Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
14 јули 2017
Мислења
572
Поени од реакции
1.079
Асенсио исто ништо не изигра, да беше Родриго десно многу подобро ќе беше.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.752
Поени од реакции
23.918
Спремен сум, фалеше документарка за најдобрата сезона во историјата на клубот. Ќе биде јако за неколку години коа ќе извади некој документарка за трипитот.

Пред оваа сезона најомилена титула ми беше во 2014 против Атлетико, со голот на Рамос во 93та, али после минатава сезона оваа ми е број 1 најомилена титула освоена од кога гледам.

 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.026
Еве зашто Карло не го можам на моменти.
Истата грешка како и во супер купот, инат чоек.
Со Крос и Модрич (заедно се преспори за со Барса) и без десно крило. Т.е. тотално ненапаѓачки и спора игра. Која е целта таква тактика дома? На Бернабе ?
Ајде во гости со ваква тактика би го разбрал до некаде. Ама дома бе пријателе...

Вчера на прес рече ќе гледаат спектакл и атрактивна утакмица фановите. Си го сфатив тоа дека конечно ќе изигра напаѓачки и мушки, во наш стил. Ама...

Мизерно.
Автоматски споено мислење:

Ми текнува моментално на три текми.
Јунајтед двете против Барса и ние со Ливерпул. Е тоа требаше да го гледаме денес.
Заслужен пораз на душа на Карло
 
Последно уредено:
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.173
Поени од реакции
1.750
Единствената шанса за трофеј сезонава. Само пацифисти на терен, ги тепаат и пцујат секоја утакмица и никаква повратна реакција. Да те шамара тактички дупка како Чави кој четири пати во две години испаѓа во Европа, па дедо иди скини си ја лиценцата и чувај внуците.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.388
Поени од реакции
13.702
Еве зашто Карло не го можам на моменти.
Истата грешка како и во супер купот, инат чоек.
Со Крос и Модрич (заедно се преспори за со Барса) и без десно крило. Т.е. тотално ненапаѓачки и спора игра. Која е целта таква тактика дома? На Бернабе ?
Ајде во гости со ваква тактика би го разбрал до некаде. Ама дома бе пријателе...

Вчера на прес рече ќе гледаат спектакл и атрактивна утакмица фановите. Си го сфатив тоа дека конечно ќе изигра напаѓачки и мушки, во наш стил. Ама...

Мизерно.
Автоматски споено мислење:

Ми текнува моментално на три текми.
Јунајтед двете против Барса и ние со Ливерпул. Е тоа требаше да го гледаме денес.
Заслужен пораз на душа на Карло
Дојдов истово да го пишам... Барса очекувано играше дефанзивно поради повредите што ги имаа а Анчелоти извади тактика и играчи како да ние да треба играме на контри. Пушти го истиот состав како против Ливерпул, Валверде е далеку продуктивен кога игра во средина, стај го Родриго десно да напаѓаме и од таму. Вака тактиката беше јасна, единствената закана на Реал можеше да дојде по левата страна а таму Винисиус штом добие топка веднаш тројца играчи на Барса се до него... Анчелоти и играчите треба да се засрамат што против оваа осакатена Барса не успеаа да создадат ниту една шанса за гол...
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.026
Дојдов истово да го пишам... Барса очекувано играше дефанзивно поради повредите што ги имаа а Анчелоти извади тактика и играчи како да ние да треба играме на контри. Пушти го истиот состав како против Ливерпул, Валверде е далеку продуктивен кога игра во средина, стај го Родриго десно да напаѓаме и од таму. Вака тактиката беше јасна, единствената закана на Реал можеше да дојде по левата страна а таму Винисиус штом добие топка веднаш тројца играчи на Барса се до него... Анчелоти и играчите треба да се засрамат што против оваа осакатена Барса не успеаа да создадат ниту една шанса за гол...
Да бе брат. Мислам дека од 10 обични гледачи на фудбал, 9 ќе знаат дека со Крос и Модрич средина и Валверде на крило е самоубиство и против Елче да искочиш.

