо :pos:
Ваке поарно, ако не се надеваш и ако те изненадат, задоволството е уште поголемо :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Аутсајдери сме бе, ви чуе... :icon_lol:

btw...

three with 20: Cris and Higuaín have surpassed 20 goals in this Liga. Benzema has 18 and if he scores two more before the season ends, Madrid will achieve something no one else has: three players with 20 or more goals. Eto’o, Messi and Henry were on the brink of doing that in 2008-09, but Henry finished the season with 19.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.465
Поени од реакции
13.950
Само да не биде пак некоја петарда како последното гостување на Камп Ноу во Примера. Со скромен поразод 2,3-0 сум задоволен.
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
ЈАс премиера имам вечерва,во исто време со ел класико.Така да,немат да гледам.Се надевам дека ке пијам многу појке од шо планирам после 21:45 :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
До мене ли е само, зашто немам некоја еуфорија за Ел Класиково? Повеќе сум фокусиран за у среда, отколку за денес. Прв пат у мојот живот да немам еуфорија за Ел Класико.
Не си единствен, ете еден се пријави а верувам и повеќето истото мислење го делат. Кога највеќе сме очекувале на вакви дуели, знаеме сите какви нервози ни стварал Реал. Сеа немам никаква надеж за победа и не ни сакам да се замараат да победат. Нека се фокусираат на Баерн и останатите 4 утакмици и све ќе биде во ред. :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Ко ќе дознајте состав официјален, пишете. The chills are coming.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Истите 11 од Минхен се, ајт со здравје!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
До кога со Коентрао незнам само
со среќа

хала мадрид
 

Kajgana Shop

На врв Bottom