А пази ја пречекуваш Барса со два сврзани порази по ред, во лош момент на повреди и пад на форма, и плус на домашен терен со зовриена публика. А ти мислиш цела вечер со тој буљашот синот дали ќе имаме муда да нападнеме :notworthy: стварно срамота.
Што побрзо нека фати за Бразил. Се надевам на Клоп и Раул.

Себаљос која форма е дечкото, Валверде средина со Камавинга/, Чуамени ќе беше убиствена тројка, и горе крило Родриго. Душата ќе им ја извадеа на Барса. Ќе незнаеа од која страна попрво да се бранат.
Па ајде бе и нека се повампират Барса (ма да со Феран Торес и Рафиња таа работа...) и еве нека тепаат 3:4, ама барем ќе речеш мушки изигравме за публиката.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.752
Поени од реакции
23.918
Не е проблем што изгубивме, сме губеле во минатото Ел Класика каде што сме биле далеку подобар противник, вечерва бевме се освен добри. Проблем е што имавме шанса да ја смениме сезоната, да им го уништиме духот во екипата и да им направиме огромен притисок. Барса доаѓаа после пораз против Алмерија, со десеткуван состав каде што средината им ја држеа Френк Кеси и Бускец, а централен бек им беше Алонсо и Реал се посра. Тоа е проблемот, не е поразот.

Сега го слушам Анчелоти, вика дека бил задоволен од играта вечерва и дека ако вака играле на реваншот сигурно ќе иделе даље.
Тотално е изгубев веќе човеков, стварно не знае веќе како да игра против оваа Барселона на Чави.
Човеку тимот вечерва ти имаше 0 шутеви на гол и ти изјавуваш дека си бил задоволен од играта вечерва?
Па зашто мислиш дека Барса е нешто афектирана од перформансов на Реал вечерва и како мислиш дека ќе ја исплашиш Барса на реваншот?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.388
Поени од реакции
13.702
Најјако е што ќе освоиме ЛШ пак затоа што на играчите им се дига курот штом ја слушнат химната на ЛШ и Анчелоти ќе си остане тренер уште една сезона.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.388
Поени од реакции
13.702
Го видов ова на еден балкански форум, мислам дека вреди да се сподели и тука..

Поразот лани од ПСЖ каде што центарот не го поминавме:


Реваншот против ПСЖ каде што ПСЖ имаше два поништени гола, се додека во игра не влегоа Камавинга место Крос и Родриго место Асенсио.


Реваншот против Челзи каде што губевме 0-3 се додека Касемиро и Крос не беа заменети.


Првиот меч против Сити каде што некако извлековме 4-3 иако Сити требаше да ни даде 10 гола. Океј тука Касемиро не смееше да игра но уште еднаш се докажа дека Крос и Модрич веќе не може да функционираат заедно.Реваншот против Сити каде што имавме создадено само една шанса во целиот натпревар се додека не беа заменети овие од средниот ред.


Финалето лани во ЛШ, океј добро бевме поставени, но да не заборавиме и колку чисти шанси и таму спаси Куртоа. Но сепак победа си е победа. Единствено првиот натпревар против Челзи каде што излезе 4-4-2 со Валверде на десно крило имаше смисла.

И тоа е Анчелоти каде што скоро секогаш ќе играат истите играчи се додека се здрави. Себаљос ти прави целосен пресврт од 2-0 на гости против Виљареал и не добива ниту една минута на Ел Класико. Таков е Анчелоти цела негова кариера, секогаш ќе ја донесе најлесната одлука кога е во прашање првиот состав и нема храброст да донесе потешка одлука од која ќе има корист целиот тим.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.952
Поени од реакции
28.480
Член од
17 август 2009
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.026
Тапа сме. Некако ефтино ги губат нападите, како да немаат живци да изиграат подолг напад (ова во второ пол.) а имаат многу подобри опции.
А прво пол е приказна за себе цела сезона, ако има некоја статистика, дали во 10% од утакмиците сме воделе на полувреме е прашање.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.388
Поени од реакции
13.702
Ќе му ебам матер на Анчелоти ако Камавинга не го игра прва постава во средина против Барселона. Синоќа дечкото танцуваше на теренот.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.026
Нека го става Родриго му ебам тикварот. Ќе се брани ли цела текма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom